Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

12. mar 2014 8:17

Dobro jutro!

 

Juhuhu, včerajšnji sadno-zelenjavni dan mimo, danes pa bolj nasitna hrana, hura!:)

Za kosilo sataras, za večerjo pa še nevem...se mi tuna lušta....mogoče tuna in zelena solata...hudi problemi

kje ste punce, kako vam gre?

 

Vesnozaver

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

12. mar 2014 8:53

Pozdrav!

Ni najboljše no, ampak.... Grešila sem na OH dan, s keksi in sendvičkom, ter 3 dl piva. Pač zabava po rekreaciji. Ok, preživimo.

 

Danes bulgur z zelenjavo, solata, zvečer pa 5 Pečjakovih knedelcov z marmelado. Zelo zelo majčkeni so Do petka itak ne bo problem, ker sem še doma, potem pa 3 dni potujem in si ne morem ekstra namišljevati. Sicer imam že kar dostojno težo 166cm/65 kg, ampak kakšne 4 kile bi še rada odložila.  Pred sabo imam še 25 dni.

 

A nobena ne ve kaj o vzdrževalni dieti????

marjja

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

13. mar 2014 8:05

Dobro jutro!

lepo sončno jutro in 1 kg manj na tehtnici, juhu...danes je 6. dan diete, škrobni dan.

Za kosilo bo pražen krompir in solata, za večerjo pa regrat s krompirjem, njamsi.

 

marjja super kg, s koliko pa začela oz. koliko shujšala? Žal pojma nimam o vzdrževalni, pomoje še naprej dopoldan sadje, potem pa ločevanje kolikor se pač da, mogoče še kak sadni dan tu in tam, verjetno lahko ''grešiš'' s pohanim mesekom, sirom + solata...

Vesnozaver

Staša_  

član od: 5.10.2013

sporočila: 10

13. mar 2014 11:24

Lep pozdrav punce,

 

evo jaz sem v 13. dnevu diete,glede kil še kar nobenih sprememb...Ampak ne glede na kile se mi na oblačilih že malo pozna,najbolj sem pa vesela ker ni več napihnjenosti. Res se počutim lahkotno;)

 

 

 

Drugače sem pa včeraj malo grešila...smo imeli praznovanje ob rojstvu otroka,tako da je bilo treba nazdravljati;)vse za zdravje otročka ane;)

 

Danes pa gremo dalje!beljakovinski dan.

 

 

 

Lep sončen pozdravček;)

 

 

 

 

Staša_

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

13. mar 2014 16:17

No, jaz nisem bila tako "kritična", , imela sem 166/70,5 kg (47 let) in težave s hrbtenico, posledično pa probleme z zavezovanjem adidask, zapiranjem gumbov in zadrg....  Tako da je teh -6kg zdaj res odličen dosežek. Pa kljub temu bi rada imela še kako kilco minusa v rezervi.

Kolikor se spomnim, po 90 dneh NE SMEŠ več ločevati po dnevih, ampak ješ dopoldne sadje, pri 1. obroku B ali OH ali Š, pri 2. obroku pa obratno. Tako da v istem dnevu ješ vse hranilne snovi. Mislim, da to sovpada s knjigo JEDILNIKI ZA ZDRAVO KOMBINIRANJE HRANE MK, LJUBLJANA 2002, prevedeno iz neščine (to imam jaz že zelo dolgo).

Upam pa, da ima katera od vas kakšne bolj konkretne informacije o vdrževanju.

 

Aja, danes jabolka, pomaranče, zelenjavna juha, solata, itd.

 

Vikend pa bolj tako, tako....

marjja

malinca86  

član od: 10.3.2014

sporočila: 9

13. mar 2014 19:15

Živjo,

meni je pa danes pokazalo samo 10dag manj. Včeraj nisem bla preveč pridna in sem v celem dnevu spila samo slab liter čaja.
Z: 2 jabolki

K: puranje pleskavice, kruh, solata

M: par orehov

V: pleskavice, solata

Tekočina: do zdaj 2litra 3 deci

Je vredu če pijem večinoma čaj? Metin in sadni? Bolj mi paše kot voda.

malinca86

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

13. mar 2014 19:52

Jaz pijem samo čaje, sladkane s tabletkami stevie, tudi na vodni dan. Zdaj pozimi se pa res ne morem z mrzlo  nacejati, BRRRR!!!

marjja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

14. mar 2014 5:09

Tole so nekakšna splošna navodila za nadaljevanje 90-dnevne ločevalne diete:

Vitamini vsaki dve uri do kosila.

Pri kosilu in večerji ne skoparite z zelenjavo.

Za kosilo in večerjo lahko uživate enako jed.

Pijte čim več vode.

Po kosilu si privoščite bistro juho, čaj ali vodo – vse naj bo čimbolj toplo.

Ob proteinskem in škrobnem kosilu pojejte kos polnozrnatega kruha.

Lahko se odločite za vsaj en vitaminski dan na teden. Najbolje v ponedeljek (saj veste, zakaj!).

Če se pregrešite (kar naj bo izjema in ne pravilo), se odločite za 'spiranje' greha z vitaminskim dnem (če je bilo prehudo, naj mu sledi še vodni dan), slabo vest pa utišajte z večjo mero gibanja.

Če ste si izbrali npr. vsako nedeljo za dan s klasičnim družinskim kosilom, naj ponedeljek (p)ostane vitaminski dan.

Tu in tam privoščite telesu mini post z vodnim dnem.

Miganje je najboljši del prehrane.

Dobra volja je prava pot do trajnega zadovoljstva.

pirnica

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

14. mar 2014 6:25

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po-koncu-

 

Joj, sem smotana, itak da je vse na spletu!!!  Mislim pa da je Rina imela še nekaj v zvezi s tem, ampak tega je že dolgo. Ni važno. Načeloma vem, kako in kaj.

Bojim se pa, kako bo po koncu diete, ker med tednom skoraj ne jemo doma, ampak v službi in se mi resnično ne bo ljubilo naslednjih 18 let nositi skledic v službo (do penzije) tako da se bo pač treba popoldne disciplinirati. In zjutraj. In sadni dnevi. In tu pa tam vodni. Jao!!! A do smrti tako???

 

Hahahaha, saj se hecam.

Danes pečenice in pakiranje ter odhod na podaljšan smučarski  vikend. Bom se držala, kolikor bo pač šlo.

marjja

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

14. mar 2014 14:49

Ojla,

danes OH - za kosilo so bili špageti s praženimi šampinjoni+čebula.

 

Za večerjo pa slaaaadko...ne vem še kaj...vsega po malo bi...malo tortice, malo sladoleda, malo keksov...

Vesnozaver

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti