Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

17. feb 2005 23:07

Pa se nekaj, prima obcutek je, da je vedno vec novih. Punce, dobrodosle med nami!!! Skupaj smo v dobrem in slabem in povem vam, da me je ravno tale forum velikokrat odvrnil od tega, da bi jedla izven reda (ko pa vas je toliko pridnih, da cloveka kar sram rata, da ne more zdrzat) in ko sem se pregresila, mi je tudi pomagalo, ker sem videla, da nisem edina sibka in, da je tudi gresiti clovesko. Gremo skupaj novim zmagam naproti :o)) Za lepso postavo, s 3MD naprej!! He he, ne morem skrit, da sem bila nekdaj pionirka :o)) Marina5

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

18. feb 2005 2:13

ja, vedno več je novih. Zdajle, ura je 2.05, sem se prebila čez zadnjih 20 strani. Poleti sem že hujšala s to dieto, pa je bila bilanca po mesecu dni približno taka, da sem izgubila okoli 5 kg, potem pa sem nekako zaspala na lovorikah. Moram priznati, da sem ena izmed tamicenih, imam 159 cm, tehtam pa 60 kg. Ampak mi "uspe" skakat iz 60-65 kg kot po tekočem traku, oziroma to zgleda nekak takole- 10 dni dobre hrane, potem pa mesec odrekanja in nenormalnega odpovedovanja, pa spet jovo na novo. Vem, da ni veliko kg preveč, a ravno toliko, da se že celo življenje nekaj matram. Hvala bogu, sem se navadila ogromno piti, še sina sem okužila, pa je mali star 4 leta in pravi, mami, daj mi za čaj, se grem nacejat. Komaj pa čakam junij, ko bodo spet lubenice, ker sem odvisna od njih, ta jabolka in pomaranče pa mi že pri ušesih ven gledajo. V glavnem, hvala za ta forum tu gor, zjutraj začnem z puranom, dieto imam že naštudirano od prej, tu gor pa sem dobila še ogromno novih idej. Cilj? 5-7 kg manj. Pozdrav iz Velenja. brittney

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

18. feb 2005 8:00

Hoj. Ve, "tastare" (kokos in druge), seveda vas pogrešamo, ker bomo tudi me enkrat na vašem mestu, pa bi rabile kakšen nasvet, kako vam uspeva, seveda. (Upam, da tudi z željenimi kg manj). Brittney, to, da me "tamale" rabimo manj kg dol spraviti, če ne pomeni, da nam je lažje. Sem tudi jaz ena teh, do prvega vodnega dne sem šla dol 4 kg, bila "zelo" zadovoljna, sedaj pa mi ta teža stoji že celih 15 dni, tako da sem kar malo paf. Rada pa bi se znebila še enih 3-4 kg do konca diete. Ta "velike" pa se teh nekaj kg znebijo že v prvem delu. Pa ne bom obupala, saj vidim, da nas ima kar veliko ta problem. LP, Mateja. lkc

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. feb 2005 8:31

Zdravo, rožice ! Ikc, jaz ne spadam med "tamale", pa mi je teža stala, kot tebi. Po skoraj treh tednih sem končno šla eno kilo dol. Po moje so te "ta počasne" prave minus kile, ko se topi res pravi špehec. Važno je le, da ne obupamo in vztrajamo. Meni je ta izgubljena kila dala zelo dosti volje za naprej. Se pa popolnoma strinjam s tabo, da je zelo važno, kaj bo po končani dieti. Mene kar malo skrbi. Zatorej "stare sablje" - po stažu hujšanja, da ne bo pomote, bodite z nami. Srkamo vsako vašo informacijo in nasvet. Meni je kar malo lažje, ker sem že čez polovico. Marina5, ves, tudi meni je forum že marsikdaj na lep, nežen način preprečil pregrešitev in vedno sem ponosna, ko mi rata. Res mi je všeč, kako opogumljamo druga drugo. Ta prave smo , definitivno !!! Zdaj pa delat ! lep dan marjanca marjanca45

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

18. feb 2005 8:53

Hojla! No,da se še jaz malo oglasim.Se mi ni dalo pisat,brala sem vas pa vseskozi,tako da vam kar sledim. Dobrodošle vse tanove.Fajn,ko nas je vedno več. Brittney,ne veš kako sem se razveselila,ko sem na koncu tvojega pisma prebrala,da si iz Velenja.Končno ena iz naših koncev.Držim pesti zate,seveda tudi za vse ostale novike. Dalmatinka,jaz začnem z dieto 11.4.!Me veseli,da ne bom sama.Sam da jaz želim še -40 kg Mi pa moje zdajšnje kilograme kar uspeva držat.Sicer gre včasih kakšna kilca gor,pa spet dol. Zjutraj vedno jem sadje.Sem se na sadje tako zelo navadila,da če pojem kaj drugega,mi je potem slabo. Tudi živila še vedno ločujem in sicer tako,da en obrok jem beljakovine drugega pa Š;OH ali pa sadje. Kakšen dan pa se odrečem tubi B.Tako,da kr gre. Kako pa kaj naši fantje.Se jim nč ne ljubi pisat in poročat,kako jim gre. Marjanca 45,tudi zate držim pesti,da bi se ti vse dobro izteklo. Mejte se lepo in uživajte. Predvsem pa vzrajajte na svoji poti,kajti uspelo vam bo! Marjetka cvetka

Drobtinica  

član od: 17.2.2005

sporočila: 19

18. feb 2005 9:48

Hvala za dobrodošlico.... Včeraj sem premagala moj prvi sadni dan. Sploh ni bilo tako težko kot sem pričakovala...upam, da ne bom obupala.;) Rožica, hvala...mislim, da bo zaenkrat kar dovolj idej za razgiban jedilnik. lp Drobtinica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. feb 2005 11:27

Marjetka cvetka, a sem prav prebrala - res -40? Oprosti, da sem tako firbčna, ampak koliko jih pa potem imaš? TO pa je res podvig! Moje kile so pa po prvem vodnem dnevu ves čas + pa -, pa spet + 0.5kg. Še dobro, da ste me opozorile, da se to zgodi v glavnem vsem, saj bi bila sicer že čisto obupana! Sem pridna, ne grešim in upam, da bo kmalu spet bolje. Tako lepo ste se pogrupirale po regijah - a je vmes še kakšna Gorenjka? - toliko, da se ne bom počutila preveč kot edina bajsa v regiji? Danes je moj Š dan in jem prebranac - spet ena doooobra reč. Lisa

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

18. feb 2005 11:37

Živjo. Rabim pomoč, če mi lahko to katera razloži. Kupila sem namreč ješprenj in sem ga hotela pripraviti na solati za jutri, ko je OH dan, pa sem sedaj slučajno pogledala jedilnike in sem ugotovila, da je pisan pod Š dan. Na embalaži pa sem pogledala, je zapiisano, da vsebuje večino OH. Kaj sedaj. LP, Mateja. lkc

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. feb 2005 12:00

Zdravo. Pozdravljene vse nove. Bomo morali odpreti novo temo, kamor bomo pisale vse člane, ki hujšajo, ker jaz si niti slučajno ne zapomnim več imen... Ikc, če boš pogledala, katero koli hrano, boš na embalaži videla, da je napisano, koliko je energijska vrednost, koliko ima B, OH in maščob. Na nobeni embaliži ni napisano Š, to pa iz preprostega razloga, ker je Š v bistvu OH...Oh-ji so različni-sestavljeni iz enega(mono), dveh(di) ali večih (poli, ali kompleksni) molekul in ti zadnji so Š. Najbolje je, da se naušiš "na pamet" kaj spada pod Š, je tako najlažje. Ješprenj pa si pripravi na naslednji Š dana (danes?) saj je zelo hitro kuhan. Marjetka cvetka, a si se zmotila in si napisala 40 namesto 4? Lep pozdravček, maychi

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. feb 2005 12:00

Ja, ješprenj je ena od jedi za Š dan. Pri ješprenju gre za tiste OH, ki so sestavljeni. Na OH dan pa potem ješ tiste enostavne (svinjsko redilne) OH, kot je moka, sladkor....ipd. Lahko bi se reklo, da na Š dan ješ zdrave, pametne, koristne OH - in ješprenj je eden od njih. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti