Vegetarijanska kosila

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

30. apr 2007 17:04

Veri, nekaj mi razloži, a ti toliko ješ samo sedaj, ko si noseča, ali si tudi prej. Če bi jaz vse to jedla, bi imela 200 kil in ne samo 100. Prosim, izdaj nam, koliko zapravite na mesec za hrano, saj to ni normalno kaj vse jeste, pa saj imate vsaki dan sladico, pa še koliko časa na dan porabiš samo za kuhanje (če ne zahtevam preveč). ann

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

30. apr 2007 20:01

Sirovi žlikrofi za Veri: Zamesim testo kot za rezance (cca pol kg bele moke, 3 jajčka, malo soli, žlica olja vržem v multipraktik, dodajam po potrebi mlačno vodo) , pustim malo počivati. Nadev: drobno nariban sir zmešam s sesekljanim peteršiljem in jajcem. Razvaljam testo in naredim žlikrofe. Jaz jih oblikujem raje kot žepke, ker imam en plastičen pripomoček. Prej, ko ga še nisem imela, pa sem delala takole: izrezala sem kroge s kozarcem, dala gor nadev, ob robu pomazala s stepenim beljakom, jih prepognila in rob potlačila z vilico. Kuham v slanem kropu kakšne četrt ure, zabelim z drobtinicami. Ta količina zadostuje za 4 osebe. V nadev lahko dodaš poleg sira tudi kakšno zelenjavo: npr. blanširan in drobno sesekljan ohrovt ali por. Gobova omaka izgleda pri meni tako, da mi je kar malo nerodno povedati. Skuham bešamel v katerega dodam v mrzli vodi razmešanega pol vrečke praška za gobovo juho, kuham in nato dodam posebej prepražene gobe. Odlična omaka čez sirove žlikrofe je tudi kremna špinača. Veri, lahko dodam še namig? (vzemi kot dobronameren nasvet od mamice štirih otrok) Če boš delala žlikrofe, jih naredi več in jih zamrzni na pladnju. Ko boš imela polne roke dela z dojenčkom, jih boš pa samo vrgla v slan krop in imela hitro kosilo, pa še zelo primerno za doječo mamico. Lep pozdrav. Pesnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. maj 2007 6:24

Caponata in koruzna polenta. (to je bilo kuhano doma, za kosilo). Ostalo sem jedla zunaj. lidka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. maj 2007 6:27

Aja, Rimljanka, kosilo, ki je pripravljeno brez mesa, se tretira kot vegi. (in ce jaz za naslednji obrok jem meso, potem jaz nisem vegi, kar pa ne pomeni, da vse ni vegi).

Sem tudi sama dovolj nazorno napisala.

 

Saj je tudi tukaj kaka drobtinica mesnega pri obrokih omenjena, pa nikoli nihce ne lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 01. maj 2007 06:30:35

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

1. maj 2007 16:21

grahova juha, rižota z žafranom, korenčkom in brokolijem z baziliko in parmezanom, radič s fižolom, jagode z meliso

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. maj 2007 5:50

Falafli z vcerajsnjo caponato. Polnozrnat kruh.

(prej in se kaj vmes smo jedli zunaj...)

lidka

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

2. maj 2007 21:10

Testenine s sirom in papriko, solata bo po okusu tistega, ki pride najprej domov (in jo pripravi), v igri pa je mehka solata, zelje, radič in rukola. Če bom jaz prva, bo sigurno mešanica. Pesnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. maj 2007 4:52

Ricet, vegi! In to narejen v ZDA!!! (Moja kolega nista to se nikoli jedla...) Glede na okoliscine uspel kar v redu. Sem kupila neke Chilli red beans, ki imajo poseben okus, pekoci niso pa prav nic... No ja, sem dodala feferone. Pa veliiiiko zelenjave, imajo tako izbiro v trgovinah, da ne ves kaj bi vzel... Seveda, vse organsko pridelano...

Naredila sem polnozrnate bombice s sezamom.

(Vse ostalo nsva jedla zunaj...)

 

Jutri greva z mozem v hribe, kaj bomo jedli, pa se napisem...

lidka

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

3. maj 2007 22:17

Zelenjavna enolončnica s fižolom in skutnimi cmočki, palačinke in jabolčna čežana. Za v soboto pa planiram popečene melancane s skuto, pečen krompir in solato. Pa med vikendom bo menda čas še za kakšno sladico (jabolčni zavitek ali mufini za čokoholike?). Pesnica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. maj 2007 16:10

Žitni polpeti in sestavljena solata iz rukole, čemaža, zelene solate in česna, zabeljena z bučnim oljem. Za čez bo (kot pravi Veri) tiramisu. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti