Ločevanje živil 90. dni - 5. del

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

9. mar 2014 8:30

ta vikend gre popolnoma narobe, ampak sploh nisem doma in pač sem vzela v zakup. bom pa v pon. začela z zadnjo tretjino in šibala do konca.

marjja

Staša_  

član od: 5.10.2013

sporočila: 10

9. mar 2014 8:58

-1kg!!wuuuhuuu;)

Včeraj sem se sicer pregrešila s pirinimi palačinkami+nutelo, tako da sem danes zjutraj čisto za foro stopila na tehtnico...in glej ga zlomka...1kg manj!;)nisem mogla verjeti.

 

Ali ima še katera težave s prebavo zaradi take,očitno zame prevelike,količine sadja?

 

 

Staša_

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

9. mar 2014 13:09

Ravno danes imam sadni dan in nimam nobenih problemov pri prebavi. Ni važno, kateri dan diete je, grem redno le enkrat na dan, in to zjutraj. Imam pa grozne vetrove, če jem oreščke, ki so tretirani z E-ji (žveplo ipd...). Tako da se jih raje izogibam. Lahko ti le svetujem, da v enem in istem obroku ješ le eno vrsto sadja. Pa lep sončen dan želim.

NETTY

Staša_  

član od: 5.10.2013

sporočila: 10

9. mar 2014 13:20

Zanimivo. Potem pa ne vem kaj je z mojim črevesjem. Jaz grem parkrat na dan pa še to bolj kot ne tekoče.

Sadja pa ne mešam med seboj tako da res ne vem kje bi biu problem. Upam da se bo uredilo....

Hvala za nasvet&lep dan še naprej;)

Staša_

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

10. mar 2014 8:46

Pozdravljene,

še ena nova bi se pridružila temi:)

Danes je moj 3. dan diete - OH. Lahko za kosilo jem kruhove cmoke z zelenjavo? No, za zelenjavo vem, za cmoke upam, da niso preveliki kiks...

Po tej dieti sem hujšala že po prvi nosečnosti, držala sem se cca.1,5 meseca, vmes nekaj grešila in oklestila 10 kg.

Pijem kavico brez mleka, temu se pa res ne morem odpovedati:)

Aja za izgubit imam kar precej kg...upam, da mi uspe izgubiti vsaj  10-15 kg, viška pa še potem...

 

lepo bodite in gremo skupaj novim kopalkam naproti!

 

Vesnozaver

malinca86  

član od: 10.3.2014

sporočila: 9

10. mar 2014 11:04

Živjo,

še ena nova na kulinariki in forumu :) Danes je moj 6. dan ločevalne, škrobni dan. Za zajtrke pridno jem jabolka in sanjam o poletju, ko bom imela na voljo polno malin, lubenic, jagod... njami
Za izgubit imam veliko, cca 30kg se mi je nabralo viška. Pri tem mi je "pomagala"  lenoba, in preveč čokolade, s katero sem zmanjševala stres med študijem.

Btw,  ima katera težave z zaprtjem?

Današnji obroki:

Z: 2 jabolki

M: jabolko
K: pire krompir (brez mleka in masla), špinača(again, brez B zadev)
V: krompirjeva solata (Lahko naredim tako, ali moram  spet jest pire in špinačo?)

@Vesnozaver: Pomoje lahk ješ krompirjeve cmoke na OH dan

 



malinca86

Sporočilo je spremenil(a) malinca86 dne 10. 2014 11:05

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

10. mar 2014 12:29

Pozdravljene, "nove in stare"!!

Jaz danes na mesnem dnevu, cel  vikend ni potekal po dieti in se danes pozna +2kg!!!

Da bi se človek kar In naslednji vikend se bo zadeva ponovila, ker spet ne bom doma. Pa dobro, sem se sprijaznila, bo kakor bo, dneve bom oddelala do kraja, z mislimi sem pa že pri vzdrževanju. Ali ima morda katera bolj natančna navodila o 3-mesečnem vzdrževanju??

Vesnozaver, morda ti, ki si že hujšala po tej dieti? Kruhovi cmoki so OK, če so brez jajc in iz polnozrnate moke, v sili pa vrag še muhe žre in velja tudi navadna moka, samo brez jajc.

Glede prebave pa takole: očitno vasaki "udari" drugače, tudi jaz sem imela težave z zaprtjem, , prvi mesec, nato se uredi in ni problem.

malinca, lahko ješ oboje, glavno je, da je osnova (krompir) ista.

Danes pečena jajca, kos kruha  in veliko zelene solate s paradižnikom, zeljem, papriko,....

Enako za večerjo!

Pozdrav!!!

marjja

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

10. mar 2014 12:42

Oj oj,

hvala za dobrodošlico, sprejemni pozdravček tudi malinci86, dobrodošla!

marjja - žal nimam nobenih informacij o 3-mesečnem vzdrževanju, ker se po dieti nisem nic tocno držala kakšnega načrta, poskušala sem pač čimveč ločevat, dopoldan samo sadje...do druge nosecnosti, potem pa vse križemkražem

kruhovi cmoki - so ze narejeni, tako da bo, kar bo:)

malinca86 - jaz zaenkrat nimam težav z zaprtjem, kvečjemu obratno. Pijem veeeeliko vode.

Všeč mi je, da pri tej dieti pojem več sadja in zelenjave kot sem ga prej.



Vesnozaver

Sporočilo je spremenil(a) Vesnozaver dne 10. 2014 12:45

malinca86  

član od: 10.3.2014

sporočila: 9

10. mar 2014 19:57

Živjo,

 

hvala vsem za dobrodošlico :) Vesnozaver, dobrodošla! :)
O super, da lahko jem za večerjo krompirjevo solato.

Vidiš, jaz pa pijem veliko čaja, same vode  ne morem (poleti pa jo komot pijem). Mogoče je to razlog, ne vem :S

 

lep pozdrav,

malinca86

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

11. mar 2014 8:05

Dobro jutro!

Pijem jutranjo kavico (brez sladkorja in mleka), temu se ne odpovem na noben dan:)

Danes sadno-zelenjavni dan. Dopoldne bosta 2 mandarini, za kosilo praženo zelje, za večerjo pečene bučke.

 

lp

Vesnozaver

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti