Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

kikis  

član od: 6.10.2004

sporočila: 14

6. okt 2004 18:15

Lep pozdrav vsem. Tudi jaz sem med tistimi, ki vedno zacnejo jutri. Veckrat sem ze poizkusila drzat te diete in mi je uspelo le kakih deset dni. Ko sem naredla pregreho sem se zacela sekirat sem se od nervoze spet fajn napapcala. Drugo kar pa sem delala narobe je to, DA SEM NA DAN KO SO DOVOLJENE SLASCICE, SPEKLA CEL PLADENJ PECIVA IN POTEM NAMESTO TRI KOSCKE POJEDLA KAR POL PLADNJA. Ti sment, zdaj sem sklenila, da jutri zacnem resno z dieto in, da bom do dvanajstih pojedla le dva sadeza, potem predpisano kosilo in vecerjo, sladic pa ne bom vec pekla sama ampak si bom rajsi kupila al le kos tortice al 3 kepice sladoleda, kremno rezino... Visoka sem komaj 157 cm in tehtam 64 kg, zelim pa jim imeti 50. Pred 5 leti sem imela to tezo in se mi zdi , da sem bila idealna. Potem pa so se pocasi nabirali kg in bila sem zelo razocarana. Zaprla sem se vase, sem nesamozavestna, sram me je it med ljudi, kar je se slabse, ker sem prevec doma in bolj mislim na hrano. 29.10 imamo obletnico valete in ne vem ali naj grem, ker mi je nerodno in kar vidim kako si bodo sepetali na uho, u ta se pa je zredila. Mislite, da mi bo uspelo v 23 dneh shujsati saj na 57 kg torej nekje 6 kg? S tem, da bom prehodila 20 km na dan ali 2 h in pol hoje in jedla picle obroke? Lepo prosim za vzpodbudo. kikis

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

6. okt 2004 21:28

Pozdravljene sotrpinke, Tudi sama sem se vam "potiho pridružila" 13. septembra. Ponedeljek, kaj pa drugega!!! Prijateljica je po 3MD shujšala kar 27 kg in ko sem jo zagledala, me je skoraj kap od fovšije. Tudi sama bi rada zgubila od 10 do 15 kg. Velika sem 178 cm, koliko sem težka pa ne vem, ker ne upam stopiti na vago. Torej začela sem, kljub temu, da sem točno vedela, da bom že v četrtek grešila. Jedla in pila sem preko vseh razumnih meja in naslednji dan pridno žulila le sadje. Z dieto nadaljujem, čeprav občasno pošteno grešim - doslej 4x. Moj problem so službena kosila ali večerje. Sram me je namreč vzbujati pozornost in težiti natakarju z naročilom. Pri kosilih še nekako uveljavim svojo voljo, večerje pa se vlečejo pozno v noč in zadnjič smo imeli menu, ki je vseboval kar štiri jedi in še sladico. Vam povem, tedenski izbor 3MD v enem večeru. Ampak, tokrat sem si rekla, da ne bom odnehala in dan po pregrehi jedla samo sadje. Omenila sem že, da se nisem stehtala na začetku diete, sem pa v roke vzela centimeter in centimetri mi bodo služili za orientacijo. Pravzaprav moram reči, da mi vsak dan, cel dan roji po glavi le to kaj bi pojedla. Ko domači jedo golaž, obaro, testenine s sirom ali druge dobre stvari, je glasno slišati kako požiram sline. Še pasji obrok mi deluje slastno :o). Torej, trpim z vami in danes je za mano B dan. Tega imam najraje, saj zelo pogešam meso. Anomis, tudi sama bi jedla surovega, najbolj pa mi dišita salama in sir. Na Š dan tudi trpim, saj ponavadi pojem kuhan krompir in zelenjavo: ponavadi sladko presno zelje, ali pa cvetačo, stročji fižol, kiso zelje ... Pri OH dnevu pa najraje pojem graham špagete s papriko in paradižnikom ali gobami. Seveda neizmerno pogrešam parmezan in mislim, da ga poleg mesa največkrat sanjam. Za večerjo tudi ponavadi pojem kar ostane od kosila, ker me veliko bolj poteši kot pa tortice. Spekla sem si tudi pogačo in bila je odlična! Pa čokolada, mmmmmmmmmm. Sadje mi že pri ušesih ven gleda, ampak tudi sadne dneve nekako preživim. Ker na vitaminske dneve pogrešam nekaj toplega sem si zadnjič banane spekla in bila je prijetna sprememba, čeprav zame malo preveč sladko.Na sadni dan sem si tudi že naredila sadno kašo z malo orehi in kokosa in nihče od domačih mi ni verjel, da to ni sladica. Res je bilo okusno, čeprav bi sama raje en zrezek pojedla :o)! Da povzamem, pogrešam meso, sanjam meso, celega piščanca bi zmazala, vendar vztrajam. Aja, pa sir se mi tudi kaže v vseh oblikah hahahahahaha. Vesela sem, da sem odkrila tale vaš forum in ugotovila, da nisem sama. Z veseljem sem prebirala o čem pišete in vaše besede včasih prav "srkala" vase. Tudi recepti pridejo prav. Vsak dan hodim vsaj eno uro, dvakrat tedensko pa grem tudi plavat in v savno in z veseljem sem opazila, da mi hlače niso več tako ozke. Močno upam, da mi bo z vašo spodbudo uspelo nadaljevati in doseči zastavljeni cilj - obleči najožje kavbojke. Mesec oktober bo bolj miren kar se tiče poslovnih kosil ali večerij tako da ne bom toliko grešila (to mi gre res na živce). Pred mano je prvi vodni dan in imam kar malo treme, čeprav sem se že odločila, da grem po službi najprej na sprehod, potem pa v bazen in sauno. Vsem želim veliko uspeha in računam na vašo moralno podporo. LP vsem Marina Marina5

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

6. okt 2004 22:16

hojla Kikis ja če se boš zavzela boš sigurno dala dol kakšnih 5 kil v 1 mesecu. Prvi mesec gre najhitreje dol. Kar pogumno. Sem skoraj tvoje velikosti 158 začela sem pri 69,5 danes imam 58 kil in prav dobro zgledam! No zaradi nečimernosti bi rada zgubila še kakšne 3-4 kile. Da bom imela sigurno rezervo v minus, če se mi kdaj strga in začnem preveč jest. Na primer zaloge za zimo nabirat. haha JOKL

lolita  

član od: 26.9.2004

sporočila: 2

7. okt 2004 0:41

Drage moje lepotičke! Danes sem imela totalno krizo! Je moj10. dan, sicer pa OH. Razlog pa so bile kavbojke, v katerih sem grozna, kot klobasa v jeansu:( Veste, kako so mi nekoč pasale-imela sem ritko tako napeto, zdaj pa kot da bi se od lufta redila! Bila sem res pridna do zdaj, edini greh je bilo mogoče sadje po 20. uri. Nič drugega. Vseeno pa nič od nič-ena kila in finito:( Kaj je to v zraku?! Žalostna sem. Nimam volje potem, če nič ne opazim. Najraje bi se zjokala in sem se danes. Boli. Boli. Zdaj imam tudi cmok v grlu. Pravim... danes sem ne jedla, ampak žrla. Fuj, sama sebi se gnusim. Jutri je moj 11. dan in hvala bogu imam vas. In je sadni dan-dan čiščenja kontejnera-mojega telesa. Visoka sem 179, tehtam pa 69. Mogoče se to enim ne zdi veliko, a vseeno se najbolje in najbolj zdravo počutim s 63! Saj veste-karkoli drugi rečejo, VE edino veste, kdaj se počutite dobro v lastni koži. Imamo ogledalo. In jaz osebno v ogledalu vidim neprivlačno podobo. Najhujše je to, da VEM, da sem lahko bolj suha, ker sem bila tam. Kaj pa je zdaj narobe? Kako da ne gre, se ne premakne? Kako naj nadaljujem, če ne zaupam...Kar na jok mi gre... Pomagajte, pliz! Pomisli, zakaj ne obstajajo tablete. Spijem in kil ni več... Zakaj ne moremo uzivati v hrani neobremenjeno. Zakaj mora hrana prevzeti kontrolo nad nami? Kako si upa ena navadna porcija testenin, ali čokoladna torta nadzirat naše življenje... in nam krasti čas energijo voljo... ki bi jo lahko namenili za bolj kvalitetne stvari, dogodke v življenju. Namesto da usmerimo našo energijo v srečo, posel, sorodnike, bližnje, kariero, šolo..name it...me zapravljamo čas na misel, kaj in kako jesti, kdaj, katero kombinacijo ne, katero ja, s čem testenine, kam sodi špinača...J.... ti tak life! Počutim se kot v celici. Kot da sem na baterije. Ne bom se pustila navadni moki, skuti... da me nadzoruje! Vedno me je strah, ali bom lačna. Po moje pa imam zalog k kamela. Čim več berem o hrani, tem bolj sem zmešana in konfuzna. Moram pa povedat, da jaz nimam škrobnega dne, ampak B, torej B B OH S+zelenjava B B OH. Tako. Ne padam preveč na krompir, polento pa te fore. Če se mi zahoče potem pojem na OH dan. Pa še ko je OH dan, enkrat na teden si bom privoščila dan OFF. Ta je bil dons. Je pa bil pretiran. V bodoče bo tudi en dan off, ampak ne kritičen kot današnji. Prav sram me je napisati kaj sem stlačila vase. Joj, sej sploh noben ne bo bral tega, ampak sem si dala duška. Papir vse prenese:) Lepotičke moje, cmokec za sladke sanje. lolita

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

7. okt 2004 7:45

Živijo! Joj kato to paše za mojo dušo.Ko berem lolito,kikis in ostale pomislim -no vsaj nisem jaz edina,ki zmaže vse kar ji pride pred oči. Ja se moram kar malo pohvalit danes imam sadni dan-do danes se še nisem pregrešila niti včeraj na OH-zdržala sem brez sladice.Ko pa vidim s kakšnimi presežki kg se ukvarjate in se zaradi tega še sekirate,pa vam povem da bi jaz vriskala če bi bila približno takšna kot ste ve. No pa saj vsak zase najbolše ve kaj je zanj dobro. Pridne bodite in nikar se preveč ne sekirajte saj nas že drugi dovolj. lp Jesen Sporočilo je spremenil(a) jesen dne 07. okt 2004 07:46:55

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

7. okt 2004 8:11

Včeraj sem pomislila, da je ta forum začel počasi "zgubljati na teži", saj je bilo vedno manj sporočil. No danes je slika drugačna juhu. Pozdravljam vse nove članice in sem prav vesela, da so se pridružile. Zdi se mi, da nisem edina, ki je to dieto oblikovala po svoje in se mi zdi tudi prav, da jo vsak prilagodi sebi. Pri meni deluje, ker sem se odločila, da bom jedla tisto kar mi diši tisti dan. Dva dni nazaj sem si skuhala "čudežno juhico" in pojedla v dveh dneh cela 2 krožnika. Sedaj se mi je vse tako uprlo, da bom danes vse preč zlila. Pa še napihnjena sem kot balon od vsega tistega zelja. Danes bom jedla rižoto z gobami in zeleno solato - komaj čakam. afrodita

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

7. okt 2004 8:58

Dobro jutro! Afrodita, mi lahko zaupas recept za tisto cudezno juho, lepo prosim. In zakaj je cudezna? Hm, ce si napihnjena to najbrz pomeni, da zelja nisi dovolj prekuhala in se je sproscala kislina.... O Nenni, lepo te je spet videt oz. tvojo pozitivno energijo. To, da bi jedli hrano na "napacne" dneve, je cista psiholoska finta, ki se je tudi meni dogajala. To pa zato, ker si podzavestno zelite dolocene kombinacije in ker je malo dolgcas jesti za vecerjo isto kot za kosilo. Kikis, dobro si se odlocila, da si bos sladico raje kupovala. Ce ni mocne volje, res nima smisla imeti pred nosom vseh raznih dobrot. Marina5: vidis, ti si se prepricala, da s 3MD trpis in zdaj sanjas meso in podobno....bodi pozitivna in razmisljaj v stilu: zdajle sem se odrekla temu in temu in zato bo tehtnica cez 1 teden pokazala 1 kilco manj! Lolita: res je, vsak ima zase svoja merila in ce se ti zdi, da si v kavbojkah kot klobasa, pac hujsaj. Ne razumem pa zakaj si razocarana, ce si v 10-ih dneh shujsala za 1 kg. Saj to je normalno...In narobe je, ce se primerjas s svojo prijateljico, ki je shujsla 27 kg. Ona jih je imela viska, ti pa pravzaprav ne in v tvojem primeru bo hujsanje zagotovo pocasnejse. In tvoj cilj ni -27kg temvec -7kg, a ne?. Ker govoris toliko o obvadovanju zivjenja s hrano, ali ze dlje casa ful pazis na to kaj in koliko pojes in potem cez par dni udaris pravi napad na hrano? Ali si po naravi gurman ali pa te enostavno hrana tako mika, ker se ji ze dlje cas aodrekas oz. jo omejujes? saj ves, pri hujsanju velja najvec to, da odkrijes vzroke zakaj imas probleme s hrano in potem dolocis metodo kako motnjo odstraniti in uspesno dolgorocno shujsati... JamieO

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

7. okt 2004 9:40

Ta čudežna juhica ni ne prva ne zadnja, ki se pojavlja. Obljublja 5 do 6 kg manj v enem tednu. Pa ne, da še to kdo verjame. Jaz sem jo skuhala zato, da ko pridem iz službe nimam kakšnih popadkov po bolj redilni hrani. Juho si skuhaš za par dni in imaš topel obrok v parih minutah. Problem je, da ti ta kuhana zelenjava kmalu začne gledati pri ušesih ven oz. se je kot vseh stvari naveličaš. To je pri meni največji problem, če furam eno stvar po istem kopitu se je kmalu zasitim. Tako, da sem se odločila, da bom jedla tisto kar mi odgovarja z nekaterimi pravili seveda. Ne jem kruha, smetane, majoneze, sladkarij, ne pijem več sokov in gaziranih pijač. Hrano bom še naprej ločevala med seboj, izogibala se bom OH (testeninam, kruha itak ne jem), ker se mi pametneje namesto makaronov jesti krompir saj manj redi. Ker mislim, da je bistvo vseh diet zmanjšanje vnosa kalorij. Nekje (na Oprah ali kje drugje) sem videla in si zapomnila eno misel, katere bistvo je DA DAN (posledično mesec, leto, življenje) MINE TAKO ALI TAKO, NE GLEDE ALI NAREDIŠ KAJ ZASE ALI NE. Vsak se lahko zbudi zjutraj ponosen nase ker je včeraj manj in zdravo jedel ali pa razočaran, ker se je nažiral - odločitev je v nas samih. No dosti filozofiranja recept in navodila za uporabo najdeš na tej strani: http://www.geocities.com/hdieta/ afrodita

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

7. okt 2004 9:46

Jutro, Kikis- bravo, dobro si se določila. Vtrajaj in ne sekiraj se če shujšaš kakčno kilco manj :) Marina5 - se strinjam z JamieO, če se pregrešiš zaradi poslovnega kosila, imej drugi dan sadni dam ,če jih bo več, ni nič hudega, ali si samo skuhaj zelenjavno juhico. Pa še nekaj je - naj okolica ve, da hujšaš. v času ko sem hujšala pri zdravniku, 8 let nazaj, so vsi vedeli za mojo določitev in ni me bilo sram, ker so bili dokazi na meni vidni. In ko smo šli v re4stavracijo sem si naročila jed, ki sem jo lahko jedla. Nekaj se moraš zavedati, da je dobro, da ostane tak način prehranjevanje za vedno v tebi, ne samo v času hujšanja. In ko boš suha te ne bo sram take hrane naročiti v gostilni, zdaj te pa je,zakaj???? Bodi odločna, in verjemi v svoj cilj!! Lolita - pravijo da se počasi daleč pride!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teh 7 kilc boš zgubila le če boš hotela. Ne boš verjela, še včeraj sem bila malce žalostna zaradi kilic, včeraj sem šla na tehtnico pa je malo manj kazalo, pa če bo danes preveč pa nič hudega, prišel bo dan ko bo vse šlo v minus, ker tako hočem. Ti se obvladaj in ne hlastaj po hrani, odmisli jo in bop videla da bo šlo, saj ni tako hudo :). Pojej magari kakšen lečnik, indisjki,mandeljček, pa bo bolj, pa še lažje boš prebavila vse. Boš videla da bo šlo :) Punci upam, da razumeta moje besede, pa češrav direktne kot vzbodbudne :), ker so tako mišljeme. Včeraj zvečer recimo je fant prišel izpod tuša in pravi, ej Lara midva sva popolnoma pozabila na obletnico. Ker sem mu ravno pekla jabolčno pito, ki je nisem imela namen jesti, kajti ni OH dan, sem se po teh besedah odločila, kajti nič ni bilo za nazdravti za najina srečna leta, da bom pojedla košček to pite. In verjemite nič mi ni žal, in ne bom imela danes sadnega dneva zaradi tega, normalno bom jedla krompirček :). Včasih moramo tudi grešiti, ni na svetu ljudi brez greha. S tem prideš do ugotovitve kdo si, kaj si zakaj si, spoznaš svojo bti :) Lep dan, Lars

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

7. okt 2004 10:34

Afrodita, hvala. Ha-ha, sem se morala smejati, ko sem tam prebrala: cim vec je boste jedli, vec boste shujsali! Ko sem vse prebrala te razumem zakaj se nisi odlocila za to dieto! Ze en teden jesti na tak nacin bi bilo tezko kaj sele podaljsevati! Kar verjamem, da bi s tako dieto po enem tednu izgubil kaksna 2 kg, vec pa ne, imas prav. JamieO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti