Vegetarijanska kosila

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

21. maj 2007 21:51

včeraj: pečene sardele povaljane v koruznem zdrobu, rižota z beluši, sveža paprika danes: mlade bučke obložene s sirom pečene v pečici,zelena solata z vrta, redkvice, ogromne količine češenj........... jutri: spet bučke.... Paula

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. maj 2007 17:07

hihi, juicy, ups, no viš, še dobro, da sem stegnila jezik - oz. prste, zdaj pa spet nekaj več vem:) No, ko greva naslednjič na tržnico (upam, da v soboto, po izpitu), ga bom pa prav poiskala in kupila, itak sva nora na paradižnik:) danes ne bo vegi, ker morama spraznit zmrzovalnik, (pa nama tašča vedno ko grejo k njienim sorodnikom da teletino in jo je treba porabit), da bo prostor za kake gotove jedi, ker nekje čez kak mesec ne vem, koliko bom lahko kuhala, pa bi rada kaj vnaprej naredila... PS. kak sem jaz vesela, da je končno spet sezona bučk, paradižnika, kumar... To pa res pogrešam pozimi - enostavno ni isto - tisti zimski paradižnik ali pa tole... Veri

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

22. maj 2007 17:42

Lazanja z melancani in mocarelo, rukola Veri, se strinjam za sezono, ampak se mi zdi, da je zdaj (vsaj trenutno) dosti boljši paradajz iz Čateža(ga majo na tržnici) kot primorski jutri je še en dan

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

22. maj 2007 21:16

Paprike, napolnjene z rižem in šampinjoni, čez pa rezine paradižnika in mozzarele, pečen krompir in solata. Pesnica

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

22. maj 2007 22:43

sobota: zelenjavna mineštra s testeninami, popečen file tune, mladi krompir z zelišči, solata nedelja: dušene artičoke, rižota z zelenimi šparglji, solata, jagode s sladoledom ponedeljek: brokolijeva juha, zelena solata z radičem, sirom, fižolom, papriko in paradižnikom torek: testenine z melancani, bučkami in pelati, solata

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

23. maj 2007 16:48

solata iz paradižnika, kumar, paprike, oliv, fete, popečenih bučk, rukole, lanenih semen, zakisana z limono... za desert pa jaffa cake! Paula

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

23. maj 2007 22:29

Kosilo za jutri: skutni štruklji (ratali so malo čudnih oblik, ampak kljub temu gotovo ne bo nič ostalo), kremna špinača, solata. Za čez pa čokoladni puding. Pesnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. maj 2007 18:04

da ne boste mislile, da nič ne jeva zadnje čase, hehe: četrtek: za kosilo se res ne spomnim več, vem,d a sem za čez naredila ene mini mafinčke iz umešanega testa z gozdnimi sadeži, da jih je fant odnesel na teren petek: ker je bil moj najljubiši fant prejšnji dan na ribolovu, sem dobila seveda ribe:) - torej smo jedli (je prišel še oče): mole in morskega pajka in mlad krompir v pečici in blanširano zelenjavo, pa še veliko skledo solate za zraven (rukola, zelena solata, paradižnik, kumare), za čez pa ledena kavica in kakavove rezine sobota: po dveh izpitih sem zelo na izi odprla konzervo nacho sira, ga pogrela v mv, odprla še vrečo tortilla chipsa in sva se fliknila pred račko in pogledala en film, hehe nedelja: morski pes z začimbami in mlad krompir, narebrene in potresen s sirom, pa korenje in stročji fižol, vse pečeno v pečici (stročji fižol je bil prej skuhan) danes: rizi-bizi z mešanico graha in korenja, parmezan čezenj, ker rabim malo kalcija, hehe, pa borovničev kompot za železo jutri smo pri fantovih, ker ma njegov oče rd. Jaz bom naredila samo torto in sladoled. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. maj 2007 18:05

aja,juicy, s tržnico pa ni bilo nič, izpiti so se zavlekli do 15h, ko je bila tržnica že zaprta:( Bom pa naslednjič poiskala ta čatežki paradižnik! Zdaj mi ful paše, verjetno rabim kalij, hehe Veri

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

29. maj 2007 22:14

Danes smo jedli vegi čufte (iz sojinih kosmičev in pire) v paradižnikovi omaki in solato, za posladek pa frape iz jagod, jabolk in banane ter jogurta. Za jutri planiram pečen krompir in pečene melancane s sirom in solato. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti