Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

bobby  

član od: 29.12.2002

sporočila: 56

20. jan 2005 18:37

Za mano so trije prijetni, celo super dnevi, vsaj kar se hrane tiče. Danes sem na OH dan jedel pizzo, me zanima, če sem kaj grešil. Na testo sem dal pelate, popraženo čebulo in malenkost zmrznjene zelenjave! Odlično! Sedajle pa še tortico in malo jedilne čokolade, jutri pa zame najhujši sadni dan, saj mi sadje ni, kot sem že enkrat rekel. Kaj mislite ali lahko za kosilo jem pečeno papriko in kuhano zelenjavo( je lahko zelenjava na maslu in drobtinah)? Hvaležen bi bil za pomoč! Danes se nisem preveč rekreiral(razen počepov,trebušnjakov in sklec), ampak sem(ženske,zadržite dih)....delal generalno v kuhinji!!! Priden,a ne! Komaj čakam, da pride moja draga iz službe in me pohvali! Sicer pa je to kar dobra rekreacija, sem full zmatran!!! Glede kave: Nisem kakšen velik ljubitelj kave,včasih sem spil kakšno zelo sladko s smetano, ampak sedaj jo pijem vsak dan in ne boste verjeli, črno, brez sladkorja in mi je kar v redu! Torej, ljubiteljice kave, res se da vsega navaditi. Pa tudi zeleni čaj pijem, brez sladkorja, čeprav čaja na splošno nisem nikoli maram. Vse za hujšanje,haha!!! Robi

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

20. jan 2005 21:21

Ker sem šele dobro začela s to dieto še vedno ne vem čisto vsega. Ali so res vse to beljakovine: špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ... Če se je soja na b dan zakaj jo potem zasledimo tudi na š dan? Če je mleko na b den zakaj potem spada pod nevtralna živila? Tako piše tukaj:http://www.mojplanet.com/dieta/html/predstavitev.html# nalin

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

20. jan 2005 21:44

Nalin, to je in bo večno delikatno področje. In odgovorov na tvoja vprašanja ne poznam. Pomagam pa ti lahko do te mere, da ti povem, da sem jaz repo, cvetačo, zelje, paradižnik vključila preprosto k zelenjavi in sem jo jedla vsak dan, kar se mi je zahotelo. Sojo na Š. Prav tako kuruzo in polento. Glede nevtralnih živil pa tako. To so živila v katerih naj bi prevladovale maščobe torej polno mastno mleko spada po tej razlagi pod nevtralno živilo. Mleko z manj m.m. pa pod B. Jaz sem le ta "nevtralna živila" dodajala k prehrani le redko, Saj nikjer ni bilo jasno opredeljeno stališče o nevtralnih živilih. Le to sem prvič zasledila na tem forumu in nikjer drugje, tudi v Rinini knjižici ne. Zato ti kaj več v tej smeri ne morem svetovati, odločitev je tvoja. Moje mnenje je pač tako, da bi se rada maščobnih zalog znebila zato skušam čimbolj zmanjšat vnos le teh, kjer se da. To je le moje mnenje. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Nočko! Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

20. jan 2005 22:03

Hvala rožica sej sem si sama tudi nekaj takega mislila, sam raje še vprašam. Joj kolk me spet daje grickanje sladkarij. Veste kako si mal olajšam tegobe? Sam da se ne boste smejal: cimetove piškote hodim vohat, ja ne se smejat voham jih in potem imam tak občutek kot da sem jih jedla, sicer pa pravjo da je 90 procentov okusa pravzaprav vonj. Ampak dons je tko hudo, ker mam sadni dan in sem pojedla samo 3 kivije, pa sem šla delat in sem vmes pojedla eno jabolko kar mi je zelo žal saj sem potem skor bruhala. Domov sem pa prišla prepozno da bi banane pojedla. Zdej pa že mal preveč jamram naslednjič se vam bom oglasila ko bom bolše volje. nalin

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

20. jan 2005 22:57

Dober vecer, Zdrzala sem se en dan. Sicer sploh ni bilo tezko, saj sem si privoscila obilo zelenjave, krompir pa se zeleno solato. To priporocam tudi tistim, ki zelo pogresajo hrano. Privoscite si za kosilo in vecerjo. Ne spuscat obrokov ali pa jest premalo, ker potem pride kriza. Ne bom trdila, da smo vsi enaki, vendar pri meni deluje to, da se zares najem. Vsaj za kosilo. Nikdar nisem po kosilu lacna, vsaj dve do tri ure traja obcutek sitosti, pri B dnevu pa celo popoldne. Meni pomaga tudi to, da kadar sem res zelo lacna, da pojem koscek sadja ali kaksno korenje. Nalin, tudi tebi to svetujem. Nikar ne jej premalo. Trije meseci so dolgo obdobje in v treh mesecih bos zagotovo zgubila dovolj kilogramov brez tega, da ne jes kadar in kolikor je dovoljeno! Bobby, namesto tebe ne bi jedla zelenjave z mascobo, drobtine pa sploh odpadejo. Mogoce izjemoma zlicka olja za zabelo kuhane zelenjave ali pa za pripravo solate. Drugace pa je po tej dieti zelenjava menda enakovredna sadju, seveda brez zabel. Saj tudi sadja ne jes s smetano, ni res?! Mogoce zvenim malce strogo danes, ampak ze vec deklet pred mano je dobro zapisalo ... NA DIETI SMO. Pri tem vemo, da smo se na daljsi rok odpovedali vec stvarem ... belemu kruhu, mascobam, mlecni cokoladi, salamam (ojej) in vsakemu pac nekaj manjka. Seveda pa smo samo ljudje in pregrehe so na vsakem koraku, samo cakajo na nas. Nic hudega, ce naredimo greh, to je odlocitev vsakega posameznika. Koliko hujsajocih je sklenilo, da se ne bo odpovedalo kavi z mlekom in tako je prav! Ce bo zaradi tega v treh mesecih sla ena kila manj dol, prmej da se splaca, ce posamezniku pase kava z mlekom. Kako sem pametna ane, ampak bom povedala po resnici ... ko se bo meni zares zalustala klobasa, jo bom tudi pojedla, pa ce mi v momentu zraste gromozanska zadnjica!! To je moja odlocitev, ker sem pac drugacna kot recimo Kokos, ki se ni pregresila v vseh 90 dneh. Vse cestitke njej in vsem, ki imajo tako mocen karakter. Mislim, da nevtralna zivila pomenijo zivila, ki jih ne morejo uvrstiti v nobeno izmed PRIPOROCLJIVIH kategorij zivil. Vsi vemo, da so mlecni izdelki zivalskega izvora in kot taksni predstavljajo B, vendar to ne pomeni, da je dobro, da jemo na B dan recimo dva kozarcka kisle smetane, ker je pac prevec kaloricna in bogata s tistimi stvarmi, ki naj jih v dietnem casu ne bi jedli! Verjetno je tudi majoneza nevtralno zivilo in kos kruha z majonezo je nekako skregan s principom hujsanja. Danes sem malo naburjena, ker so me doma pripravili ob zivce. Ta mularija! Ampak jutri bo nov dan, sicer pa sem taksen clovek, da takoj vzkipim - kot kvas in potem tudi skup padem kot kvas. V momentu je spet vse OK. Ampak, ce zdajle ne bi imela z umitih zob, bi pa zagotovo sla pojest tisto klobaso :o)). Lep vecer se naprej in lahko noc Marina5

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

21. jan 2005 8:08

Dobro jutro! ;) Včeraj sem preživela svoj prvi sadni dan! Na trenutke sem sicer mislila, da bom padla skupaj, saj se mi je grozno vrtilo in meglilo pred očmi, ampak se nisem dala in sem prišla do konca! Danes bo bolje - zrezki že čakajo v hladilniku. Samo še dopoldne je treba preživeti. No, sem bila pa vsaj vesela, ko sem zjutraj stopila na tehtnico: po enem krogu (4 dni) -1,5 kg. Končno sem videla šestico na začetku moje kilaže! ;) Urška

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

21. jan 2005 8:46

Dobro jutro, A sem vas vse odgnala z včerajšnjim pisanjem? Ej, sorry, če je bilo preostro, ampak sem bila tako naburjena in potem mi zelo pomaga, če se spraznim. Ali pa najem :o), ampak to smo rekli, da ne bomo delali ane Bravo damis. Saj se kar da zdržat ane, pol se pa tako navadiš in ni več hudo. Gremo naprej! Slončica, res je. Gibati se je treba. Še ena (se ne spomnim imena) je napisala, da ji brez gibanja ne gre nič dol. Tudi sama sem malo pojačala gibanje, saj sem se počutila odlično, zdi pa se mi, da v skoraj treh tednih nisem izgubila kaj preveč kil. Žal sem na istem kot Anika, ne vagam se :o(. Tako me je strah stopiti na vago, da vam tega sploh ne znam opisati. Tokrat se tudi zmerila nisem in zdaj mi je pošteno žal. Tako vesela sem ko preberem, da napišete recimo: v 14 dneh - 4 kg ... ali pa kaj podobnega. Jaz pa ne morem nič povedati koliko sem zgubila. No ja, počutim pa se veliko lažjo. Slamca, kje si? Dušano, tudi ti ne pišeš več tako pridno. Maychi, mici, rozica a še vse spite. Pridite in napišite kaj, da mi bo ob branju malo lažje. Diijjooooooo Marina5

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

21. jan 2005 9:45

Ojla, veš marina, sej jaz ne spuščam za nalašč obrokov ampak je glih tako naneslo, jaz sicer drugače jem približno 2x na dan kosilo in večerjo (večje porcije), saj moje telo čez dan ne potrbuje več (nisem lačna), kriza nastopi zvečer, ker sem navajena, da sem šele takrat dobro začela jest. Poavadi sva z matejem šele okoli 22 ure zvečer začela kuhat in jest. Ker ga pa glih omenjam on je že 7 kg dal dol, mu gre hitrej kot men. nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 21. jan 2005 10:11:40

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

21. jan 2005 9:46

Aja sicer pa sem danes že vredu in komaj čakam kosilo ki bo že ob 12 h. nalin

lana  

član od: 28.12.2003

sporočila: 33

21. jan 2005 10:41

Tudi sama sem začela z to dieto (12-dan) . Zanima me zakaj v dieti ni na jedilniko rib, ki so tako zdrave in nizkokalorične? Hvala za odgovor. Anita anita tepeš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti