Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

4. jan 2005 8:37

Dušan, iz srca hvala za spodbudo! Danes bom kar naprej visela tu gor! Kava brez mleka (iz avtomata)je pa še vedno nagravžna, raje je sploh ne pijem, čeprav sem sicer kofetarica na kubik! Doma (ob 5.00) pa sem spila eno vodeno brez mleka, pa je šlo. V sili hudič še muhe žre! Dušan, a ti bi pa že drugi dan tortico papal? Mi je zelo žal, ampak en dan še bo treba počakati! Danes lahko napadeš krompir, riž ali fižol! Mani je prebranec slasten! Njam, kak bi ga zdaj maznila. Ne, ne, pa ga ne bom! Bom že počakala še dva dni! Moram! Gaja, jaz sem zamrznila kupljene tortilje, pa so bile OK. Med tortilje sem dala PVC vrečke, da se niso sprijele! Verjetno z domačimi ni nič drugače. Anika, knjižica se dobi na tem naslovu: Uredništvo revije Rina Katarina d. o. o. Cankarjeva ulica 6, 2250 Ptuj Tel.: 02 778 17 71 E-naslov: katarina@amis.net Jaz sem jo naročila, kar po e-mailu in so bili zelo prijazni in hitri! Sabina

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

4. jan 2005 8:37

Jutro! Čestitam Gogy za prestani vodni dan in -1kg,tudi Sabini bomo držali pesti, da ga bo dobro prestala kajne SOTRPINI, pa seveda čestitke tudi tebi Dušan za 1.dan., samo veš TORTICA bo jutri zvečer tako, da moraš še malo potrpeti in ti bo jutri zato bolj teknila. Čestitke tudi vsem, ki ste imeli včeraj 1.dan in ste bili PRIDNI !!!! No tudi meni je včeraj minil dan brez prazničnih pregreh. Upam, da je z grešenjem konec,ker sem že na polovici diete.Danes imam škrob pa me zanima kaj boste kuhale oz. huhali, ker sama nimam ideje kaj b.i Čao!! Irena picika

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

4. jan 2005 8:43

Ja, pa to res ne bi smela pozabiti: GOGY, ISKRENE ČESTITKE! Si kaj važna danes? Jaz bom jutri tako važna, da bom hodila kot da imam kol v hrbtu! Še dobro, da sem bolj majhna, saj bi sicer nosila glavo v oblakih! Če bom vzdržala seveda........ja, z vašo pomočjo pa bom res! Bi me bilo sram, če ne bi! Sabina

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

4. jan 2005 9:00

Pozdravljeni, Jaz imam za sabo že več kot 60 dni diete, zato naj začetnikom povem, da je resnično začetek NAJHUJŠI. Sploh ni lahko! Ampak ali bomo zato odnehali? NE! Potem, kar enkrat, brez da bi se zavedal kdaj, pa ugotoviš, da nimaš več težav. Da dan s testeninami sploh ni slab, kljub temu, da ne maraš testenin, da sadni dan vedno mine in to vsakič hitreje, da se na kakšen saden dan sploh ne tolažiš, da je jutri meso...... Enostavno dnevi minevajo. In to če si na dieti, ali pa ne. Mogoče je kakšen dan malo daljši, pa saj tak jambramo, da nam leta hitro bežijo. Bo pač letošnje daljše. Glavno pa je, da dieta DELUJE. Vstrajajte! Samo VSTRAJAJTE! francka Sporočilo je spremenil(a) francka dne 04. jan 2005 09:05:19

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

4. jan 2005 9:04

Ojla! Dušan, včeraj mesek, danes ŠKROB Tortica pa jutri. Pazi, da ne zabrblaš! Robi, tudi jaz imam rada mehurčke, še posebej radensko. Seveda se ji nisem odpovedala, glede sadnega soka zraven, pa boš moral paziti. Vsak sadež je kot obrok, zato ti priporočam čisto radensko. Če ti ne gre drugače, pa dodaj rajši kakšne vitaminske tabletke (kalcij, magnezij...). Tajika, jaz bi ti banane odsvetovala, sploh v večjih količinah. Eno na dan Bolj te nasiti, če jo narežeš na kolobarje in jo ješ z vilico. Poskusi, deluje. Banane so bogate s škrobom in ogljikovimi hidrati (100g banane - 19g OH, 341 kJ/81 kcal). Slamca8, tudi jaz sem bila v začetku lačna po sadju, zato sem ga jedla večkrat (na 1 uro). Če je bila kriza, sem z paličnim mešalnikom spasirala 1jabolko, 2 kivija in 1/2 banane ter dodala cimet. Zelo je nasitno in sem le redko vse pojedla, pa še dobro je. Irena-picika, pilates vaje so vaje za utrjevanje in oblikovanje telesa. Meni so super, za druge pa ne vem, ker niso nič javile. Pri nas ne vem, če se kje dobijo, jaz sem jih kupila v Gdansku. Gogy, tudi jaz se pridružujem čestitkam. Kar pogumno naprej, sedaj bo vedno lažje. To bi bilo za sedaj vse. Lepo preživite današni dan. Jaz se bom mastila ob kislem zelju in klobasi. Meli Don"t worry, be happy!

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

4. jan 2005 9:53

Ojla! Hvala Meli za idejo o kosilu, ti se boš mastila ob kislem zelju in klobasi pri meni pa bo namesto klobase krompir. No pa sem prišla do današnjega jedilnika, superca ni kaj. Aha pa še nekaj ali bi mi proti plačilu poslala ta CD, če ga še imaš oz. kje je ta Gdansk. Brala sem tudi o tej terapevtski žogi. Ali je katera izvajala te vaje in kako? Lep dan vsem še naprej picika Sporočilo je spremenil(a) picika dne 04. jan 2005 09:54:38

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

4. jan 2005 9:54

Jutro punce, počasi se spravljam v okvire diete. Danes ananas kompot brez sladkorja. MNJAAAMMM obožujem ga. Sedaj grem malo po svetu pogledat, pol pa kosilo. Ima katera kakšno dobro idejo za kosilo?? Meni je ta dan najbolj aut, pečenega krompirja imam, da mi iz glave ven gleda. Ja mogoče bi kakšno gobovo juhico spacala skupaj, pa krompir noter. Ideje???? Imejte se lepo. mici_33

Sergea  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3

4. jan 2005 10:45

Zivjo mici_33, kaj imas danes skrobni dan? Si pomislila na leco z zelenjavo ali npr. ricet, kaksno enoloncnico iz cicerike (s paradiznikom je super) pa lep dan Sergea

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

4. jan 2005 10:51

POZDRAVLJENI VSI HUJŠEVALCI! Vidim,da ste se na veliko razpisali o sadju.Jaz sem danes ravno na sadju.Zjutraj ob sedmih sem pojedla eno veliko jabolko,eno zato,ker je bila zares velika.Zdajle sem pravkar zmazala eno pomarančo.Za kosilo bom jedla kroglice iz suhega sadja.Zjutraj sem namočila nekaj rozin,suhih sliv,marelic in fig.Vse to bom potem zmlela,dodala malo mletih orehov in kokosovo moko,ter iz mase oblikovala kroglice v velikosti orehov,Za kosilo 10 in za večerjo pet kroglic. Ko sem začela z dieto sem pojedla tudi veliko banan,posebno zjutraj.Sedaj pa sem se navadila jesti sadje,tako da si banano le še kdaj pa kdaj privoščim.Drugače ima pa ena banana ravno toliko kalorij kot eno srednje veliko jabolko ali ena pomaranča. V glavnem človek se vsega privadi,tudi nesladkane kave brez smetane,pa vode in nesladkanega čaja. Samo sam seb se ne smete smilit,pa bo. Gazirane pijače so zdravju škodljive,zato se poskusite navadit pit vodo.Lahko ji dodate malo limone,samo par kapljic za okus. Mici,si ze poskusila čičeriko.Men je zelo vseč. 15 dag čičerike namočite čez noč.Kuhajte jo z 1 čebulo in lovorjevim listom 40 min. Polovico čičerike pretlačite,drugo polovico celo shranite za večerjo. pretlačeno dajte nazaj v juho(v vodo v kateri ste jo kuhali).Na žlički olja prepražite naribano zelenjavo(korenček,paprika,por,bučka),dodajte strt česen,ščepec rožmarina in žličko paradižnikove mezge.Zalijte in dušite 5 min.Dodajte juhi,solite in poprajte po okusu.pojejte s kosom kruha.Juho lahko tudi zamrznete. Za večerjo si lako iz cele čičerke pripravite solato.Čičerki dodate malo narezanih kislih kumaric,paradižnik,papriko nariban surov korenček,peteršij.Pač kombinirate po želji.Poskusite! Pa držite pesti zame,kajti jutri sem jaz na vodi. Adijo vsem ZAUPAJTE VASE,KAJTI USPELO VAM BO!!!!! Marjetka cvetka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

4. jan 2005 10:57

Anika dobrodošla!! Anika, nič ne odstopaj in dvomi, drži se pravil. S časoma se tako navadiš, da gre vse kar samo od sebe. Jaz na OH ne jem torte, pač poješ dve rebri čokolade ali kakšno drugo sladkarijo (3 kosi peciva- rulada, pita,...) Lahko tudi sladoled. Hoj mici, Si na Š ? Kaj pa sluzasta-krem riževa juha (je zelo hitro za pripravit in dobro za prebavo), krompirjev golaž, jaz bom danes zelenjavno juho ( stročji fižol, krompir, korenček, grah,...). Lp. Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti