Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

20. jan 2005 10:55

Pozdravljeni! Tudi jaz sem se z januarjem spet odločila za to dieto. Septembra 2004 sem jo začela in zdržala slaba dva meseca; izgubila 5 kg. Sedaj se je držim predvsem zaradi tega, ker vem, da deluje in moram pač imeti en urnik, ker mi drugače nič ne uspe. Po enem tednu diete mi ni šla dol niti ena kila ( zato ne obupajte). Sedaj se ne tehtam, bom rezultat raje po oblekah merila. Predvidevam, da mi gre teza trenutno dol počasneje, ker se intenzivno ukvarjam z aerobiko in fitnesom ( vsaj 5-6-krat na teden). Zanimivo pa je, da mi je ze dosti prijateljev reklo, da sem shujsala, ceprav imam kil enako kot pred začetkom diete januarja. Telo se mi je preoblikovalo zaradi telovadbe. Zato vam priporocam, da se vsaj 3-krat tedensko ukvarjate s športom; izboljšala se bo presnovaa, telo bo hitreje kurilo maščobe, počutili se boste bolje. Meni je prav fino, ko grem v hribe, pa nimam jezika do tal oz. ko grem smučat, drug dan mišice prav nič ne bolijo. Moj prekršek vseeno ostaja vsakodnevna 1 kava z mlekom, zal, bom poizkusila nadomestit z zelenim cajem, ki mi tudi prija. Lep dan pa veliko uspeha vsem! Anja

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

20. jan 2005 11:30

Pozdravljene! Po nekaj dneh se spet oglašam, pa spet nimam niti ene same dobre novice! Fuj! Od 4.januarja (to je bil moj 1.vodni dan) sem kar naprej prehlajena in seveda sem taka hodila v službo...pa sem dobila svojo lekcijo in sem konkretno obležala: brez glasu in z bronhitisom. Kako lahko tako zboliš pri vseh vitaminih in mineralih, ki jih jem že mesec in pol v obliki sadja in zelenjave! Danes sem se komaj privlekla do računalnika. Tako sem že besna, da norim, ampak vam povem, da me ravno ta jeza drži pri tem, da ne obupam in začnem ponovno preveč jest. Torej, s težo in vago sem na bojni nogi! Ugotovitev? Brez konkretne telovadbe in orbitreka ne gre niti dekagram v minus! Tega pa zdaj ne morem in lahko samo čakam kdaj bo boljše zdravje! Dalmatinka, lepo, da si me pogrešala. Jasno, da se dobiva enkrat. Jaz bom po napovedi zdravnice še več kot en teden v staležu in lepo doma na toplem. Da povem še vsem, ki ste pisale odgovor na moje težave z vago....krive so bile baterije! Očitno so bile že nove slabo napolnjene! Sedaj kaže vaga OK! Mejte se lepše kot jaz! Sabina

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

20. jan 2005 11:40

Pozdravček vsem Danes je moj Š dan pa sem v dilemi, ali lahko jem kislo zelje, ali je bil na voljo le na B dan? Še vedno nimam razčiščenih pojmov o posameznih živilih. Pomagajte mi prosim, imam voljo, znanja pa žal še ne. Lep dan Milena MICL

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

20. jan 2005 12:13

Pozdravček. Najprej vam naj povem, da sem danes malo boljše volje, kot včeraj, tako, da se vam ni potrebno bati mojih "novih izbruhov", no vsaj za enkrat še ne - malo heca Anika, glede "nevtralnih" živil imam popolnoma enako mnenje kot Marjetka cvetka. Sladka smetana je živalskega izvora in definitivno ni nevtralna, ampak jo zaradi visoke vsebnosti maščob uvrščamo v to skupino. Je pa res, da lahko maščobe mešamo z vsemi živili (razen sadja, ki ga jemo samega!). Je pa od vsakega posameznika odvisno ali bo dodajal maščobe ter koliko. Glede na to, da v knjižici piše, da uporabljamo minimalno količino oljčnega olja, se jaz kjer se le da odpovem vsem maščobam.Podobno je s kislo smetano, siri, ki vsebujejo nad 45% mlečne maščobe...Ampak mislim, da si vsak naredi več škode kot koristi, če se temu ne upre. Micl, kislo zelje je zelenjava, tor +ej ga lahko ješ na vse dni. Kam razvrščamo posamezna živila si poglej na tej strani: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2875 Trixie, saj bo hitro boljše. Je pač čas, ko se težko izognemo bolezni, ne glede na to, koliko vitaminov pojemo. Saj bo hitro boljše. Lp, maychi

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

20. jan 2005 12:22

Haj Micl! Seveda lahko ješ kislo zelje na Š dan,pa tudi na sadni dan če ga imaš rada,ni problema. Kislo zelje je zelo tako nevtralno živilo in ga jej kadarkoli si ga poželiš. Trixie,držim pesti za čimprejšnjo ozdravitev.Ne se sekirat,saj bo kmalu pomlad,takrat se boš pa gotovo bolje počutila. Nekje sem slišala,da preveč telovadbe tudi ni dobro,ampak je treba telovadit zmerno. Ne se preveč španat pri telovadbi. No,sicer pa kakor želite. Jaz sem za tisto zmerno rekreacijo.Sem kar veliko pridobila na kondiciji. Veste kako me vsi gledajo v službi.Do svojega delovnega mesta moram prehoditi 56 stopnic. Ko moji sodelavci pridejo do vrha, se jim jeziki vlecejo po tleh,jaz pa te stopnice pretečem. A,zdajle sem se spomnila,da je ena spraševala,kakšne eleptične tenažerje imamo.Mislim da je bila Jade,če se ne motim. Jaz imam orbitrek platinum in sem z njim zelo zadovoljna.Gonim ga skoraj vsak dan po 20 minut in mi je to kar dovolj,ker se poleg tega delam vaje za trebušne mišice in seveda pretečem 56 stopnic,ter enkrat tedensko si privoščim se daljši sprehod. No dost nakladanja,grem jest! Adijo vsem! Marjetka cvetka

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

20. jan 2005 13:57

Marjetka cvetka, hvala za odgovor. Maychi hvala za link. Sem si izpisala in mi bo veliko lažje. Do sedaj sem se precej enolično prehranjevala, ne vem, kako bi bilo še nadaljnih 71 dni. Pozdravček Milena MICL Sporočilo je spremenil(a) MICL dne 20. jan 2005 13:59:56

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

20. jan 2005 14:21

oj spet se malo oglašam, danes imam sadni dan in upam da ga bom uspešno prestala saj mi že malce trbušček nagaja. nalin

bosti  

član od: 26.8.2003

sporočila: 17

20. jan 2005 15:08

Pozdravljeni! Hvala za dobrodošlico in nasveta glede moje kavice... ni druge,kot pa da se odpovem mleku v njej! Danes sem že začela dan s črno,močno..pa niti ni bilo tako slabo - se bom že navadila. Smetane pa rajši ne, ne glede na seznam nevtralnih živil - mi je preveč sumljiva. Poskusila sem tudi zeleni čaj, pa mi je okus groooozen! Pač, vsak ima svoj okus in ta zagotovo ni zame...tako mučila se pa ne bom! Lep dan, kolikor ga je še...

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. jan 2005 15:35

Hej, bosti! Zeleni čaj je čisto v redu stvar, res zmanjšuje apetit, pa še antioksidant naj bi bil in take stvari... tudi jaz nisem ravno mahnjena na čaje, pa naredim bolj razredčenega - v en liter zmerno vroče vode dam 2 filter vrečki, pokrijem in pustim nekaj časa. Tak redek je pa čisto piten - in konec, koncev, če popiješ cel liter takega, ali pa 2 skodelici groooooznega (kot ti praviš) - količina pozitivnih učinkovin je enaka. Pa še enkrat - res pomaga proti lakoti! Lisa

anika  

član od: 3.1.2005

sporočila: 10

20. jan 2005 15:37

Bosti, zihr se navadiš! Jst v življenju poprej nisem nikdar pila črno kavo (oh fujsi fujsi!)... zdaj pa včasih tudi na beljakovinski dan pozabim, da lahko popijem tudi belo kavo. Saj se res navadiš, tako kot vsega v življenju...predvsem lepega Glede nevtralnih živil pa sem tudi jst mnenja, da je nevtralno lahko samo sadje in še raje, zelenjava. Vsebnost "strupov" za nas bajske pa je pri sladki smetani verjetno še višja kot pri kisli. Gledala sem nek seznam "nevtralnih živil" ...yeah, right! A veste kaj vse tam piše?! Raje ne berite! Berem vas vsak dan in ste ful prijetni in ful bizi okoli tega hujšanja....tko k jst (prijetna tudi hahahahaha). Ampak povem vam....jst pojem znatno manj, kot bi bilo "treba". Tudi prej sem komaj kaj pojedla ampak večeri so bili zame najhujši in tega sem se pri tej dieti (zaenkrat) navadila. Zagotovo bom kakšen dan pregrešila in si bom glavo razbijala ob steno ampak kaj hočeš...that"s life. Danes je moj...hm... ene 17. dan se mi zdi (beljakovinski, vsekakor) in se bo počasi treba en mičken stehtat. Kaj pravite, da to naredim jutri zjutraj?! Želim vam čudovit dan! anika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti