Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

6. feb 2005 17:05

Ojla! Saby v Rogaško gremo za en teden in res že komaj čakam na ta dopust. Kokos o kakšnem informiranem kozarcu govoriš? Kje se ga da kupiti? Prosim, če mi poveš! LP Dipsi

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

6. feb 2005 17:31

Zdravo. No imam slabo novico, zbolela sem. Sem brez energije, volje, vse me boli, tako, da se komaj premikam. Tako, da sem še povečala količino čaja, katerega že prej nisem popila malo, ter limonado...No, če ne prej, čez kakšen teden bo boljše...upam Dipsi, moja mami je kupila ta kozarec ravno v Rogaški Slatini. Sigurno, ga lahko dobiš, kjerkoli...Vem, da so trije različni-moder, zelen in rdeč. Naj bi vplivali na počutje, izgubljanje kilogramov...no to je vse kar vem, ker je že kakšni dve leti, kar jih je kupila. Bodo drugi povedali več. Nalin, še malo pa bo. Kar privošči si še kakšno kavico. Jaz sem popila, tri-ampak pijem jih v 3 deci skodelicah, res pa bolj "vodene", ker močne nimam rada, je preveč grenka. Vsi ki amate v naslednjih dneh vodni dan-drž"te se. Jaz bom pa držala pesti za vas. Saj bo šlo in to brez problema. Boste videli. Lep dan in večer vam želim, maychi

Novinka  

član od: 6.2.2005

sporočila: 4

6. feb 2005 17:55

Lep pozdrav vsem! Sem ena nova (zelenka ), ki se vam bo pridružila jutri. Pa bi vam rada že zdaj rekla hvala, ker tako pridno pišete svoje izkušnje na tem forumu - po moje so vzpodbuda za veliko tistih, ki se vam bomo še pridružili. Vsem skupaj želim en krasen ostanek dneva in veliko volje do konca diete. A ja, pa seveda se že vnaprej priporočam za vse vzpodbudne besede v tistih dneh, ko bo glava rekla, naj vztrajam, kakšen drug del mene pa bi najraje kar obupal. Bodite krasno! Novinka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

6. feb 2005 18:01

Živjo! Jaz sem pa končno uživala en prost dan na soncu, v naravi,...., brez smučk. Bilo je čudovito!!! Malo teka, pa razgibavanje na soncu, potem pa še malo razvajanje na sočku in lovljenje prvih sončnih žarkov. Počutim se res super!!! Polna pozitivne energije!!! Le nekaj me daje vzdržljivost, ki je na minimumu in utrujenost. Ne vem kaj mi je, jem dovolj, tako, da bi moralo biti dovolj energije. Vendar opažam že kakšen teden, da se hitro utrudim. Tudi pretečt sem zmogla veliko manj, ker so me mišice ful bolele. Drugače pa nisem bolana ali prehlajena, za enkrat še ne. Upam, da to niso prvi znaki, glede na to da je počutje drugače enkratno. Maychi hitro se pozdravi. Najraje bi izrekla frazo, čimveč vitaminov, vendar razmišljam, kako bi sploh lahko pojedli več vitaminov, kot jih. Tudi tista veliko tekočine, bi bila kar kruta. A ne??? :))) :) Se mi pa zdi ful čudno, da sploh zbolimo ob tako velikem vnosu vitaminov,.... Novinka dobrodošla med nami, bodočimi suhci! Želim ti čim več uspeha in da nebi izgubila tega optimističnega pogleda na svet. Ni lepšega kot to, da se nam javi kdo, ki že s prvim sporočilom posije kot svetel žarek po nevihti. In vse je videti lepše. LP, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 06. feb 2005 18:10:01

Novinka  

član od: 6.2.2005

sporočila: 4

6. feb 2005 18:07

Nalin, pozdravljena! Morda sem za tokrat prepozna s tem nasvetom, bo pa morda kdaj drugič prišel prav. Morda bi bil vodni dan bolj znosen, če bi poskusila zeleni čaj (prodajajo enega v filter vrečkah z okusom mete). Če ga res namakaš samo dve minuti, kakor naj bi ga, je čisto znosen. Ima tudi veliko pozitivnih učinkov - eden od njih je tudi ta, da odpravlja slab zadah, kar je v primeru posta pogosta nadloga. Sama sem se včasih postila kar pogosto in ponavadi ni bil problem zdržati tudi veliko več kakor en dan. Glava me sicer ni bolela nikoli - je pa res, da sem na postne dni vedno delala klistir. Zadeva je na prvi pogled malo zoprna, ampak se je človek navadi in jo že drugič ali tretjič povsem obvladaš. Če malo pobrskaš po knjigah, ki govorijo o postu, vse absolutno priporočajo klistir (ene celo pravijo, da je obvezen, saj drugače pri dolgotrajnejšem postu obstaja nevarnost samozastrupitve telesa). Naprava za klistir se kupi v lekarnah. Naj ti oziroma vama bo preostanek dneva nadvse lep! Novinka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. feb 2005 18:34

Tako, preživela sem aktivni dan v naravi (kar pre-aktiven, me vse boli), pojedla sem krof in rebro čokolade, sedaj sem pa pripravljena na sadni in vodni dan! Čestitke vsem, ki ste s tem že zaključili brez grehov, upam, da je primeren tudi efekt. Zeleni čaj je pripravljen, voda teče, jutri pojačam še ogrevanje, pa bo. Novinka - o klistiranju sem že veliko slišala, ampak me je groza že ob misli, da bi to sama počela. Kako se pa sploh lotiš zadeve? Maychi, se zgodi - čas je tak, da bolezni kar krožijo okrog nas. Ni da bi stvar jemala tragično - vzemi si čas za temeljit počitek in crkljanje, vse ostalo sedaj ni bistveno. Rožica, ti pa tudi vzemi v obzir možnost, da se te kaj loteva! Taka vitalna ženska ne more biti kar brez razloga ob vso moč - za pomladansko utrujenost je pa tudi prezgodaj. Pazite se vsi skupaj, da ne bomo navsezadnje odpirali foruma na temo bolezni! Pozdrav vsem! Lisa

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

6. feb 2005 18:58

Hoj Lisa! Jaz se ne dam. Upam da se motiš! Ne priznam poraza dokler me morebitna bolezen res položi! He, HE,... Glede pojačanja ogrevanja pa ideja sploh ni slaba. Jaz sem kar danes pojačala, pa čeprav nimam vodnega dneva, tudi jaz se sladkam, pa me kljub temu zebe. Kar vem kako stokali bodo domači in oh in sploh, kako vroče je, da se sploh ne da spati,... ko pridejo domov, za enkrat sem še sama. Pa mi sploh ni mar, bom vsaj jaz enkrat uživala!! Upam, ker mene itak zebe, a je vroče, al pa normalno. zdaj grem pa na en vroč čaj! je ravnokar zavrelo!!! Lp. Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

6. feb 2005 19:10

Jaz imam zelo rada zeleni čaj ampak samo v primeru če je z mlekom (velikokrat ga pijem namesto kave saj bolj prime), glede klistiranja pa lahko povem to da sem ga že probala (sem bila zaštoflana), pa me je črevesje tolk zelo bolel (baje ker imam rane na želodcu pa hemeroide). Ta dan je zame porazen na celi črti, tudi sama sem se že večkrat kar tako postila ampak nikol ni bilo tako hudo. Glavobo sploh ne izgine klub aspirinu, z matejem skoz leživa (on spi), gledam svoje ribice v akvariju kako veselo plavajo in se tolažim da bom jutri pojedla na tone tune. Samo škoda je ker mi jutri ne bo tako pasalo jest (ker se bo želodec skrčil) Pa še to vam moram zaupat: Ko sem si šla kavo skuhat me je en piškotek gledu, tako lep okrogel in tako zelo lepo polnjen s čokolado. Pa sem ga že mela v roki, pa pride matej v kuhinjo, me zagleda, vzame piškot in ga vrže v smeti!!!!!!!! Sej kasnej sem mu pa bila hvaležna da je to naredil ker vem da bi me drugače vest pekla. Na srečo doma nimava več piškotkov tako, da danes ne morem več grešit (čeprav nisem-samo hotela sem) nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 06. feb 2005 19:10:57 Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 06. feb 2005 19:12:48

Novinka  

član od: 6.2.2005

sporočila: 4

6. feb 2005 19:38

Lisa: o klistiranju je veliko napisanega v knjigi Post ob sokovih, avtor je Paavo O. Airola (založba Magnolija, Ljubljana 1994). Mislim, da jo imajo v večini knjižnic – če je ne najdeš, mi sporoči. Zadeva v resnici ni tako grozna, kakor se zdi na prvi pogled. Po moje je veliko v psihični pripravi – meni je bilo prvič grozno in sem odnehala, še preden sem prav začela, potem pa sem prebrala toliko o škodljivosti posta brez klistirja, da sem se dobesedno prisilila v to. Že drugič je šlo lažje, tretjič pa povsem OK. Če boš kupovala napravo za klistir, kupi še kakšen lubrikant ali hladilno mazilo (ga naredijo v lekarni in vsebuje lanolin, vazelin, vodo in olivno olje – meni se zdi boljši kot vazelin, ker ni tako zelo masten, obenem pa ima hladilni učinek). Z lubrikantom sama sicer še nisem poskusila, so mi pa v lekarni rekli, da ga uporablja veliko ljudi, ker ni tako masten. A ja, pa alkohol je tudi nujen – da lahko po uporabi vse lepo očistiš. Držim pesti, da ti bo uspelo, če se boš tega lotila! Rožica, hvala ti za vzpodbudne besede. Upam, da jih imaš kaj na zalogi, ker jih bom v naslednjih treh mesecih zagotovo še potrebovala. ;-) Bodi cvetoče še naprej! Nalin: držim pesti, da glavobol čimprej mine! Novinka

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

6. feb 2005 20:26

Čao dekleta in fantje! No pa sem skoraj prikoncu prvega vodnega dneva. Občutek je fenomenalen!! Nemorem verjeti da je šlo to danes tako zlahka.Najbolj sem se bala migrene ,ki se pri meni rada pojavi če ne jem, no pa me je danes za spremembo pustila pri miru. Nalin za spremembo od tebe jaz pokam od energije.Dopoldne se pripravila pečena rebra ,govejo juho in vse kar spada zraven,potem sem šla na eno kavico h kolegici ko sem pa prišla domov sem pa družini pripravila kosilo do konca in se napila čajain. Danes ga je bilo toliko da sploh nevem koliko sem tekočine spila ker sem vmes pila tudi vodo.Popoldne pa sem svoji mami pomagala pri pobiranju kroje iz časopisev tako da sem malo dala delo mojim možganom da nisem razmišljala o hrani.Počutim se super in grem sedaj še speglat kar mi je ostalo. Toliko o prvem vodnem dnevu da neb strah tiste ki še to niste probali, pri vsej stvari je pomembno to da pijete zadosti tekočine. Lep preostanek večera in veliko vspeha vsem tistim ,ki imate jutri vodni dan. jaca Sporočilo je spremenil(a) jaca dne 06. feb 2005 20:27:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti