Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

18. jan 2005 22:55

Čer! Nalin, nič se ne sekiraj. Bo že minilo, sicer pa je vedno tako, da je vse slabo za nekaj dobro. Si pač pojedla manj in bo zato tudi kg-jev manj. Mislim, da se je že skoraj vsaki od nas zgodilo kaj podobnega. Maychi, tudi jaz obožujem sadje in mi ni nič hudega na S dan. Takrat pravzaprav uživam, saj si nabavim res različno sadje. Kaki, mandarine, kivi, pomelo, ananas, grozdje.... pa še bi lahko naštevala. Sploh ničesar ne pogrešam na ta dan, zelenjave pa imam tako dovolj druge dni. Glede kruha (polnozrnata štručka) pa tako. Jaz mislim, da se ga lahko je vsak dan razen seveda na S dan, vendar se ga jaz izogibam. Amelie, če že moraš, potem pazi koliko in kolikokrat. Tudi od tega je odvisno, koliko boš shujšala. Joj, moram vam še nekaj povedat! Včeraj sem srečala prijateljico, s katero se nisva videli že dobra dva tedna. Ker me ni videla (bilo je v trgovini), sem jo dregnila, ona pa: "joooj, tako si shujšala, da te sploh nisem videla". Si morete misliti, kako mi je bilo. Usta sem imela kar do ušes.Ha To je ena res lepa vspodbuda. Vsi tisti, ki začenjate, ne pozabite: vstrajajte in se vam bo kar hitro poplačalo. Rožica, lepo, da si se spet oglasila. Smo te že pogrešali. Zdaj pa je že čas za počitek, se beremo jutri. Sladke sanje vam želim! Meli Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) 2303 dne 18. jan 2005 22:57:57

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jan 2005 6:55

Živjo. Pa se spet oglašam. Gledam čez okno in zunaj sneg. Pa bodo spet gužve na cesti, pa plundra, pa tko naprej. Jeca, tvoj mož ima prav, da je skeptičen glede diete in sladkorne bolezni. Če ima sladkorno se mora o kakršnikoli dieti posvetovati z diabetologom, da ne bi po nepotrebnem imel hipo ali hiperglikemije. Mislim, da mu ta dieta ne bo odgovarjala, sploh pa če jemlje tableta ali še posebej inzulin. Raje naj prosi za dieto svojega diabetologa. Moja svakinja se je o tej dieti že pozanimala pri zdravnici pa ji jo je odsvetovala, jemlje pa inzulin. No, nisem te hotla prestrašit ampak samo naj se raje prej prepriča ok? Imam namreč tak poklica, da se srečujem, s sladkorno in včasih ne moreš verjet kako ga pobiksajo s hrano pol pa maš dela da spraviš ta sladkor na normalni tir. No danes imam 7 dan diete (začela sem ponovno po prekinitvi) in -2 kg. Grejo kilce dol bolj počasi, ker sem jih že par izgubila. Imam pa 164 cm in sedaj 61 kg. Zanimam me kakšne eliptične trenažerje imate doma (orbitrek), sama bi ga rada kupila pa je toliko različnih firm, da ne vem katerega naj kupim. Ali ima katera izkušnje s krememi za bolj čvrste prsi in ali kaj pomaga, ker po 2 otrocih (sem bila dežurna dojilja) je to bol tko. Tiste ki imate otroke veste kaj mislim. Pa ko je blo že glih govora o Litiji par strani nazaj, tudi jaz sem iz tega konca. Lep pozdrav jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 19. jan 2005 06:57:25

neznan uporabnik

19. jan 2005 9:34

Dobro jutro punce in fanta! Jade, še ena zgodnja. Mi je všeč, da ne svetim samo jst že ob 6h v službi! Kar nekaj nas je iz litijskega konca, čeprav jaz sem samo v službi tukaj! bobby, bolhaa... LEPO Bomo imeli nov pozdrav LITIJA HUJŠA!!! Se nisem ravno včeraj hvalila kako zgleda kriza in spraševala, kdaj jo je imela katera? Že po poti domov sem se počutila utrujeno. Očitno sem tudi zgledala bolj slabo, saj so me vsi spraševali, če sem oz. bom zbolela. Bila sem brez volje in full zaspana. Prekladala sem se izza mize na sedežno in nazaj. Potem pa sem za večerjo pojedla 6 piškotKov in rebro čokolade (čeprav mi ni prav nič dišala). To je bilo ob 19h, nato pa sva šla z mojim v hribe po drva, ker smo mislili koliko snega bo danes, vsaj 30 cm, kot so ga napovedovali! Bla bla bla …. Tud vremenoslovci niso več to, kar so bili …. Svež zrak in malo razmikanja mi je prav dobro delo, ob 22h sem kar padla v posteljo. Spala sem do 4h, se menda tud premaknila nisem. Danes sem na sadnem dnevu. Zaenkrat je O.K.. Drugi so šli v malcat, jaz pa v svoji pisarni raje pišem, in se jim pridružim kasneje pri kavici. Za zajtrk bosta dva kivija (mi pomaga pri prebavi), za naprej pa še ne vem. Kar se prebave tiče, se moram pohvalit, se mi je zelo popravila. Prej sem imela ZELO neredno. Včasih tudi po cel teden…. Sedaj pa skoraj vsak dan opravim svojo potrebo. Če ne danes, pa jutri sigurno. Glede kremic - na tržišču se dobi svašta, pa ne vem, če kaj deluje. Bi pa tudi men kakšna prav prišla, tako kremica kot kaka pametna inf. V glavnem punce in fanta; fajn se imejte, pište kej in uživajte! Naši smučarki, pa očitno danes počivata, da še nista bili nič na forumu. DOBRO JUTRO!!! nash

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

19. jan 2005 10:15

Dobro jutro vsem, Nash, kako prijetno pisanje za začetek dneva. Snega res ni, kljub vsem napovedim in veselemu pričakovanju (vsaj nekaterih), je pa pred nami spet en lep dan. Boste rekli, da ne sije sonce in naj kar takoj povem, da meni dan polepša tudi kos mesa, ne samo sonce :o). Celulit, ta nesreča! Moja stegna so en sam celulit in vsako poletje znova sem žalostna. Šla sem tudi že na anticelulitno kuro h kozmetičarki (masaža, obloge, ipd) in se tudi sama mazala doma. Pretiranega uspeha pri meni ni bilo. Mogoče prehitro obupam, res pa je, da imam viden celulit, ne samo podkožnega in pa leta so tudi en tak faktor, ki gotovo ne šteje v prid lepim stegnom. Letos bom seveda spet poskušala in odločila sem se, da ne bom začela šele meseca maja ampak si bom šla kar takoj kupit anticelulitno kremo. Uporabljam Vichyjevo, ki je malo dražja, vendar naj bi delovala. Ponavadi se tudi masiram s sisalovo rokavico in pri vsakem tuširanju izmenjujem topel in hladen curek, zaključim obvezno s hladnim curkom. To je še nasvet moje mame in moja kozmetičarka je rekla, da je to priporočljivo. Sicer pa kot sem vam že povedala, moj boj s celulitom ni preveč uspešen. Še enkrat krize ... Sama sem bila prejšnji teden popolnoma brez volje, ta teden pa sem polna energije in hujšala bi 100 na uro. Telovadim vsak večer, ob vikendih smučam in skoraj vsak večer grem tudi na krajši sprehod (eno uro po ravnem) saj je tukaj na gorenjskem vse poledenelo in zvečer nisem razpoložena za drsalne podvige. Opazila sem, da mi razpoloženje niha in že v jeseni je po določenem času volja do hujšanja in življenja samo rasla. Upam, da bo tudi pri vas tako saj ob prvih uspehih močno naraste samozavest, telo pa ima več energije za delovanje, ker za prebavljanje hrane ne potrebuje toliko energije. Amelie, glede kruha se pridružujem mnenju 2303. Jaz ga ne jem ne na B ne na Š dan, le na OH dan si ga kdaj spečem. Vsaj prvi mesec sem rekla, da k obroom ne bom jedla kruha. Jaca, dobrodošla med nami. Boš videla kako zna biti "luštno" hujšati skupaj s tukaj prisotnimi. Kar pa se sladkorne tiče, mislim da boš res morala moža napotiti k zdravniku. Jade ima čisto prav, z zdravjem se ni vredno igrati. Bi še kar pisala, ampak delo kliče. Pridni bodite in napišite kaj LP Marina5

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

19. jan 2005 11:19

No pa sem le zdržala, samo kako hudo je blo in upam da se ne bo ponovilo. Pa cel večer sem sedela na wc-ju pa še eno kilo več mi je na vagi pokazal, no ampak danes zjutraj je stanje normalno. Trenutno so se mi kile ustavile in ne gre več dol, sedaj samo še čakam da začnem izgublat šlavfke. Dons bom jedla makarone s paradajzevo omako, za malico pa kakšno čokoladko oz kar bom našla v trgovini. Še zmeraj sem pa jezna ker na večini artiklov ne piše koliko oh, b, š vsebujejo. nalin

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jan 2005 11:32

Ja vedno vstajam zgodaj. Sem namreč na porodniški pa zjutraj vstanem tako zgodaj, da imam vsaj 1 uro zase preden se moja 2 mladička (z velikimi vokalnimi sposobnostmi) zbudita. Potem pa je do večera dokler ne gresta spat kot v burleski. Mene zanimajo kreme za bolj čvrste prsi, celulita na srečo ni. jade

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

19. jan 2005 12:55

Ja, Jade, maš pa srečo glede celulita, za razliko od večine žensk na tem planetu. Ne bi bla nič jezna, če se mi tud pojavi celulit, to tisti od hujšanja, samo da me je manj! Malo heca:) Trixie, kje si? A se bova kaj dobili al kako? Glede krem: vidim, da uporabljate kar veliko paleto le-teh, najboljša za trebuh pa je katera? Za vsako pač verjetno drugačna, po izkušnjah pa mi le svetujte. Vidim, da ste ene punce ful pridne glede telovadbe in vsega ostalega, jaz pa imam že vsega vrh glave: šole, službe, mraza, gospodinjstva, samskega življenja..... še bi se našlo! Ne bom več jamrala, malo vzpodbude rabim, ker že obupujem glede obstoječih kg, bojim se novo nastalih... Res sem v krizi, ne? No, jutri se bom probala osredotočiti na predavanje, ki ga vodim za sodelavce, za suho grlo pa H2O in tako cel dan. 3. vodni dan je na vrsti, upam, da bo vsaj kakšna kilca. Lepo se mejte! dalmatinka

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

19. jan 2005 13:13

Kolk sem jaz lačna!!! Komaj čakam, da pridem domov in si skuham makarone! Se mi že kar vrti! Urška

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

19. jan 2005 14:36

živjo drage moje en nasvet, ki vam ga iskreno polagam na srce, merite se!!! raje se merite kot vagajte, tehtnica naj vam bo samo kot orientacija, po cm se pa bolj vidi koliko ste zgubili špeha. glede celulita kot sem omenila jaz uporabljam vichy je full dobra. aja pa opazila sem da mi je z to dieto tudi celulit šel stran, vsaj en dobršn del,... očitno mi to odpravlja vse naslage v telesu ne samo kilograme :) aja pa še neki, jejte res 5x na dan, samo zato da se prebava ne ustavi, oz. da vas ne spopade tista volčja lakota, pa se pol nabašemo da še dihat ne moremo. vsaj jaz to delam, in sem šla dol že za 5 kg, po centimetrih pa ne vem, ker se bom merila 1x na mesec Vsaka sprememba prenovi naše življenje!

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

19. jan 2005 18:19

Ojla! Polnozrnata štručka ali kruh je običajno pečen s kvasom, zeliščni kruh, ki je v rinini knjižici pa kvasa ne vsebuje. Sama tudi pice ne jem iz kvašenega testa. Zato sem mislila, da ta dan (OH ) pač ne bi jedli nič takega kar vsebuje kvas. Sama sem namreč v začetku diete vprašala, če si lahko namesto torte privoščim pecivo iz vshajanega testa pa mi je nekdo na forumu to odsvetoval. Se opravičujem, če sem koga zavajala. LP Dipsi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti