Vegetarijanska kosila

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

21. apr 2007 15:32

rada bi naredila pizzo z rukolo; kaj naj še dam gor - samo paradižnik, sir (mozzarello) in rukolo? pa kak pečen jajček pi pasal zraven, ne? kaj pa začimbe? a gresta skupaj bazilika in rukola? ker meni se zdi, da ne - mata obe same zase močen okus in jih je brezveze skup dajat. imam prav? nike

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. apr 2007 19:41

Mi smo danes namarevali jesti zelenjavno mineštro. Pa je klicala sestra, da je kupila neke strašne šparglje... No, naredili smo:

Špargljevo kremno juho. Pa mlad pečen krompirček z rožmarinom, timijanom in češnjevimi paradižnički. Za sladico pa vanilijeva krema s svežimi jagodami.

Izpadlo kar v redu, glede na to, da je bilo treba v pol ure skup spackat.. Sem šla v trgovino po krompir, ga vrgla v pečico in delala ostalo...

 

Jutri bo:

Verjetno tudi predjed, nek nalistan ovčji sir z olivnim oljem, sveže mletim poprom, olivami, mogoče še kaka kapljica limoninega soka... 

Zelenjavna juha, špargljeva rižota, polpeti iz stročnic, solata iz kitajskega zelja in korenja za sladico pa tiramisu, ki ga bo sestra naredila in prinesla s sabo. (pa mogoče še kaj, če bo treba do konca hladilnik spucat...)

 

Zdajle pa pečem čebulni kruh in bombetke za hčerkico. (madonca, še ne bo konec. Na potovanje grem z 10 zavitki Digo kvasca, ker optimistično upam, da bom lahko pekla kruh...) 

lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 21. apr 2007 22:00:00

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

22. apr 2007 18:10

danes:rižota z bučko in popečenim tofujem, paradižnikova solata lp dome

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2007 21:07

Danes je bil spet fantov dan, saj sem naredila kiš (on enostavno obožuje kiše) z drobnjakovim krhkim testom in nadevom iz špinače, rdeče paprike in mlade čebulice - pa seveda preliv iz jajc in smetane, kot se za kiš spodobi. No, čez je bil še sir camambert, njami:) Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. apr 2007 11:22

nike je napisal/a:
rada bi naredila pizzo z rukolo; kaj naj še dam gor - samo paradižnik, sir (mozzarello) in rukolo? pa kak pečen jajček pi pasal zraven, ne? kaj pa začimbe? a gresta skupaj bazilika in rukola? ker meni se zdi, da ne - mata obe same zase močen okus in jih je brezveze skup dajat. imam prav? nike

 

Jaz sem pizzo z rukolo jedla v Piazi in je bila narejena takole. Spodaj testo s paradižnikom in sirom (to je bilo posebej spečeno), potem pa na vrh naložena rukola in grobo nariban parmezan (surovo,oz. sveže). Moram priznati, da je bila fantastična. Mislim, da ni bilo dodanih nobenih začimb. 

Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. apr 2007 8:07

lazanja z bučkami in melancani, radič, desertov pa ta teden ne bo na meniju,s mo prejšnji teden imeli preveč rojstnih dnevov na urniku. Loni Makaroni

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

24. apr 2007 13:49

včeraj: skutini štruklji v zelenjavni juhi, melona danes: zelenjavni mafini s tofujem (mešala sem koruzno moko z belo), paradižnikova solata jutri: pečen krompir z zelenjavo in ribjim filejem lp dome

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

25. apr 2007 14:21

včeraj: melancani in bučke na žaru, svež paradižnik danes: cvetačna juha, v pečici pečen mlad krompir s čebulo in papriko, zelena solata jutri: blitva s krompirjem, pečen tofu, jagode Paula

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

25. apr 2007 20:39

No, da se še jaz pridružim temi-sem kot je rekla Tarja83 pesco vegetarijanec (tako so me ocenili drugi, jaz samo rečem da ne jem mesa že ne vem od kdaj). Tako da brezmesna hrana vedno na sporedu. Danes sem na hitro skombinirala hladilniške ostanke: v pekaču na dnu široki rezanci, čez omaka iz bučk, mlade čebulce in koščkov paradižnika in česna, na vrhu nariban sir z veliko rožmarina, pa zapečeno. Fant je rekel da je nekaj podobnega okusa jedel v Italiji, pa sem bila tiho - jaz sem bila tam samo po nakupih in njihovi pici juicy

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

25. apr 2007 21:19

Evo se javljam po dolgem premoru danes sem jedla kitajsko zelje narezano na rezance , popečeno v voku z sojino omako in popečenim olimjskim (upam, da sem prav napisala) sirom za jutri je že kuhana zelenjavna juha, zraven pa koruzni žganci (v juho je padlo POMOTOMA malo teletine) andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti