Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

24. jan 2005 9:46

Ojla punce in fanta; Da vam povem, da sem vas full pogrešala! Najprej dolgujem opravičilo; v službi crknu rač., doma pa nobenga miru. Ko grem za rač., gre za mano cela vojska (7 - letni Nejc, 4-letna Natja in 2-letni Noel). Zdaj mi je zelo žal, ker če nisem na forumu vsak dan, kar malo "pozabim" na dieto in grešim! Dobila sem vago. Je super. Tista iz špara. No, vsaj jaz sem zadovoljna! V desetih dneh sem izgubila 4 kg. Potem pa sem čez vikend grešila in lahko sem samo vesela, da je zjutraj vaha še vedno pokazala 66 kg. Pred začetkom diete sem jih imela 70! Pri višini 167 cm pa bi rada prišla nekje na 55 kg. Naj povem še to, da sem prvega otroka zanosila pri 50-tih, drugo pri 60-tih in zadnjega pri 70-tih. Po zadnjem porodu so mi šle kile kar same dol (delo, pa sprehodi ....). Odkar pa sem spet v službi, se mi samo dvigajo. Kile namreč!!! Rit pa kar leze na vse strani!!! Ker sem včeraj jedla kosilo meso pa košček kruha, pa juho, večerjala nisem, zajtrkovala pa tud ne. AMPAK IMELA SEM SADNI DAN!!!!! Zato sem se odločila, da ga bom imela danes (sadni dan), al je to dovoljeno? Držte se in ne grešite preveč, tud jaz ne bom OBLJUBIM! Lep pozdrav; nash

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. jan 2005 11:08

Živjo! Jelly, moje izkušnje glede diet so popolnoma enake. Vedno sem se bala, da se bom zredila zato sem raje jedla manj kot je bilo prepisano. Pa me je mama, hvala bogu prepričala, da poizkusim z to dieto, ki po mojih predhodnih izkušnjah sploh ni bila dieta, verjamite bili so kar boji, da mi je dopovedala, da naj vendar dovolj jem. Ne morem kaj sem, pač tiste sorte, ki bi radi v 10 dneh izgubili vse. Hvala vsem mami in vam, ki ste mi stali ob strani. Lahko se pohvalim, da sem se končno naučila malo bolj normalno prehranjevat. In zdaj upoštevam vse kar vem o delovanju telesa, kar pomeni da si privoščim tudi sladlkarije,... pač vse ob svojem času in najbolše od vsega je da HUJŠAM. Res pa je, da je veliko težje vso znanje izvajat v praksi. Meni zaenkrat lepo uspeva, čeprav včasih tudi grešim, tako ali drugače ( malo več sladkega, nič rekreacije, pač kar si v tistem trenutku zaželim,...), res so te krize redke, vendaer so. Mislim, da je najpomembneje, da sem se naučila, da se maščobmi kilogrami topijo zelo počasi in da so razlike iz tedna v teden minimalne, ker je maščoba lažja od vode.... Zato sem vesela tudi za -0,5 kg samo da vidim da se topi. Najbolje pa se opazi na metru. Zato vam še zadnjič polagam na srce punce in fanta merite se. Kot izkušnjo lahko povem, da sem v prejšnjem krogu v zadnjem 3.mesecu izgubila zelo malo kg -1,5 do -2kg, skoraj sem obupala, pa hvala bogu nisem. Ko sem primerjala statistiko v cm, sem ugotovila, da se je obseg enakomerno manjšal vse tri mesece, čeprav sem izgubila samo 2 kg jih je bilo kar 6cm v pasu,... Danes sem še posebej srečna ker je vaga spet pokazala -0,5, vendar to sploh ni več pomembno, zdaj mi je pomembneje, da se maščoba topi na pravih mestih, torej cm. -2 cm na trebuhu. JUPI!!!! Se opravičujem , da sem se tako razpisala. Mogoče bo moja izkušnja pritegnila koga k temu, da nadaljuje po tej poti in predvsem, da boste zadovoljni tudi z -0,5 na teden. Pomislite koliko kg je to v 3 mesecih = 6kg, to pa tudi ni tako malo če pomisliš, da lahko ješ in da ti nič ne manjka, stranski učinki pa so več kot razveseljivi! Vstrajajte se splača! A ne veteranke Maychi, SY, Kokos, Marina 5, Encijan, Francka,......? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

pussycat  

član od: 24.1.2005

sporočila: 37

24. jan 2005 12:01

pozdravljeni, dragi sotrpini! tudi jaz sem se odločila za to dieto po priporočilih priajteljev. pri njih je odlično delovala (oba -15kg). sedaj sem na drugem sadnem dnevu in sem šla dol 2kg. tako da upam, da bo delovala tudi pri meni. vendar me nekaj bega. zakaj spada koruza pod škrob. po moji logiki bi jo uvrstila pod OH. mogoče pa se motim. kako pa je s sadnimi sokovi? ali se jih med dieto lahko pije, ali so prepovedani. recimo tiste manj sladke? hvala za odgovore in mnenja. pussycat

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. jan 2005 12:07

Pussycat sadno-zelenjavni sokovi so dovoljeni. Vendar pozor kozarec soka se šteje, kot obrok! Meni je bolje pojesti 1 kom jabolko, kot kozarec jabolčnega soka. V bistvu v Rinini knjigi piše, da je dovoljena pijača navadna voda, vsaj 2l na dan ali več. In kava grenka brez dodatkov. Alkohol prepovedan. Toliko glede pijače! Čao! Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. jan 2005 12:11

Pozdravljeni! Danes je moj 14.dan, shujšala sem 1,5kg in izgubila 3 cm v pasu!!!! Ob vsem tem pa niti enkrat nisem bila lačana - očarana sem. Vidim, da obstaja verjetnost, da izgubim še preostalih 7kg. Pussycat, jaz ne bi pila preveč sokov. Če res ne moreš drugače, jih zalivaj z vodo. Raje pa pij čaje, saj se dobi dosti različnih okusov, če same vode nisi navajena piti. Glede koruze pa nisem na jasnem, Montignac jo recimo sploh ne priporoča, zaradi visokega GI. Jaz sem jo kar črtala z jedilnika. Imejte se prima! Lisa

pussycat  

član od: 24.1.2005

sporočila: 37

24. jan 2005 12:21

pozdravljeni, dragi sotrpini! tudi jaz sem se odločila za to dieto po priporočilih priajteljev. pri njih je odlično delovala (oba -15kg). sedaj sem na drugem sadnem dnevu in sem šla dol 2kg. tako da upam, da bo delovala tudi pri meni. vendar me nekaj bega. zakaj spada koruza pod škrob. po moji logiki bi jo uvrstila pod OH. mogoče pa se motim. kako pa je s sadnimi sokovi? ali se jih med dieto lahko pije, ali so prepovedani. recimo tiste manj sladke? hvala za odgovore in mnenja. pussycat

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

24. jan 2005 12:37

Mal sem žalostna po včerajšnem oh sem se zredila za 1 kilo upam da jo bom danes spet zgubila (sadni dan). Sicer pa dieta lepo poteka za enkrat po načrtih brez kakršnih koli prekrškov in pregreh. nalin

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

24. jan 2005 12:52

Evo mene opet! Dobro, da imam tako službo, ki mi dopušča, da preberem še vse za nazaj, kar pa ni malo, a ne? Meli, k Trem ribnikom, ha? Fuuuul dobro šarloto imajo! Dela pa jo moj dober kolega, veš? Če si jo boš zaželela, mi javi, pa greva skupaj, saj sem tudi blizu doma!? Mety, strinjam se z Meli, odvisno je tudi kolko si stara, a imaš za sabo že kakšen porod ipd?? Glej da ne boš pretiravala! Sva namreč iste višine, pa si želim priti na 55 kg, to je zame magična meja. Stara pa sem 33 let. No, nekaj čez! Sasha, pozdrav, ti Mariborčanka, kak si? Lp! dalmatinka

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

24. jan 2005 13:19

Seveda se splača, Rožica! Prav lepo si tole napisala! Jaz pa malo pogrešam Nenni, kako ti kaj gre? Irena19 pa še smuča, al se motim? Zadnjič sem nekaj hotela pokomentirati tvojo zgodbo, pa ni bilo časa. Namreč, kako hitro zapademo skušnjavam oz. nepravilnem kombiniranju - potem, po 3MD namreč - mladi krompirček in pečen piščanec, npr. Tud jaz sem si to najbrž nekajkrat privoščila, potem pa sem rešitev našla v tem, da sem jedi - tako kot sem se naučila že med samo dieto - naredila čim bolj pestre, pripravim npr. pečen krompir z bučkami, porom, papriko ali kako drugo zelenjavo, ki jo kasneje dam v pečico, da je še vsa sveža, hrustljava, zraven pa solato (zelena s paradižnikom je moja najljubša), za moža (vsaj občasno) dam zravem še kos mesa. Tako prav nič ne pogrešava! Drugič pač obrnem, samo meso ali pa ribe in solata, za prilogo pa še kuhana zelenjava (cvetača, brokoli, korenje, koleraba) ali na minimalno olja in vode dušene bučke ali malancani s česnom. Pri sebi namreč vidim, da bo to morala postat kar moja življenjska "filozofija" v prehrani, al pa se bom spet zredila. No, pa saj mi je pravzaprav že všeč in problema tu dejansko ni (vsaj takrat, ko jaz kuham), problem so razna praznovanja in taščini posladki, ki jih vedno pač ne morem zavrniti oz. razložiti, da bom jutri, ali pa čez 2,3 dni poskusila. Se mi zdi, da okolica vse težje razume, zakaj se še držim nekega reda, če pa sem že toliko shujšala in me nikjer nič več ni (pa to sploh ni res)! Nimajo pojma, da to, da se enkrat pregrešim, lahko zame pomeni 2 kg gor. Total brez veze! Med prvo rundo lani spomladi se spomnim, da sem tako na OH ali pa Š dan jedla ribo s krompirjem za večerjo. Saj je bila dobra, ampak naslednji dan nisem imela prav nič od tega, razen slabe volje in 2 kg. Zdaj pa že težim! Pa veste zakaj? Bliža se moj rojstni dan, ni sicer okrogla številka, konča pa se na -5! Odločila sem se, da bom še en mesec na "3MD" oz. potem bo to 2MD, za rojstni dan pa bom najbrž za en dan prekinila, ker se mi dnevi ne izidejo najbolje. Ne vem, zakaj me to toliko skrbi, saj sem si sama - oz. si bom - podarila najlepše darilo - 5x kg, ki jih nisem imela že od srednje šole naprej, pa še takrat, je bilo to samo eno poletje, ko sem pridno, skoraj vsak dan tekla in občasno še kolesarila in igrala tenis, drugače pa sem imela kar lepo 6x kg. Škoda, ker se ne spomnim, koliko kg sem imela proti koncu OŠ. Vedno sem bila bolj okrogla in me je bilo tega sram, tako da se raje nisem tehtala. Zdaj pa je drugače! Tudi po vaši zaslugi. Res vam hvala! Moram vam povedati še to, da sem včeraj blazno uživala, ko sva z možem hitela na najino Skalo (precej strm vzpon cca. 40 min) - redna nedeljska rekreacija že skoraj eno leto, še bolj pa potem, ko sva nazaj grede po položnejši strani večino poti pretekla. Imela sem tak občutek lahkosti, da bi skoraj lahko poletela (in to v gojzarjih, da se razume)! Zdaj komaj čakam, da začnem teč - tudi po ravnem, ne samo dol. Sem mislila počakat na pomlad, pa sneg in poledica skoraj me moreta biti več izgovor, le tema je še malo problem, no pa sneg bo tud menda kmalu? Katera že ima tisti CD za pilates vaje? Tudi jaz bi se priporočala - za povračilo se razume! Če se slučajno katera spomni, naj napiše prosim, saj drugače bom šla nazaj pogledat. Dost mate za brat, če sploh bo kdo bral te litanije... Encijan

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

24. jan 2005 13:24

Lisa, veseli me, da si pogledala na vse bolj opitmistično. Polepšala si mi dan, ker mi ni dalo miru to, da nisi zadovoljna z svojo izgubo kg. Če verjameš ali ne sem kar velikokrat med vikendom pomislila nate in posredno name, ko sem pričela z dieto. Vedno sem dobila občutek, da si tako neučakana kot sem bila jaz in bala sem se, da bi ti vsa volja pošla in bi vrgla puško v koruzo! Mislim, upam, da je malo pomagalo tudi to moje pisanje dobro namernih litanij????? Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti