Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

11. jan 2005 17:33

Bobby, sadje si lahko skuhaš in imaš kompot. Če vodo popiješ in jabolka zmečkaš imaš čežano. Potem si ga lahko popečeš na en malček maščobe in je tudi zelo okusno (banane, jabolka, hruške), lahko pa različno sadje (jabolka, hruške, kivi, banane, pomaranče, mandarine ...) narežeš na koščke, vse skupaj daš v jensko ali glineno posodo (ali pa si narediš posodo iz alu-folije - par strani nazaj je dala navodila ena izmed nas), vse to pokapljaš s sokom pol pomaranče in daš v pečico za 20-30 minut. To je toplo in še okusno. Namesto sadja lahko ješ zelenjavo. Priporočljivo je, da si jo pripraviš brez maščobe. Lahko jo kuhaš in ješ takšno, lahko si narediš solato (kis, limona pa mogoče par kapljic olja), gotovo pa bo najbolje, če ješ kar surovo. Jaz sem včeraj za večerjo pojedla en paradajz in kumaro, zraven pa še malo čebule za okus. Meni je dobro, ti pa si izberi sam. Šibam ... se "vidimo" zvečer. Marina5

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

11. jan 2005 19:20

Bobby, bog ne daj jutri torto, torta pride na tretji dan, ko so ogljikovi hidrati, pa makaroni mislim da tudi. Jutri pride krompirček ali rižek, fižolček..... Saj imam prav, ane? Nimam nič literature blizu sebe. Patricija

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

11. jan 2005 19:33

Zdravo! Tudi jaz sem gorenjka, jaz bi tud šla na kavo. Danes sem jedla krasno ribo in veliko kuhane zelenjave . Zelo dobro! Jutri bom pripravila cvetačno juho, a jo je katera že in kakšna je bila. Nasplošno cvetače ravno ne obožujem preveč, ampak da se mi jedilniki ne bojo preveč ponavljali moram poizkusiti tudi kaj drugega. Papa Dipsi

bobby  

član od: 29.12.2002

sporočila: 56

11. jan 2005 19:46

Patricija, kar precej si me ustrašila!!! Ko pa sem malo preštudiral, pa sem ugotovil, da si mislila, da imam jutri drugi dan, ne pa tretji! Pač nisi dobro prebrala, nič hudega! Robi

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

11. jan 2005 19:49

Oprosti Bobby, resi nisem dobro prebrala. Jaz sem en dan za tabo, pa mam šele pojutrišnjem tortico. Res oprosti!. Za sadni dan sem si podušila jabolka za kosilo, dodala nekaj kapljic limoninega soka. Njami. Lp, Patricija

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

11. jan 2005 21:13

Živijo vesela hujševalska druščina! Bobby iskrene čestitke za uspešen začetek! Kokos,tretji vodni dan,kaj?Še malo pa bo konc.Ti si bila zares pridna! Marina5,tudi jaz sem po horoskopu dvojček. Hej,a je katera iz Velenja ali okolice?? Tako torej,jaz sem z 3MD zaenkrat konec in tole je moja bilanca: teža:-10.5kg Obseg pasu:-8cm obseg bokov:-12cm obseg prsi:-8cm obseg stegna:-6cm splošno počutje:odlično pohvale:dežujejo Torej vsem novopečenim hujševalcem sporočam:splača se potrudit in zdržat tri mesece,kajti zdaj me kar razganja od sreče in zadovoljstva(to je veliko boljše,kot pa da te razganja od kilogramov)! Zdaj bom jadla kot med 3MD,samo brez sadnih in vodnih dnevov in tudi vrstni red ni važen. Samo da ne mešaš hrane med seboj. V glavnem,čaka me še kar težko delo. Še naprej vas bom spremljala in upam,da bom lahko kateri kaj koristnega svetovala. Imejte se lepo! Vztrajajte na svoji poti,kajti uspelo vam bo! Kot je meni Marjetka cvetka

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

11. jan 2005 21:53

Marjetka Cvetka CESTITKE in POHVALE!!!! Pridnost se izplaca, ni res?! Tudi sama sem rada pridna, ampak vedno mi ne uspe :o)). Kot pubertetniki, saj ne vemo kaj bi radi. Tocno vemo cesa ne smemo in vendar ravno to delamo; polni smo dobrih sklepov ... do priloznosti in skusnjave, ki nam zamegli pogled in gresimo ... naslednji dan pa obzalovanje in ponovni dobri sklepi. Ali pa se hujse, slabo vest je potrebno potolaziti z novim GREHOM in tako dan na dan. Hja, najbolje bi bilo, ce bi pisala v prvi osebi ednine, kajti zgoraj napisano velja ZAME :o)). Ampak za mano je spet uspesen dan. Za kosilo se mi je zgodila prava humoreska. Pridemo s sodelavci in dva narocita kosilo (mrezna pecenka, prazen krompir, solata in zavitek), sodelavka je narocila pohan sir in natakar je vse normalno sprejel. Jaz bi pa purana pecenega na zaru, brez vseh prilog in solato, sem narocila. Kako mi je hitel razlagati, da imajo pohanega purana, pa puranov zrezek na naravni nacin, purana na pariski nacin, ljubljanski puranov zrezek, puranov zrezek z gorgonzolo ... Ne, ne, sem vztrajala. Rada bi samo na zaru pecen puranov zrezek, brez omake, brez gorgonzole! Pa me je debelo gledal in potem rekel, da bo to zelo suh zrezek in da mi ga lahko pripravijo z omako brez moke. Nerodno mi je bilo, vendar sem ponovila svojo zeljo: na zaru pecen puranov zrezek. Verjetno je mislil, da se norcujem in me je vprasal kako velik naj bo. In sem mu odgovorila: "12 dag". Takrat pa smo se zaceli vsi smejati in takrat je fant dojel ... aja, na shujsevalni ste gospa hahahahahahahaha. Dobila sem lep, pust, suh puranov zrezek :o). Zvecer sem uspela domov priti pred 20.00 in sem si hitro naredila solato in spekla majhen puranov zrezek, ki pa je imel gotovo vec kot 6 dag, vendar bom malo vec telovadila pa bo. Torej, vesela sem, da sem spet prezivela dan brez "greha". Vsak negresni dan jemljem kot uspeh in vsak sproti mi daje vecjo voljo. To bom se kako rabila, saj imamo v soboto spet zur. Poklicala sem prijateljico in ji razlozila situacijo. Ne morem verjet kako pozitivno je sprejela moj klic in rekla je, da mi je hvalezna, ker sem ji povedala kaksen zadrzek imam. Ker bo to zur, kjer bo prisotnih vec razlicnih ljudi, ki se med sabo ne poznamo prevec dobro, mi je obljubila, da bo v narezkih tudi piscancja salama in lahka Poli salama. Res sem ji hvalezna, saj ne bi rada vsakemu razlagala, da sem na dieti in zato nocem jesti pripravljenih dobrot. Res pa je, da moram v zameno priti pomagat pripravljati narezke. Auch, vse salame tega sveta bom lahko zlagala na kroznike in pri tem ne bom smela krasti in nesti v usta. Pa ravno salame, moja navecja skusnjava. ZDRZALA BOM! Bobby, ti si kar privosci tortico in se rebro cokolade povrhu. Punce, evo se ene sparovne Gorenjke. Kar povejte kje in kdaj se dobimo. Dipsi, cvetacne juhe se nisem pripravila. Ponavadi skuham kar zelenjavno z vso mogoco zelenjavo in se kaksen krompir dodam. Jutri bomo imeli pa zeljnato solato s krompirjem in mazeljne. Saj veste, tisto gresno svinjsko dobroto. Zame bo tako samo zeljnata solata, ki jo imam zelo zelo rada. Dusan, kako ti gre? Pa vam punce? Dalmatinka, jaz sem imela 49 kg tudi nazadnje v osnovni soli. Sicer pri 178 cm niti ne zelim taksne kilaze, pri 75 bi si jih vseh deset obliznila. Pa ne bom jamrala ... veliko volje vam zelim in, da bi kile kopnele kot spomladanski sneg :o) Lahko noc Marina5

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

11. jan 2005 22:21

Bobby jaz sem blizu Bleda, samo čez Katarinco skočim.... Marina5 a ti si tudi blizu?? Ja sam Bobby ti si začel en teden kasneje, pa nimamo dnevov usklajenih, bomo šli pa enkrat s tabo na kremšnito, pa pol boš šel ti z nami na kremšnito naslednji dan. Ja no, se bomo pa res en dan zmenili v Zaki in jo mahnili okoli. Jaz pridem, če se le ne bojite psov, ker če grem okoli jezera, me spremlja ena zverinica. mici_33

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

12. jan 2005 6:24

Jutro! Danes pa ste mi zbudili drugačno poželenje! Jaz bi tudi šla okrog jezera!!! Za kremšnito še se zmenila ne bi! Že štrikam v glavi, da bi za 1.maj spet obiskala ta biser! Sicer pri meni nič novega: zdravje še vedno na psu, vago bom pa zamenjala, ker ta si res preveč dovoli! Zdaj sem pa že jezna, ne samo žalostna! In ko iz smiljenja sami sebi preidem v stanje jeze sem na dobri poti, da spet nekaj ukrenem. Danes grem na orbitrek, pa če se na pol zadrgnem od kašlja!!! Sicer je moj sadni dan! V glavnem bom uživala ananas! Pa ni res, da se končno ne bi pričele topiti te grozne maščobe! Dalmatinka, že držim pesti! Tako za izpit kot za vodni dan! LP Sabina

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. jan 2005 7:16

Dobro jutro vsem! Mene pa dnes pestijo prebavne težave, po sadnem dnevu. Zjutraj sem vstala vsa mokra in prepotena, še ožela bi se lahko. Ne vem, kaj je na pohodu! Mogoče kakšna viroza ali pa so to posledice novega prehranjevanja, danes je namreč moj 8 dan. Ima katera enake izkušnje? Pišite! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti