Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

26. sep 2004 17:23

Zdravo punce, kje hodite? A se nastavljate tem nekaj sončnim žarkom ali ste tako padle v rekreacijo, da se cel dan gibljete in nimate časa, da napišete kakšno sporočilo? No, važno je samo to, da se ne pregrešite in da dan čimprej mine. Tiste, katere pa ste preživele dan v stanovanju, pa hitro ven dokler je še svetlo, da se nadihate svežega zraka in si prečistite pljuča Bodite pridne še naprej. Lep pozdrav, maychi

lolita  

član od: 26.9.2004

sporočila: 2

26. sep 2004 19:01

Lep večer! Pridružujem se vsem pogumnim lepotičkam na tem forumu. Najprej sem brala, kaj in kako, potem pa sva se s prijateljico zmenili, da začneva. In začeli sva prav danes. Za nalašč nisva vzeli ponedeljek, ker se mi je vsaka dieta do zdaj izbrana na ponedeljek, dan D, uničila. Kaj pa je narobe z nedeljo:) Čim prej, tem bolje. Ne razumeva pa nekaj: v čem je razlika med oh in škrobom? Jaz sem mislila, da je riž, polenta... vse to ogljikovi h. ?? Mal zmedena, res. Ko sem brala glede sadja in kako ga ene ne marate... joj, jaz bi pa ubijala za sadje:) Do 12 bom itak jedla sadje, ne bom mešala, ker mora biti 1h vmes med dvema različnima vrstama. Potem kosilo kot je treba upoštevat kombinacijo. Zanima pa me: če za kosilo pojem ribo, ali lahko zvečer jajca? Ker ste kaooo obe beljakovini?? Pa zanima me še to, ker res ne morem brez sadja: ali je narobe, če po uro po kosilu pojem jabolko, pač sadež (kot nekakšno nadomestilo sladici)?? In še: kolikšne so količine testenine, riža, polente, in seveda ribe?? Pisala bom dnevnik prehrane, pogovarjala se bom s frendico, vsak drug dan bova športno aktivni in seveda sem zdaj to stran dala kot domačo:) ker ste res super! Začela sem brati forum od samega začetku, ampak sem šele pri 38 strani:) Upam da dobim odgovore, thanx lolita

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

26. sep 2004 22:07

Lolita, živjo! Bom kar jaz na hitro odgovorila na tvoja vprašanja. Najprej pa: DOBRODOŠLA in VELIKO USPEHA želim! Jaz mislim, da je razlika med oh in škrobom v tem, da je škrob bolj "grob", oh pa so čistejši (in sladkor za večerjo še čistejša snov - kakorkoli ji že hočemo reči). Meni se po toliko mesecih zdi to kar dobro ločevanje, ker npr: fižola res ne moremo enačiti s kruhom. Fižol je že za želodec veliko težji za prebavit. V opisu diete, ki je na internetu, pise, da mora biti na B in Š dan premor med kosilom in večerjo 4 ure, na OH dan pa vsaj 2 uri (če se ne motim). Pri sadju je pa najbrž res 1 ura, še boljše je pa 2. Jaz se držim 2 uri tudi pri sadju. www.mojplanet.com/dieta/ Nekdo je že pisal o tem, da naj se ne bi jedlo sadje popoldne, ker se kao slabo meša z ostalimi živili - vse skupaj začenja vreti. Če ti res manjka sadje, poskušaj zdržati vmes vsaj 2 uri, da encimi v želodčku naredijo svoje s kosilom. Fajn je pa na koncu obroka spiti tisto priporočeno juhico, ker dodatno nasiti in - vsaj jaz - po tem nekaj časa ne iščem česa drugega za pojest. Pa zamotiti se je treba s kakšno dejavnostjo. Najbolj preprosto povedano je količina za kosilo en poln globok krožnik, za večerjo pa pol manj (tudi to si lahko tolmači vsak po svoje). Po kakšnem tednu ali dveh boš pa že sama videla, da ne boš mogla pojesti več kot je "predpisano", celo manj. Naj, prosim, kdo pomaga s količino ribe in polente! Jst ne vem. Čisto na začetku prvega dela te teme je en gospod napisal na kratko to dieto (nekaj nasvetov več kot je na mojplanet). Sama sem večkrat prebrala oba opisa, da sem si ustvarila sliko, kako naj bi vse skupaj zgledalo. Še enkrat veliko uspeha obema! Sy

Čapa  

član od: 29.6.2004

sporočila: 61

27. sep 2004 8:40

Glede kave - meni osebno se bolj zdravo zdi sladkano z navadnim saldkorjem(rjavi) kot natreen, saj umetno sladilo je veliko bolj saldko, tako da sistem prebave "pokvari" z informacijo o presladkosti in naslednjič telo pričakuje tudi tako veliko dozo sladkosti, kot jo vneseš z umetnim sladilom. Bilo je že veliko napisanega o tem in vedno je zmagal naravni sladkor! Brokola - glede fanta se ne sekiraj, večkrat so zajedlivi glede oblin, pa saj ni čudno, ker jih vseskozi šopajo s podobo ultra suhic - manekenk. Kar ozre se naj po ulicah in sam presodi, kakšne vrste žensk prevladuje. Sicer pa čez tri mesece boš tudi ti super izgledala, V soboto smo šli s prijatelji malo ven - videli se nismo že 2 meseca in bilo je res super. Vsi so opazili spremembo na meni - da sem mlajša, zgledam super , bolj seksi - v glavnem oh in sploh sem uživala v njihovih pohvalah - res se je splačalo držati se te diete, ki deluje na človeka zelo , zelo vzpodbudno. Če te slučajno kdaj prime potrtost, preberite forum in ni hudir, da vas "forumske prijateljice" ne potolažijo in spravijo v red in na pravi tir. Se splača. Le vztrajne bodite. Pa kaka pregreha tudi ne more uničiti dosednjega vašega truda, a ne? JamieO - ali si že prišla z dopusta? Nič se ne oglasiš!

teichy  

član od: 1.9.2004

sporočila: 13

27. sep 2004 8:41

DOBRO JUTRO VSEM SKUPAJ! ME JE KAR SRAM PRIZNAT.... DANES PONOVNO ZAČENJAM 3MD IN TOKRAT ZARES. PRVIČ MI NI RATALO, ZDRŽALA SEM SAMO PAR DNI. ZDAJ PA ZARES... SIGURNO BOM PA RABILA VAŠO PODPORO. DO SEDAJ KAR GRE, ZJUTRAJ SEM SPILA SOK 2 POMARANČ, ZA KOSILO PA BOM MELANZANO S SIROM IN PARADIŽNIKOM V PEČICI. A BO VREDU?? VELIKA SEM 167 IN IMAM 65 KG, SE PRAVI MORAM DAT DOL 15 KG(VSAJ)!!! LP, MATEJA. Sporočilo je spremenil(a) teichy dne 27. sep 2004 08:42:20

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

27. sep 2004 9:15

Jutro :) Brokola ne sekiraj se! i sicer niso všeč take izjave, moj fant mi jih nikoli ne da. Bo pa vesel vsekakor kakšne kilice manj,njega pri meni moti le trebuh :)), drugo je vse ok. Glede sanjskega moškega se mi zdi pa malo min to, da so bile vse suhvcane, kot da za tega "sanjskega moškega" ni primerna kakšna z malo več kilami, ki bio dobro zgledala. V soboto sem bila na prijateljčinem rojdtnem dnevu, pa je bilo ogromno ljudi, poleg mene je bil moj fant :). In poglej kaj se mi pripeti, kljub kilicam, pride zraven mene en fant in mi pravi da sem najbolj šprivlačna na žuru, si ne morte mislit kako mi je prijalo :). In kljub temu da sem mu povedala, da mam fanta, in da sem noro in love v njega, se je se kar pogovarjal z mano, in opvedal da je ugotovil, da je to moj fant. Mojemu fantu je šlo tako na smeh, ker me je kar sovajal un fant :) No privlačne smo, samo če se tako počutimo!!Kot sem že enkrat povedala. Sem pa včeraj ful pice pojedla in me je kar vest pekla, pa še pila na žuru. Ampak vseeno se danes čisto ok počuitm, nič težjo. Meni se po enem tednu že zelo lepo pozna, predvsem se pa super počutim :). Lahkotno. Lep dan, lara

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

27. sep 2004 9:35

Yes! Lahkotno, Lara! Včerajšnji dogodek bo dal misliti tudi tvojemu fantu. Moj bi me pa raje imel bolj močno, kot sem zdaj. Sama bi pa najraje shujšala še za 10 kg. Lara, bi bila rajši v mojem položaju? Zdi se mi, kot da bi mi kile DOL PADALE. Občutek imam, kot da mi res dol padajo kupi svinjarije. Lahkotno v novi dan, Sy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

27. sep 2004 10:13

Dobro jutro, vsem! Pozdravljene med nami lolita in teichy, skupaj nam bo uspelo! Sy mislim, da količinsko gledano ni dobro jesti kosilo in večerjo skupaj, saj je navsezadnje niti pojesti ne bi mogla, no vsj jaz je zagotovo nebi mogla. Mislim da je vsa stvar v tem, da čez cel dan jemo majhne obroke in uravnavamo snovi v telesu, tako da ne čuti pomankanja in primankljaj kalorij nadomešča z našimi zalogami. V nasprotnem primeru, ko pa organizem začuti pomankanje vnosa energije, pa se prične na različne načine branit. Ni ne vem kako strokovna razlaga, je le moja "domača" interpretacija. :) Mislim pa tudi, da telo po šesti uri zvečer ne rabi več toliko energije, kot čez dan, zato je nesmiselno vnašati velike količine hrane. Lolita jaz sdja navadno ne jem po 12 uri, razen če ga pojem za obrok ( navadno namesto večerje), vglavnem pa se držim navodil diete.. Glede kosila in večerje pa presodi sama, jaz za večerjo jem 1/2 manj , kot za kosilo, če le te ne zamenjam z kakšnim sadjem. Dobro se mi zdi, da si se odločila za pisanje dnevnika, tudi jaz ga pišem, tako najlaže nadziraš zaužite sestavine in pokurjene kg, oziroma vidiš kaj delaš narobe, kje so tisti prigrizki, ki se jih mogoče še da spremenit, pač vse za boljši končni rezultat. Veliko uspeha in samodiscipline vama želim!!! Neni, Lisička, Studentka1 ste še z nami, danes je "že " naš 15 dan, že predvsem zato, ker je meni zelo hitro minilo in sem morala na koledar pogledat kateri dan je, vesela sem ,da je dieta postala del mene in se sploh ne obremenjujem več z dnevi kaj lahko danes, jutri, itd... Lahko rečem, da sem se vsega navadila in ni več tak problem kuhat zame in za družino. Maychi in Sy kaj pa vidve, a sta že kaj previrile stanje? Jaz sem, in ugotovila sem, da se mi kar poznajo tiste pozne večirje, Maychi kaj pa tebi ? Mislim, da bo zdaj na začetku tedna najbolje začet z najinim dogovorom. Ker, vsaj pri meni, je vikend ZELOO aktiven z ponočevanjem dolgo v noč in je še težje začet s takšnim dogovorom. Do drugega vikenda bova obe že navajenji novega časa prehranjevanja in mislim, da ne bo tako hudo! Lp, Rožica

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

27. sep 2004 10:38

Živjo vsem na forumu! Čapa, jaz sem prišla nazaj in ful zmrzujem. Najbrž te zanima moja bilanca . No, izgubila sem 10 kg. Začela sem s precej tesno konf. št. 42 ( brei: hlace so me v pasu ful tiscale) in pristala na zelo udobni konf. št. 40. Torej, izgubila sem manj kot je osnovna napoved 3MD, vendar sem z rezultatom kar zadovoljna, ker: - sem se 3MD striktno držala le prvi mesec in tedaj izgubila 50% teže - vmes sem se 3MD v osnovi držala, a nisem bila več tako striktna, pa tudi kakšen ornk pregrešni dan sem si privoščila - vodne dneve sem izpustila - na morju sem sploh nisem prehranjevala po 3MD, ker sem se zavestno tako odločila. Za zajtrk sem jedla kruh (2 kosa) z maslom in marmelado, pila kavo s sladkorjem, čez dan pojedla kakšen sladoled ali kakšni 2 štručki pa kaj čokolade, večerjo pa jedla ob 21:00 in sem si res privoščila ter uživala v pristni grški kulinariki. Po nekaj dneh sem se zbala, da sem se zredila, ker v hlačah, ki sem si jih kupila že po novih merah, ni bilo viška prostora, a ko sem se vrnila domov, sem ugotovila, da sem imela pač bolj napihnjen trebuh oz. polno črevesje. Ko sem prišla domov, sem ugotovila, da se nisem zredila. - sem se pa v petek cel dan potepala in zaradi obilice kilometrov nisva cel dan nič jedla, šele zvečer sva šla na večerjo. Čisto nič dobro se nisem počutila in tudi naslednji dan sem bila bolj švoh tako, da sem prav vesela, da se nisem mučila s temi vodnimi dnevi. Tako, danes je prvi nov delovni dan in kar samo od sebe je prišlo, da sem si pripravila 3MD jedilnik, čeprav so 3-je meseci že minili. To najbrž pomeni, da se bom še naprej prehranjevala po 3MD, vsaj še 1 mesec. rada bi oklesila še 5kg, da pridem do št. 38. To pomeni, da bom ta mesec pridna tako, kot sem bila prvega meseca 3MD. Pa tudi nobenega pravega razloga ne vidim zakaj bi se prehranjevala drugače, tako mi je čisto fajn. In ko si privoščim greh, si ga privoščim brez slabe vesti. V glavnem sem ugotovila, da se s tazadnjo podrobnostjo ne splača ubadati temveč si je treba 3MD prilagoditi tako, da bo imela dolgoročne efekte in da se lahko posameznik na ta način redno prehranjuje in ne odšteva dnevov do konca 3MD in se zaradi tega počuti, da je na zaresni dieti. nO, VSE JE ODVISNO OD TEGA KOLIKO KG VISKA IMA POSAMEZNIK IN KAKSEM PRISTOK K DIETI MU ODGOVARJA. Danes sem začela kar s Š dnevom. Za kosilo sem si pripravila himalajski riž z malo graha ter narezan soljeni paradižnik. To bom popapala ob cca. 12:00. Je pa zelo žalostno brati, da se ob postavo svoje punce obreguje kakšen fant/moški. Od svojega partnerja/partnerice gre kvečjemu pričakovati, da si mu/ji všeč takšen/takšna kakršen/kakršna si. Če pa se zaradi lastne vzpodbude odločiš za dieto, pa se z njihove strani pričakuje kvečjemu podpora in razumevanje ne pa takšen ****, da se te primerja z nekakšnimi TV gospodičnami, ki se ponižujejo v nekakšnem reality showu. Mimogrede, je takšen partner primerljiv s "sanjskim moškim"? Uh, sem bila malce ostra, a ne? Ampak, ko preberem, da se kakšen fant tako obnaša do svoje punce, me to prizadene in razjezi hkrati in si lahko le domišljam, da si lahko predstavljam, kako se potem žaljena oseba ob tem počuti. JamieO

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

27. sep 2004 10:50

Hojla! Seveda sem še vedno z vami. Se še malo centriram, ampak mi bo zgleda ratalo. Glede skupnega obroka kosila in večerje je pa tako, da ni preveč dobro to početi. Bolje je imeti več obrokov, kot pa samo enega velikega. Naj povem, da je bila to moja velika napaka. Si misliš, od kod vraga se pa kile nabirajo, saj jem samo enkrat na dan. Ampak telo se navadi na to prehrano in začne funkcionirati po svoje. Ko je dosti hrane, višek vskladišči. Ko pa hrane ni, pa ne kuri te zaloge, ampak se prilagodi na vnos manjše količine hrane. Z majhnimi obroki pa ga vseskozi zaposlimo. Nisem napisala to tako strokovno, sem pa to prebrala že nekaj časa nazaj in je to poenostavljeno povedano. Če pa ta skupni obrok gledam pri sebi, bi se zgodilo to, da bi se najprej napokala, da bi me vse tiščalo, drugi dan (kaj drugi dan, že zvečer) bi bila pa lačna kot volk in baj, baj dobri nameni, da bi bila bolj suha. Lep dan, veliko pozitivne energije!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti