Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

17. feb 2005 11:27

helou. ma saj vem, da me ne poznate, ker sem le pridno brala ..(samo kakših 200 strani še mi manjka za nazaj :) je zanimivo brat tole tud nazaj, vam povem, sploh ker je tolk idej za kombinacije hrane po dnevih. jaz sem lani hujšala striktno po kombinaciji meso solata na dan B, pa krompir/riž na dan Š, pa testenine solata (kar nisem ziher da je okej solata zraven) na dan OH, sadni dan pač sadje in pol spet jovo na novo. ni čudno da sem se tak naveličala. pa se nsiem mogla zraven spravit ponovno. AMPAK. zdaj sem pa tukaj, ponovno... in sem se zelo poboljšala. začela jest zelenjavo, pit sojino mleko (najbolj mi manjkajo mlečne stvari) , sadja v življenju nisem pojedla tolk kot zdaj.itd. postala sem pravi fan te diete in jo širim kot nov slovenski nacionalni šport :) je pa res, da ko sem prvič hujšala s to dieto se mi je sicer zelo počasna prebava popolnoma idealizirala. jutranjo lakoto sem tešila s kavo. zdaj , ko pa že tako ZELO ZDRAVO ŽIVIM pa sem opustila še to kavo. predvsem zato, ker se kuha en pisker za vse v službi, kar pomeni da je kava sladkana, pa brez mleka jo zlo težko goltam. zdaj pa je tud s prebavo križ.... a ve grešite s takimi stvarmi?? in..kako premagate vodni dan. jaz bom v službi na vodni dan al koga v bedro grizla al pa kaj hujšega. ne znam si predstavlajt kaj neki bom delala, če ne bom nič žvečla, nič študirala kaj bom jedla popoldan... punce, grem brat naprej, al pa nazaj - mogoče kaj najdem. lep dan brez grehov vam želim tabina oj, pa še to sem našla, mislim da je darchy napisala: "Kaj mislite o tem predlogu: Da bi za vsak dan odprle svojo temo in bi se potem jedilniki oziroma živila pisali pod tisti dan? Vsak bi lahko pogledal ideje za "njen/njegov" dan in čvekal z vsemi, ki imajo isti dan. Tale tema tukaj se mi zdi super, ampak je debata na splošnem in o vsem, včasih je morda komu kriza, ko mora na hitro nekaj skuhati, pa ni idej - mislim, da bi bilo lažje, če bi obstajale tudi teme po dnevih. Ali pa to že obstaja in sem spregledala??" je že kaj na to temo ali pa sem tokrat jaz spregledala??? Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 17. feb 2005 12:26:10

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

17. feb 2005 11:29

Ahaa, mislim, da sem bila tam, ko sem šla na Nizozemsko preko agencije, smo si šli ogledat.... pa potem smo lahko tam v eni tipični hiški sire kupili... no, vsaj mislim, da je bilo to tam. Sicer mi je bila pa dežela bolj všeč, ko sva jo s fantom obiskala z nahrbtniki. Takrat je vse bolj pristno in se izogneš tistemu samo "turističnemu". Sicer pa, jaz sem dans pridna, pa ve? NE SE DAT! Darchy

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

17. feb 2005 12:55

Živjo. No pa smo tudi na primorski strani dočakali dve snežinki. Ne se bat, je že sonce posijalo skozi oblake, pa burja.... Pišete glede prebave. Jaz sem se na to dieto spravila tudi zato, ker obljublja spremembo presnove. Pa do sedaj (45 dan) nič od tega. Prav zadnje dneve sem tako napeta, da imam občutek, kot da imam 5 kg več. Se prav bojim stopiti na vago. Pa pridno pijem vse vrste čajev, jem suhe slive in še in še. Razen donata, ki mi pa še manj pomaga. No ena je napisala, da se je vendarle obrnil kazalec na tehtnici navzdol. To upam, da bo kmalu tudi pri meni, ker je po tem vodnem dnevu res za obupat /kg kar stojijo/. Še nekaj me zanima, ker spada med B tako meso, ribe, siri, jajca, mleko, pa če vsakič pojem drugo stvar, potem mi manjka mleka in mlečnih izdelkov, ki naj bi bili zdravi za kosti. Prej sem pojedla dosti jogurtov, pa mleko. Kaj menite. Kako naj to uskladim. Na koncu še čestitke za vse izgubljene kg, pa kar veselo naprej vsi, tudi iz tujine. LP. lkc

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

17. feb 2005 12:58

Tabina, to temo z vsakodnevnimi jedilniki smo odprle že lani. Pogledati moraš na forum in najti jedilnike za 3MD. Mislim, da sva pisali največ midve z Aiwo, potem sva pa prenehali, ker je bilo premalo odziva. Poskusi, mogoče bo pa tebi uspelo. Irena

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. feb 2005 13:07

Ikc, pomanjkanje mleka je tudi zame problem. Ampak na B dan si vseeno bolj zaželim kakšne ribice ali zrezka kot pa 3 jogurtov. Sem se sprijaznila, da bom te 3 mesece pač na pomanjkanju in pijem kalcij v šumečih tabletah. Pazi pa pri izbiranju zelenjave, saj marsikatera vsebuje zelo veliko kalcija in se jo torej splača vključiti v dieto. V knjižici Rine je tudi predlog za zajtrk, ki lepo uredi prebavo - zvečer namočiš 8 suhih češpelj in potem zjutraj popiješ najprej vodo, potem pa še poješ sadeže. Pri meni je učinkovalo, splača se poskusit. Lisa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

17. feb 2005 13:17

Irena19, jedilniki so bili vsi na enem mestu - mislim za vse dneve pod eno temo. Če bi bila za vsak dan druga tema, bi bilo morda bolj pregledno. Sicer je pa premalo, če sva samo midve z Ikc zato. Morale bi se dogovoriti, ali to želimo. Skupno. In potem tudi prispevati poste. Glede mleka bi pa rekla, da se en B dan odločite in jejte pač smao mlečne izdelke: jogurt, mleko, skuta, sirov burek,....saj veste. Meni se zdi, da ne bi ilo nič narobe. Darchy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. feb 2005 13:28

Ikc, Jaz pa mislim tako kot Lisa. Ker nam v tej dieti po mojem prepričanju manjka kar nekaj viteminov, mineralov,..., sem jih jaz nadomestila z dodatki k prehrani, priznam pa, da se ne spomnim prav vsak dan nanje, pa saj pravijo da je bolje dobit premalo vitaminov kot preveč. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

17. feb 2005 13:39

Zdravo. Kako kaj? Vidim, da ste vse pridne...no tudi jaz sem. Edini problem imam, da me trenutno tako zebe, da komaj tipkam...ampak čaj bo vsak čas zavrel... Rožica, Darchy, megla naj ostane kar v dolini, da bomo imeli lepo vreme na smučariji. No čeprav se lahko še zgodi kar koli. Gremo jutri popoldan, tako, da bom še lahko kaj napisala. Če pa boste tako pisale, bom pa imela v sredo zelo veliko dela, da bom vse prebrala. No Rožica ti pa "uživaj" za knjigami... Ikc, jaz sem do sedaj samo 1x imela na B dan mlečne izdelke...imam pa zato doma na zalogi vse možne šumeče tablete (verjetno imam večjo izbiro, kot kakšna trgovina) in si jih privoščim, namesto navadne vode...za enkrat je z mano še vse OK in tudi prehlad sem prebolela prej kot vsi ostali doma (ki se prehranjujejo "normalno"). Če pa imaš veliko željo po mlečnih izdelkih, si jih pa le privošči na B dan (npr, dužena zelenjava s skuto ali sirom, za večerjo pa jogurt...). Lp, maychi

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

17. feb 2005 14:29

oki, darchy, sem našla, si skopirala vse ideje, zdaj pa mislim, da imam dovolj za naslednjih...hm.... 86 dni?? čist super je napisano tud kot je, saj se da sprehodit skoz vse pa pomislit kak dan naprej in nazaj, še boljše :) no, kakšna okusna kombinacija pa še vseeno prav pride... sploh, če se je treba še v službi prehranjevat in prideš domov šele ob 16h. lep dan še naprej, pa izkoristite ga za kak sprehod, prav prijetno je po tem neživljenjsekm mrazu prejšnji teden in po preboleli gripi :) tabina

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

17. feb 2005 15:41

Ja, vidim da nas, ki smo že konec z dieto nič kaj dosti ne pogrešate. Sicer je pa važno da vam uspeva in da se bodrite med sabo. Saby, BRAVO! Tudi tebi je ogromno uspelo dol spravit. Tudi ti si jim sedaj prava motivacija za naprej!!!! A ne punce in fantje? Lisa, jst nism nič kaj dosti zmanjševala obrokov. EJ, js tud ful obožujem ananas. Od začetka diete pa do danes, ko sm en mesec po dieti, sm ga pojedla ogromno. OBOŽUJEM GA!!!! Mejte se in obilo uspehov še naprej! Držim pesti za vse vas!!!! kokos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti