Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

3. jan 2005 21:30

Oj! Lili mislim, da tudi če bi si spohala jabolka bi bila čez pol ure spet lačna, žal zelo rada jem ogljikove hidrate. slamca8

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

3. jan 2005 21:34

Dober vecer voscim, Pa sem prestala prvi dan ... JUPIIIIIIII. Seveda je bil na jedilniku puran, kaj pa drugega. Zraven sem jedla rdeco peso, ker nisem imela volje cistiti zelene solate. Pa me zanima, ce je katera slucajno zasledila kako je z rdeco peso. Montignac jo namrec odsvetuje, ker mocno dviga glikemicni indeks (enako kot koruza). No, zdaj sicer je kar je, pojedla sem jo, a bi se rada v nadaljnje izogibala prekrskom. Vsec mi je vase razmislanje glede relativnosti casa ... 3 meseci niso tako dolgi, vcasih pa mi delajo probleme ze 3 ure ... ko cakam na nov obrok! A dovolite eno pripombo. Prebiram glede nevtralnih zivil in se sprasujem sledece: ce je smetana in mascoba nevtralno zivilo, potem bi lahko pile kavo s smetano in zabelile zelenjavo. Ni tako?! Ampak, potem po moje s hujsanjem ne bo nic. Ne mi zameriti, ampak mislim, da se moramo izogibati tudi nevtralnim zivilom. Danes sem ponovno prebirala Rinino knjizico (za vzpodbudo) in pravila so zelo jasna. Ce zelimo shujsati "veliko" potem je potrebno jesti surovo, kuhano ali duseno hrano. Uporaba mascob je predpisana kolicinsko. Ce zelimo shujsati manj, potem je dovoljeno hrano izboljsati z nevtralnimi zivili. V knjizici tudi pise, da je na B in skrobni dan dovoljen kruh, dalje pa pise, da ce zelimo shujsati vec, se je kruhu potrebno odpovedati. Tudi glede sadja so zapisali, da je zdravo in ga lahko jemo kar precej, ce pa zelimo shujsati vec, je potrebno porcije zmanjsevati. Sem morda razumela napacno in ve menite drugace?? Kar veselje je priti na forum ko vas je toliko tukaj. Me je popadla "ta pozresna" in sem raje prizgala racunalnik in prebiram kaj ste vse napisale. Imam razsirjen zelodec in z veseljem bi se lotila slanih arasidov, ki so v dnevni na mizi. Se dobro, da obstaja tale forum, RES!! Jutri zjutraj pa sem bom zbudila lacna in polna volje za nov dan. Hvala za vse punce, brez vas bi bilo res tezko. Pridne bodite pa lep pozdrav Marina5

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

3. jan 2005 22:00

Dober večer, sedaj bi morale že biti v postelji, da ne bi več mislile na hrano, a ne?, ne pa da čvekamo tukaj. Ko pa je tako tolažilno. Slamca, sprašuješ katero sadje je najbolj nasitno. Mene nasiti tudi kakšno suho sadje čez noč namočeno (suhe slive, fige, ...) kar najdeš tudi med Rininimi recepti. Tajika banane imajo še več dobrih lastnosti, ne samo, da os dobre, saj nam povzročajo občutek ugodja in sreče, zato menim, da ti kašna banana ne bo škodila, seveda če ne boš pretiravala in jedla samo banane. Sedaj pa res spat. Jutri je pred nami nov, vitkejši dan. Sibila

bobby  

član od: 29.12.2002

sporočila: 56

3. jan 2005 22:20

Anika, a si že začela z dieto? Jaz sem se odločil, da bom začel(prvič) v ponedeljek 10.1.2005! Če hočeš,lahko poskusiva skupaj in se bodriva. Tudi jaz bom potreboval nekaj pomoči na začetku in verjamem, da mi boste pomagali!!! ena stvar je npr. pijača: Namreč, brez gazirane pijače skoraj ne morem živeti. Že misel na to, da bom moral piti samo vodo, mi je težka! Kaj pa radenska in sadni sokovi mešani z radensko? LP Robi

picika  

član od: 25.12.2004

sporočila: 77

4. jan 2005 0:03

Dober večer, vsem skupaj! Imam vprašanje za Meli (2303): - na 81. strani sem prebrala o pilates vajah, baje imaš CD. Ali lahko opišeš za kakšne vaje to gre. Sem prebrala novo Rino, pa ni nikjer omenjeno kakšne so te vaje. Za pomoč te prosim, ker nujno potrebujem še dodatno gibanje. Hvala že v naprej Lahko noč in lepe sanje vsem, ki ste še pokonci Irena picika

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

4. jan 2005 6:32

Dobro jutro! Ooooo, koliko vas je!!! Super! Jaz sem pričela svoj 1.vodni dan in za sedaj imam polno energije. Ha, ha, verjetno zato, ker sem morala toliko prebrati. Marina5, glede nevtralnih živil, se popolnoma strinjam s tabo. V Rinini knjižici je pri enem od receptov tudi rdeča pesa, zato jo brez skrbi jej. Seveda je bolje, če je pripravljena doma in za katero veš, da ni zelo sladkana. Jaz je pri vkuhavanju sploh ne sladkam. Zato rdečo peso obravnavam kot ostalo zelenjavo in jo poleg riža pojem cel kozarec. Tudi s sadjem se ne obremenjujem preveč. Če pogledaš koliko kalorij ima 100 g banane, sploh ni tako hudo. Ena banana ima pa približno 150-200 g. Za zdravo hujšanje pa bi na dan morali pojesti vsaj 1000 kcal, odvisno je koliko se pač giblješ. Če bolj migaš pač malo več. Je pa res, da če smo prej pojedli na dan 3000 ali še več kalorij, potem je 1000 kcal zelo malo. Meni zajtrki ne delajo težav oziroma dopoldne že dolga leta nisem nič jedla, sedaj se potrudim in pojem sadje, bolj na silo kot ne. Najbolj grozno mi je zvečer in če me zgrabi huda lakota pojem banano ali dve, potem pa na orbitrek in pokurim te dodatno pridobljene kalorije. Zaenkrat to deluje! Je pa res, da če ne bi bilo grehov med prazniki, bi bila izguba kilogramov sanjska! Ups, zmanjkalo mi je čaja! Moram brž po njega, da me ne bo premamila kava! Lep pozdrav in držite pesti zame, da bom zdržala ob vodi! Sabina

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

4. jan 2005 6:47

3x hura za Sabino hura hura hura ja kavo si pa le privošči no , sej nam še zaspiš hu jaz pa danes drugi dan , kako že gre to včeraj mesek , danes bo tortica zvečer ane , a je še mal prezgodaj.. no kakor kol , vcer bil skoz lačen in samo mislil sem na hrano , bomo videli kaj bo danes Dušan

k4484  

član od: 20.7.2003

sporočila: 14

4. jan 2005 7:18

Dobro jutro! Tudi jaz zelo težko zdržim brez mehurčkov, kadar me zagrabi želja po njih, popijem en kozarec vode, pa želja kar čudežno izgine. Bobby poizkusi še ti, boš videla, da ni tako težko. Tudi banane so ena od mojih prekrškov, pojedla bi jih lahko eno kilo, pa mi je ena od vas, ne vem katera že, dala dober nasvet: ENO!! banano narežem na tanke rezine in to počasi jem, občutek sitosti je kmalu tu. Še vedno pa ne vem, če lahko doma narejene tortilije dam zamrznit. Če je katera to že naredila, naj mi lepo prosim pove. Čavči GAJA

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

4. jan 2005 7:54

Jutro vsem! Včeraj sem prestala svoj prvi vodni dan - brez grehov. (Sem ful ponosna nase.) Lakote tudi nisem toliko čutila, je pa res, da se je treba ful zaposliti, da me misliš. Najhuje je, če ti vse diši! Zvečer me je zelol zeblo, okoli 21.h sem pa postala nekoliko švohotna, tako, da sem se zgodaj spravila spat. No, tehtnica je pokazala -1 kg. Torej, če lahko prebrodim vodni dan pomeni, da se lahko hranim brez pregreh tudi po 3MD, ne? Zdaj pa veselo na delo! BY! gogy

anika  

član od: 3.1.2005

sporočila: 10

4. jan 2005 8:10

Bobby! Sem ze vceraj videla, da nameravas zaceti naslednji ponedeljek in sem razmisljala, da bi se ti pridruzila ampak potem sem sla po sluzbi v trgovino in nakupovala vse te besne stvari, da zacnem...spekla purancka, spakirala 2 paradiznika in danes me to caka v sluzbi v hladilniku. Prvi 4 dnevi bodo verjetno bolj preizkusni ceravno se nimam namena pregresiti, but you never know :) Verjetno te ne mika, da bi zacel v soboto in se tako pridruzil mojemu 2. beljakovinskemu dnevu???? Po ne-vem-kolikih mesecih sem stopila zjutraj na vago.... 77 kg. Bljak, yuck, bajsi jst! Ce je moj cilj tam ene 65 kg, potem imam verjetno kaj moznosti. Kaj pravite? A vi cisto zares jeste torte takrat ko jih je "treba"? Jst jih ne maram! Nekako se mi zdi, da jih bom srčno vzljubila, ko bo prišel dan, ko jih "moram" jesti hehehehehehhe Kje se dobi ta slavna knjižica z recepti? Že v tolikih trafikah sem spraševala pa jo nikjer nimajo. Grrrrr! Fuj, črna kava! fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj anika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti