Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

jaka brolih  

član od: 15.8.2004

sporočila: 18

26. nov 2004 20:32

Tudi jaz se prvič oglašam.Z dieto imam zelo dobre izkušnje.Danes teden pred koncem diete imam 18 kilogramov manj.Vsi ki ste na začetku,korajža velja. klavdija brolih

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

26. nov 2004 21:01

čESTITKE JAKA-KLAVDIJA, če ni skrivnost s kakšnimi kg si pa štaraL in si se ves čas vestno držal navodil, si kaj športal vmes?? Daj no ne bodi takopo moŠko suhoparen,... ženske ljubimo podatke, statistike, da mal prekalkuliramo. Dipsi, jaz se cartam z gobovo juho pa krompir noter. Kaj vem, bi mogoče rižoto? Al pa zelnato solato s krompirjem?? Pečen krompir in zeleno solato?Veš zadnjič sem v trgovini gledala kitajske zvitke- zelenjavne, verjetno niso slabi.No jaz nisem zelenjavar- jem predvsem vso surovo zelenjavo, kuhana pa bolj tako. Zato je ta moj predlog verjetno zelo skromen. Ups punce probala sem Barillino šarf omakico za na špagete- dobra, pa ful pekoča, jaz sem jo s paradižnikom malo popravila- omilila. Še vedno vztrajam, čaj pa termofor sta moja najboljša prijatelja mici_33

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

26. nov 2004 22:03

Weila! Maychi - hvala še 1-krat za spodbudo. Dan je minil po "planu" in se že počutim super. Ti pa še dobra 2 tedna, a? Pridna, pridna 2303 - glede lune ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da se res pozna, če malo paziš kaj ta dan ješ. Jaz sem si do sedaj vzela 1 ali 2 lunina dneva na mesec in sem na ta dan ne ravno nič, a manj jedla. Bolj tekočo hrano, lažjo tudi za prebavo (jogurti, sirotka, actimel). Ker pa imaš ti jutri S se mi zdi to ravno prav. Drži se "menija" Klavdija - ko končaš dieto, čez 1 teden, se nam obvezno spet javi, da skupaj nazdravimo, ok? Teichy - Montignac ima podoben načrt prehrane, ja. A je par reči na katere moraš paziti. Pri njem vse temelji na glikemičnem indeksu. Pomembno je, da uživaš živila, ki imajo nizek glik. indeks. To pomeni, da priporoča "dobre" OH in malo maščob oz. "dobre" maščobe. Po "domače" - DOBRE maščobe: - olivno, sončnično, bučno olje ali - omega 3 (ribe) DOBRI OH: - polnozrnati izdelki (kruh, testenine) - nerafiniran riž (dolgozrnati - npr. Uncle Bens) - nesladkana žita - leča, soja, ješprenj - zelena zelenjava - čokolada z >70% kakava, marmelada brez sladk.s 100% sadnim deležem ... in še jih je. Ti imajo vsi GI pod 50. SLABI OH, t.j. z GI nad 50 so: *pivo *pečen/pire krompir *jedi iz bele moke(kruh, pecivo, sladice...) *med/marmelada-džem *zelenjava: - 3xK=korenje, krompir, koruza(tudi koruzni zdrob, pokovka, kosmiči, ...) - buča, pesa, repa *sadje: - melona, lubenica, banana, suho sadje, dateljni, sadje iz pločevinke *sladoled *jiuce(ker ni 100% sadni sok, ima dodan sladkor) Prepovedano je še= *dodatki: - kečap, majoneza, bešamel *sladkor, karamel, kakav * jetra, ostrige, pečenice * listnato testo, palačinke, narastki, toast, Za zajtrk izbiraš eno od 3 možnosti. Pred Z pa obvezno kvas(B-vit.)+voda.Ali ješ Z z OH, ali z B ali bolj saden.Pa po sadju OBVEZNO počakat 20 min. prej ko začneš jesti naprej. Za kosilo je predjed, gl. jed in priloga. Pri njem obvezno brez kruha! KRUH ješ lahko le za Z(če se odločiš za OH zajtrk) Večerja je najlažji obrok, brez maščob!Ali juha+testenine+kuhano sadje ali sadje+jogurt ali žita+mleko. Da ne bo zgledalo preveč komplicirano -> PRIMER JEDILNIKA: ZAJTRK: 1.) z OH = lim.sok+kvas, sadje - POČAKAJ 20 min., nato poln.kruh+100%marmelada ali 2.) s SADJEM = lim.sok+kvas, sadje (katero koli, razen zgornjega-"slabega")+jogurt ali mleko ali skuta ali 3.) B = lim.sok+kvas, jajca ali šunka ali sir ... glavno da ima malo maščob!(Varuje zdravje) KOSILO: PREDJED= zelenjava ali jajce ali sir ali tuna... GL. JED= ribe ali meso (NE-mastno, brez kože, NE panirano) PRILOGE= kuhana zelenjava VEČERJA: PREDJED=juha-paradižnikova ali zelenj. ali gobova (Nobena ne sme imeti 3xK ali graha) GL.JED= graham/poln. testenine ali polnozr. riž SLADICA=kuhano sadje ali kompot ali SAMO=jogurt+sadje ali posneto mleko+nesladk. žita -> to večerjo ješ, če si jedel obilno kosilo. Vem, da zgleda zakomplicirano, ma niti ni Če ti še kaj ne bo jasno, ti kar vprašaj. Upam, da sem ti vsaj malo nakazala kako zgleda. No, si jutri spet kaj pišemo! Pa za vse tiste ki se držite današnje lune - držim pesti za vas, do 21:07 jutri zvečer! Čaw čaw! Natali Natalija Fartek

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

26. nov 2004 22:13

P.S. Vsem ostalim (razen Teichy) - se opravičujem za ta, kar "konkreten" doprinos. Ker verjetno vam je za tega strica Montignaca prav malo mar, a ne? Lep večer! Natali

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

26. nov 2004 23:13

Danes sem se založila s "tapocen" vanila kakiji iz spara. Enega, prav posebej rdečega, sem pojedla, pa sem imela vseeno vse zobe obložene (-> takoj zobe umit). Zato sem - po nasvetu iz druge teme - dala v vrečko še 2 jabolki. Upam, da se bodo kmalu omedili, ker men so tkoooo dobriii.... !!! Vanila kakijev drugače ne poznam prav dobro in ne znam povedat, kdaj so ravno prav zreli. Za tiste, klasične pa točno vem. Moramo se malo razvajat s tistim, v čemer uživamo. Malo, ampak kvalitetno. In to je ravno obratno, kot je bilo prej moje vodilo: poceni in veliko. Buah! Drugače se počutim fajn. Za faks imam toliko dela, da o dieti skoraj nimam časa razmišljat. Pa tako in tako "kar sama teče", ko si enkrat not. Še 14 dni in bomo končali. Zelo hitro se bliža! Sy

mačkica  

član od: 11.11.2004

sporočila: 7

26. nov 2004 23:15

Natali, tudi mene izvzami iz opravičila, prav rabila sem eno takšno "po domače" napisano razlago, saj se tudi meni počasi bliža konec 3MD, pa bi naprej po Montignacu, knjig se mi ne ljubi do potankosti študirat... Hvala. mačkica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

27. nov 2004 10:39

Živjo! Rmeli, Še zbiraš moči za ponovni začetek? Le pogumno, pridruži se nam, saj veš da potem kar samo od sebe teče iz dneva v dan naprej in naprej,.... obljubim, da ti bomo stale ob strani kolikor bo pač potrebno. Določi začetek in s skupnimi močmi bomo prekinile tvoj začaran krog, ki je verjetno vsem dobro poznan (v ponedekjek.....). Držim pesti zate, javi nam tvojo odločitev, ko bo pravi čas za to! Verjamem da bo to v kratkem. Amelie, upam da nam bo Miklavž vsem primesel lepo darilo, in s sabo odnesel veliko odvečnih kilogramov! Natali, pozdravljena študentka! Me veseli, da si se odločila za spremembo tvoje zunanjosti, pričakuješ lahko vso podporo z moje strani. Veseli me, da si se potrudila in napisala nekaj več o prehranjevanju po stricu M..... Ker se tudi meni hitro bliža konec diete in treba bo določiti nova pravila prehranjevanja in tale stric jih daje kar nekaj, ki so podobni mojemu dosedanjemu razmišljanju o prehranjevanju po dieti. verjetno ne bi bilo slabo, da si bi kaj več prebrala o tem. Mi poveš naslov knjige; prosim. Sicer ne vem kdaj bom našla čas še za kakšno drugo knjigo razen študijske. P ase bo že našel. Marina 5 čestitam da si premagala skušnjave južnih bratov. Moram priznati, da si jo kar dobro odnesla, sploh pa razumem kakšna je trdna volja in odločenost za spremembo, da te tudi naj slajša hrana prav nič ne mika in lahko bi jo cel dan servirali pa je nebi poizkusile. Seveda pa so pri tako pomembnih stvareh ( poslovni obiski.....) V ospredju predvsem bonton in poslovno obnašanje. Kaj naj še rečem ob takih priložnostih je pač treba izbrat hrano ki jo lahko in mislim da je tebi kar dobro uspelo! Zdaj pa po vseh pravilih naprej do željenega cilja, kot vidim ti volje ne manjka. Teichy veliko uspeha danes, se pa tudi jaz tako počutim, da bi brez težav speljala lunin dan, kaj se ve mogoče se ti pridružim? 2303, tudi jaz mislim, da bo bolje če danes uživaš lahko hrano v manjših količinah, mogoče sadne sokove in se držiš svojega urnika. Luna bo tako ali tako naredila svoje. Sploh pa imaš danes sadni dan in miskim, da bi se ti jutri moralo nakaj poznati. Popij veliko tekočine. Klavdija, čestitke!!!!!!!! Ja Sy še malo. Jaz imam občutek, da smo šele začele, pa ne zaradi krize ki sem jo imela prejšni teden. Dan za dnem, mesec za mesecom,...so bili takoj naokoli. Jaz bom verjetno malo podaljšala, vsaj do božiča. A ne Maychi? Se boš pridružila tudi ti! En zmrzjen pozdravček vsem novim in starim! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

27. nov 2004 12:10

Pozdravljene! Hvala za nasvete glede današnje "lune". Verjetno bo res najbolje, da se držim sadnega dneva, bom pa poskusila malo manj jesti. Čez 5 dni me pa tako čaka prvi VODNI dan . Me že kar strese ob misli na njega. Držim vsem tistim, ki danes preizkušate (mo) sebe v luninem dnevu. Upam, da nam uspe, kar smo si zadale . Lep dan! Meli

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

27. nov 2004 14:23

Weila ! Danes držim pesti za vse, ki se držite lune. Še nekaj uric, pa bo Jaz sem imela včeraj 1 dan oz. bolj na 3md-pripravljalni dan(sadje & veliko vode- da se telo pripravi na dieto in prebava malo odpočije) Danes pa 1. resen B dan - Štart! Mačkica - Fanj, da bo še komu prišlo moje "pedavanje" prav Če boš imela pa še kakšno vprašanje, se mi kar javi, ok. Rožica - Živjo kolegica! Ja podporo bom res potrebovala, ja. Se pa zanašam malo tudi na študijski tempo-saj sama veš, da imamo toliko obveznosti, da študent nima časa niti za dihat, kaj šele jest Ne, hecam se. Imam tako razporejena pred. da imam vsak dan, ob istem času, 2 uri za kosilo.Tako da, upam, bo vse gladko teklo. Tebi pa manjka še nekaj dni, a ne? Pridna! Knjiga pa = Michel Montignac: Jem, torej hujšam. VSEM, za INFO: odprla sem novo temo na forumu: ŽIVILA & CELULIT, ki nam bo prišla vsem prav, a ne? Ker lepše nogice bomo itak imele, po 3MD. Da bi bile še bolj seksi & gladke ... zato naj bi poskrbela pa ta tema Lp vsem, Natali

jaka brolih  

član od: 15.8.2004

sporočila: 18

27. nov 2004 16:42

ZDRAVO MICI.ŠTARTALA SEM Z 95 KG VSAK DAN GONIM ORBI TREK IN SE DOSLEDNO DRŽIM DIETE.KAKO DALEČ PA SI TI Z DIETO MICI.NO KONEC TEDNA SE SIGURNO ZOPET OGLASIM DA NAZDRAVIMO NAŠIM ZMAGAM.KLAVDIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti