Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tajika  

član od: 2.1.2005

sporočila: 18

4. jan 2005 11:01

HOJLA! Oglašam se vam na moj 23. DAN. Danes zjutraj se za spremembo nisem vagala, ampak sem rajši malo potelovadila. Približno pol ure sem matrala svoj "batšejper", da je začel že kar malo škripat. Mogoče pa je bil vesel, da sem se po dolgem dolgem času spet spomnila nanj - he he. Danes grem v MB, ker sem jutri dogovorjena z mentorjem zaradi diplome. Ker imam OH-dan, si bom danes v Pučiniju privoščila špagetke + zeleno solato. Zvečer bom pa lubčeka povabla v Ilicha na sladoled. Mlajsk mljask. Še na prej vam želim veliko uspehov in volje, pa dober tek vsem! Aja, prosim, povejte mi, koliko sadja pojeste na SADNI DAN in v kakšnih časovnih presledkih. Jutri ga imam, pa še banan ne smem več jest No, tisto eno pa si bom res narezala na koščke. pa pa tajika

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. jan 2005 11:04

Pozdravljeni vsi, ki se mučite z dieto. Meni je danes prvi dan, upam, da bom vzdržala. Lačna sicer nisem, čeprav sem do zdaj pojedla le eno veliko jabolko, za kosilo pa bo pečeno puranje meso in dva paradižnika, popoldan 2 mandarini, zvečer pa polovico od kosila. Bilo bi super, če bi vsaka napisala za vsak dan, kaj je jedla, da bi nam bilo vsem lažje. Mi lahko kdo napiše, ali moram res spiti toliko vode, ker namreč ne morem piti veliko tekočine, se mi kar upira. LP! Galja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. jan 2005 11:09

Pozdravljeni vsi, ki se mučite z dieto. Meni je danes prvi dan, upam, da bom vzdržala. Lačna sicer nisem, čeprav sem do zdaj pojedla le eno veliko jabolko, za kosilo pa bo pečeno puranje meso in dva paradižnika, popoldan 2 mandarini, zvečer pa polovico od kosila. Bilo bi super, če bi vsaka napisala za vsak dan, kaj je jedla, da bi nam bilo vsem lažje. Mi lahko kdo napiše, ali moram res spiti toliko vode, ker namreč ne morem piti veliko tekočine, se mi kar upira. LP! Galja

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

4. jan 2005 11:30

Pozdravljene in pozdravljeni, Še enega moškega imamo med nami. Zdajle po novem letu je pač takšen čas, da se nas večina želi malo prečistiti, nekaj (pravzaprav kar veliko) pa nas je tudi hujšajočih. Anka, tudi sama ne maram preveč tort in sladic, zato velikokrat za večerjo pojem kar isto kot sem imela za kosilo, povrhu pa seveda še jedilno čokolado, ki jo prav obožujem. Po včerajšnjem dnevu, ko sem skoraj iskala razloge, da se ne bi spravila v okvire diete, sem danes naredila par sklepov in upam, da se mi jih bo uspelo držat. Vsekakor se moram odpovedat oreščkom, ki so drugače dovoljeni na sadne dneve. Vsa ta sladkoba (sadje) me namreč pripravi do tega, da se mi lušta nekaj "konkretnega" oz. nekaj nesladkega in kar parkrat sem izgubila kontrolo nad sabo in pojedla skoraj celo vrečko mandljev. Temu se moram odreči! Vsaj en mesec moram zdržati na sadne dneve samo ob sadju, potem pa si bom dovolila za kosilo kislo zelje ali pa navadno kumaro. Naslednji sklep: ne bom razmišljala o tem kako se mi lušta meso in ne bom se smilila sama sebi! Še eden: kadar me bo popadla ta požrešna, bom raje prižgala računalnik in si nabirala volje ob vašem pisanju. Ha! Upam, da boste tukaj z mano in mi pomagale, da bom zdržala 3 mesece. Sem šla gledat na koledar in ugotovila: koncem januarja rojstni dan, začetek februarja PUST in takoj zatem še en rojstni dan, v marcu ima rojstni dan moj oče. OJEJ!!! Slovesno obljubim tukaj in zdaj, da NE BOM GREŠILA. Mogoče en krof za pusta hahahahahahahaha. Nak, ne bom, krof bom pojedla na OH dan. Se opravičujem, ker vas s tem morim, ampak sem morala zapisat, da bi mi traparije ne hodile po glavi. Anika, tako je prav! Zdaj si z nami na vlaku in tudi, če boš na kakšni postaji izstopila, takoj hitro nazaj in bo vse OK. Kaj ni Bobby moški?? Marjetka Cvetka, hvala za recept s čičeriko. Bo treba enkrat probat. Picika, tudi mi bomo jedli zelje in krompir. Na surovo zelje bom narezala veliko čebule in dodala samo par kapljic olja in seveda poper, pa bo prava solata. Na Š dan imam izredno rada še prebranac ali pa ričet. Riž imam sicer tudi rada, ampak ta rjavi riž mi ne tekne prav preveč in si ga ponavadi izboljšam z gobami ali pa grahom. Tirxy in Gogy ČESTITKE. Po uspešno prestanem vodnem dnevu je človek upravičeno važen :o)) Zdaj pa moram nehat, saj sem se razpisala če vse razumne meje. Lep dan želim vsem Marina5

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

4. jan 2005 11:37

Tajika, saj ni res, da ne smeš jesti banan. Sama sem si parrat spekla dve za kosilo in ni bilo nič narobe. Dekleta so verjetno mislila, da ni dobro pretiravati, drugače pa lahko za kosilo poješ več vrst ali kosov sadja naenkrat. Popoldne, torej med obroki, pa je pomembno, da upoštevaš, da en sadež predstavlja obrok in potem moraš počakati dve uri, preden poješ naslednjega. Na sadne dneve sem ponavadi zjutraj pojedla eno banano ali pa jabolko, pomarančo ali pa dve mandarini. Potem sem včasih za malico pojedla še kakšen sadež in za kosilo pečeno ali kuhano sadje. Naredila sem si tudi sadne kroglice, ki so pa zame odločno preveč sladke. Pri sadnem dnevu sem imela ponavadi tudi popoldansko malico, kar na druge dneve nisem prakticirala in sicer en kos sadja. Za večerjo pa sem ponavadi pojedla spet eno banano in eno jabolko. Mogoče je to preveč, ampak sama nisem imela občutka, da bi jedla preveč. Seveda pa sem parkrat popolnoma iztirila z mandeljni, saj sem jih pojedla preveč!!! Vodo pa le pij. Kot so dekleta že omenila, je najbolj važno, da je piješ veliko dopoldne ko se telo čisti. Zdaj pa moram res nehati. dijoooooooooo Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

4. jan 2005 12:04

Zdravo! Mici, lahko si pripraviš solato:fižol, koruza, paradižnik.....(zelenjava po izbiri) ali pa iz Rinine knjižice polnjene paprike (odlične so!)-tako za spremembo, da ni vedno samo kuhan riž ali krompir. Galja, vodo si nalij v plastenko in jo pij počasi in boš kaj hitro ugotovila, da je plastenka prazna. tajika, na sadni dan pojej 5 obrokov (lahko kakšnega več ali pa manj) med obroki pa vsaj 1 ura pavze, še boljše je pa 2! Marina, tako je prav! Tudi jaz sem se odločila, da bom bolj resno na dieti in upam, da tega ne bom pozabila. Čeprav sem izvedela, da moram v nedeljo na kosilo, imam pa OH dan...kaj priporočate, kako ostati v tem dnevu in ne grešiti? Izkoristite lep sončen dan in uživajte. maychi

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

4. jan 2005 12:24

Galja,saj sploh ni težko spiti veliko vode.Poskusi takole:vsako uro si natoči kozarec vode in jo spij,potem pa seštej koliko kozarcev si popila in videla boš,da si popila kar velik.Na začetku imej deci kozarec,ko se boš pa malo navadla,pa dva deci. Predvsem pa se ne smilit sama sebi.Za vsako stvar se je treba trudit in sčasoma se vsemu privadiš. Tajika,ti se pa ne obremenjuj toliko z bananami in sadjem.Če vsaki dve uri poješ po dva sadeža imaš ravno dovolj.Lahko ješ tudi nesladkan kompot,pa pečeno sadje. Npr.dve pesti narezanega sadja-različnega(breskev jabolko pomarančo,jagode) zavij v alufolijo (narediš tako skodelico) in ga dvajset minut pečeš v pečici pri 200 stopinjah.V glavnem možnosti je ogromno. Uporabi svojo domišljijo,pa bo! Vso srečo in adijo! Marjetka cvetka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. jan 2005 12:47

maychi, hvala za nasvet! Če greš na kosilo, mislim, da ne bi bilo nič narobe, če bi jedla meso in solato, ali pa testenine s solato... Hvala za nasvet za vodo, zanima pa me,če mi lahko poveš, ker si že nekaj časa v tem, kaj naj naredim jutri, imam namreč škrobni dan, grem pa zvečer ob 18.00 uri v nočno službo do 07.00 zjutraj. Kaj naj jem pa ponoči? Če mi boš rekla da nič, potem me bo konec od lakote. Galja

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

4. jan 2005 13:08

Maychi hvala za nasvet. Hvala tudi vsem ostalim za jedilnike, a kaj ko sem jaz bol slaba na zelenjavi, ne jem je prav veliko. Surove kar je, a kuhana mi je čisto grozna. Sem si kupila repo, pa sem jo samo dala kuhat, tako da danes je kar krompir, bo pa naslednjič drugače. Marina5 saj se bomo spravle nazaj v red, se moramo, če ne bodo kg poblazneli naša volja in razpoloženje bo pa obupno, zato moramo zdržat. Glede vode, jaz si naredim v termosko čaj- liter, pol ga pa pijem celo dopoldne, da mi ne zmanjka tekočine.Pa še apetit me mine. mici_33

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

4. jan 2005 13:15

Galja.ponoči res naj bi ne jedli nič.Nesi si zraven kako fižolovo ali pa riževo solato,ki jo pojej ob osmih zvečer,pozneje pa lahko kakšno jabolko ali pomarančo,če bo res prehudo za zdržat. Drži se! Adijo Marjetka cvetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti