Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

28. jan 2005 11:08

Meli* in dalmatinka.... pa imamo vodni dan. In to zadnji! Tudi jaz ne morem verjet, da je že minilo. Kako hitro pozabimo vse hudo - še posebno, če ni tako zelo hudo. Sicer se pa vseh vodnih dni spomnim, tako vem, da sem na koncu. Tehtam se vedno med vikendi (kot večina), zato statistika pride drug teden. Sedaj celo mene zanima koliko preko 20 kg sem zmlela. Mislim, da bi po vodnem dnevu lahko tehtnica pokazala -21 kg. Kako naprej? Ne vem. Verjetno se bom učila dokler ne najdem prehranjevanja, ki bo vzdrževalo te kg, ki jih imam sedaj. Mislim, da se bom kdaj celo pregrešila in pojedla kak krompirček zarven mesa, ali pa kruh in salamo AMPAK, ko bo tehtnica dojela moje prekrške, bom hitro vžgala teden/dva diete. V večini bom ločevala in pazila bom na razmike med obroki. Bom videla, kaj mi bosta telo in TEHTNICA govorila. Mogoče se bom vrgla preveč v meso, mogoče me bo sladko premagalo večkrat kot 1-2 krat na teden. Čim bo tehtnica zajambrala, bom spremenila tehniko. Kaj že sprašujete? Aja! moka! Jaz sem uporabljala belo-kot do sedaj. Je pa vsekakor priporočeno zamenjati vse belo za rjavo. Tako moko, kot sladkor, riž... Holesterol je znanki med dieto padel iz 7 (mogoče je rekla 8) na 4. Saby, kot so ti druge svetovale: zdravnik bo največ vedel. Opazila sem, da se na začetku diete prične čistiti telo/koža. jaz sem dobila mozolje in rdeče pike na jeziku, prijateljica OGROMEN herpes. Vendar to mine po dveh do treh tednih (mogoče v prvem mesecu). Če se kateri dogaja, da telo tudi kasneje štrajka mora ugotoviti kaj ji škoduje. Zelo lahko bo tisti, ki si piše dnevnik kaj je jedla. Kaj dati na pico? Meni grozno paše poleg ketchpa dodati tudi rezine svežega paradižnika. Pa seveda bučke ali/in malancane, artičoke, gobe, lahko rukola, koleščki čebule. Najbolj pa spremeni okus tržaška omaka. Tiste, ki se sprašujete glede mesa in zelenjave. Jaz sem VSAK dan jedla VELIKO zelenjave. Še na sadni dan sem pojedla več zelenjave (kuhane ali surove), kot sadja. Sedaj bo pa dovolj. Imejte se, francka

tocka  

član od: 10.6.2004

sporočila: 170

28. jan 2005 11:41

Že naprej vam čestitam za uspešno končano dieto (meli, dalmatinka in francka). Upam, da bom čez 3 mesece tudi jaz lahko ponosna nase, da sem končno nardila nekaj zase in za svoje boljše počutje. Res vas občudujem, samo zdaj ne smete pobegnit iz foruma, saj bomo še vedno potrebovali vašo podporo in nasvete. Lep pozdrav vsem in vem da nam bo uspelo tocka

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

28. jan 2005 11:57

Nalin, sem iz Primorske strani, pa ne iz obale, na forumu pa nisem zasledila nobene iz teh krajev, samo Maribor, Celje, Gorenjska,... Jaz si tudi ne morem zamisliti, da ne bi jedla zraven vsake stvari še zelenjave, kuhane ali surove. Mislim, da me to drži pokonci. LP, Mateja. lkc

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

28. jan 2005 12:07

Zdravo. Rožica, že delam plane za naslednje leto. Če bo tukaj pri nas kje organiziran prevoz, sem zraven. Saj vem, da je vse v živo še 100x boljše kot pa po TV-ju. A boš v ponedeljek na vodi, ali si se odločila, da jo sedaj drugem krogu izpustiš? JAz se bom verjetno držala, ker sem zopet samo na tisti moji meji inne gre dol! Marina5, ja pri Mazelovi ne smeš zraven mesa jesti OH. Za nekatere je to velik minus, meni je pa odgovarjalo. Res pa je, da zaradi tega poješ mesa veliko manj, kot pa ga poješ, če zraven ješ zelenjavo. Mogoče so mi zaradi tega šle kile bol dol...za razmislit. Saj po eni strani je to čisto logično, če je že to neko ločevanje. Če pogledaš na stran, ki jo je nekaj strani nazaj napisala Nalin (mislim, da je bila ona) http://members.lycos.co.uk/daciofit/kcal/kcal.php?math=a boš videla, da v zelenjavi prevladujejo OH-ji, torej naj tega ne bi mešali...Ampak to je druga dieta, da ne bom koga prestrašila. Ampak samo pravim, da je zelo logično. Tako, kot mi ne gre skupaj, da lahko pri 3MD zravem B ješ kruh-to je čisti OH oz. Š. No dovolj o Mazelovi, zgleda, da bomo morale odpreti novo temo, da ne bomo na tej strani vseh "zmešale" kaj je dovoljeno in kaj ne. Francka, Meli, Dalmatinka Kako se počutite, ko ste skoraj na koncu. Danes pa tako ali tako vem, da vam bo uspelo. Kar tako naprej! Lp, maychi

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

28. jan 2005 12:39

Juuuuuuuuupppppppiiiiiiiiiii!!! 3. vodni dan se bliža sunkovito h koncu. Upam, da bo jutri teža že -13 kg. Ker sem majhne rasti in ne več tako mlada, bom morala sedaj ta težji del kar veliko delati. Predvsem na obliki telesa. Sedaj sem zaradi študija to precej zapostavila. Priznam! Ne bom odšla nikamor s tega foruma, saj mi bo šele zdaj težko. In VI boste vsak dan tukaj in vedno več vas bo, a ne? Bolj ko gre dieta h koncu, manj grešim, in vedno bolj žal mi je, da bo že konec! Mejte se! dalmatinka

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

28. jan 2005 15:59

Ojla! A vidte da brez vas sploh ne morem, takoj ko imam čas moram pogledat kaj se tu dogaja. Prav zasvojena sem s tem forumom, to mi je tud fant rekel. Tokrat ima prav. Saj se tud na računu pozna. Nalin, a tvoja tašča mogoče poje veliko ananasa - svežega? Mogoče od tu izpuščaji? Najbolje bo iti do zdravnika kot so že druge tudi svetovale. Tocka, vode je res fajn veliko spit. Jst še vedno spijem 3l na dan in jo bom skoz, no poleti verjetno še več. Picika, le daj si kri pregledat tud če se dobr počutiš, se boš potem še boljš ko boš vidla izvide. Js mam hemoglobina 131, meja je pa 120. Ful se dobr počutim. Meli, Francka, Dalmatinka, pa ste že skor na koncu, a ne? Saj ni hudo na vodni dan, a ne? Čez 4 dni pa čakamo na statistiko!!! Ne pozabit kako smo radovedni!!! Držte se!!! Marina5, tud men je edino to čudn pri Judy Mazel, da uvršča zelenjavo med OH in edino tega se jaz po njej ne držim. Zelenjavo jem pri vseh obrokih, zame je nevtralna!!! Pa mi zelo uspeva vzdrževat oziroma mi še kar gre dol vsake par dni. Mejte se kokos

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

28. jan 2005 16:04

Živijo! Čestitam vsem ,ki so danes na tretjem vodnem dnevu! Fajn občutek,ko vam je uspelo, kajne!Zdaj ste pa lahko važne. Tudi jaz sem malo premišljevala o tej naši dieti in nekako prišla do tega zaključka: Mogoče 90 dnevna ločevalna dieta res ne ločuje toliko B;Š;in OH,kot je to videti na prvi pogled. Vendar ,poglejte primer klasičnega slovenskega nedeljskega kosila:goveja juha z rezanci,dunajski zrezek,pražen krompir,za prilogo kuhana zelenjava,solata in na koncu še sladica. Samo poglejte,koliko stvari zmečemo naenkrat v želodec in koliko je to kalorij. Po naši dieti pa en dan jemo meso,drug dan krompir,tretji dan sladico... Tako eno nedeljsko kosilo pojemo v treh dneh in to je kar precej manjši vnos kalorij. No,nekako tako si jaz to pač predstavljam. Mici33 vse o holesterolu si preberi na http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/srce-ozil Upam,da boš našla kaj koristnega,drugače pa mislim,da bo res zdravnik tisti,ki bo vedel najbolje,kaj in zakaj. Imejte se lepo in nasvidenje! Marjetka cvetka

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

28. jan 2005 16:41

Pozdravljene vse, ki ste na isti poti! Ne bom rekla sotrpinke, ker to vsekakor niste. A katera trpi ob tej dieti? NEEEEEEEE. Vsem nam je lepo, še bolj pa meni, dalmatinki in francki, ki smo že skoraj pri koncu. Ali pa tudi ne, saj nas čaka vzdrževanje naše teže. To bo šele najhujša preizkušnja. Jaz sem se odločila, da bom vsak dan na tehtnici in kakor hitro mi bo pokazala tiste nezaželjene številke, bom pač nekaj ukrenila. Kakšen saden ali pa vodni dan, če bo potreba pa tudu kakšen teden ločevanja. Seveda bom pazila kaj jem. To nas čaka vse , pa seveda malo več miganja itd... Komaj čakam, da bom lahko podala statistiko in seveda bom še naprej kaj pokukala na forum, saj smo vendar prijateljice . Naj še jaz nekaj povem o vodi in pitju le te. Znanstveno je dokazano, da ko nas žeja, telesu pravzaprav že primanjkuje tekočine in je takorekoč že dehidrirano Tako, moj vodni dan bo kmalu mimo, jutri pa mesek, pa pol krompirček in nato tortica pa še sadje, potem pa METER in TEHTNICA. Upam, da bosta pokazala lepe številke drugače ju bom . Hvala vsem za lepe misli in vzpodbudne besede Meli Don"t worry, be happy!

dramik  

član od: 9.11.2004

sporočila: 34

28. jan 2005 19:20

Hy JA, vem, že full dolgo se nisem nič oglasila, pa bom tudi zdej zelo hitra. Naj začnem od začetka. Kot nekatere veste imam novo zaposlitev in sem malo spremenila način prehranjevanja. Zjutraj okoli 10 pojem 1 pomarančo, okoli 14 1 pomaramčo ali kaki drugi sadež in okoli 18 nekaj kaj spada za ta dan. Naj povem še to , da je to včasih samo 1 korenček. In to je vse. KG-ji pa kar letijo dol. Ha ha saj to je super. Danes sem sprejela novo delovno mesto in sem še bolj zaposlena. Ne mislim nič na hrano. In to je super. Statistika : Zadnjih 10 dneh -5 kg, in -9 cm v bokih in -8 v pasu. Uživajte vsaj vi, saj jaz nimam cajta. LP, Taja

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

28. jan 2005 19:35

Hoj! Mayci upam, da se srečava tam če ne prej! Glede vode pa tako, verjetno se je ne bom držala. Saj ne, da bi mi bilo težko ampak je temu vzrok predvsem luna in lunin post, ki se ga kar velikokrat držim. Zadnjega sem se držala v torek, sploh ni bilo težko, si verjetno predstavljaš, da nisem imela časa razmišljat, da imam post. Za pit pa itak nič meni dovoljenega niso imeli, razen vode in čaja, ki sem ga kar nekaj imela v termovki s sabo. Drugi razlog pa je ta, da sem ful zaposlena (saj veš pomoč doma) in v taki gužvi skoraj nimam časa jest, jem le sadje, ko pridem domov pa je včasih že prepozno. Le OH dan strogo upoštevam, tudi čokolado navrh sladice!!!! HEE,he,.... Kaj tebi sploh ne gre dol? Pa si pogledala v dnevnik, kaj delaš na robe? Meni se zdi malo čudno! Niti kilograma???????? Kaj pa centimetri? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti