Sivi lasje...zakaj pa ne?

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

28. apr 2014 21:28

Jaz sem samo enkrat uporabila barvni šampon, se strogo držala navodil, pa sem kljub temu imela celo glavo v hrastah, tako da sem z barvanjem opravila. Mogoče se kdaj premislim, vendar me še danes ob spominu na srbenje kar zmrazi. Ker imam neobičajno naravno blond barvo (frizerke so me spraševale kakšno barvo uporabljam in ko sem dejala, da je to moja naravna barva sta se kar dve podali na lov na narstek vendar ga nista našli) se mi sivi lasje zelo malo vidijo, vendar pa po vsakem pranju uporabim barvno peno, da jih še malo zamaskiram.

reza

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

29. apr 2014 5:16

Jesti moramo Vendelina jr, strupom v hrani se je težko povsem izgoniti, rekla bi  nemogoče.

Barvati se pa ni treba in naivno je verjeti, da kemija prisotna v barvah, ne škodi. Saj je na netu nič koliko resnih raziskav in v vseh mogočih jezikih, kako barve vplivajo na kožo na glavi in lase.

Ob barvah made in China za par evrov evrov pa bi se pametnemu človeku morali naježiti lase.

Ne  nazadnje bi morali malo razmisliti tudi,  kako " šolani" ljudje opravljajo analize v laboratorijih?  Na živalih seveda!

Nečimrnost, ker to barvanje v nekem smislu  je, ima skoraj vedno tudi stranske učinke.

Na dolgi rok zagotovo, pa če nam je prav ali pa ne.



Kotarca



Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 29. 2014 05:28

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

29. apr 2014 10:18

Kotarca je napisal/a:

Nečimrnost, ker to barvanje v nekem smislu  je, ima skoraj vedno tudi stranske učinke.

 

Res je. Na tak ali drugačen način, za ene ali druge. Kako že pravijo čez lužo? There is no free lunch..... nekdo vedno plača. Pa ne samo za barve za lase, tudi za goretex jakne, bombažne majice, sončne celice, nedeljsko pečenko z rižem..... za vse se tako ali drugače nekomu izstavi raučun.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

29. apr 2014 16:42

Kotarca je napisal/a:

 

Ne  nazadnje bi morali malo razmisliti tudi,  kako " šolani" ljudje opravljajo analize v laboratorijih?  Na živalih seveda!

Nečimrnost, ker to barvanje v nekem smislu  je, ima skoraj vedno tudi stranske učinke.

 



Kotarca





Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 29. 2014 05:28

 

Back in the day...sem bila zelo navdušena nad The body shop konceptom: Socialno osveščeni, bio izdelki, nobenega testiranja, izdelki 100% rastlinskega izvora..... Pa privlečem domov nekaj njihovih izdelkov in če ne bi imela zdravila, to je kreme s kortizonom doma, bi morala k zdravniku, ker je bil moj obraz ves rdeč, zabuhel in v izpuščajih. Na žalost to ni bilo v USA, kjer bi celo vrečo nesla nazaj v trgovino in zahtevala, da mi vrnejo denar. (money back guarantee pride občasno zelo prav). Če se je od takrat pri The body shopu kaj spremenilo, ne vem. 

 

Če si ljudje barvajo lase, nosijo make up ali pogledajo v špegel preden gredo iz hiše ali pa imajo pogovor o modi itd., še ne pomeni, da so nečimrni. Meni so zoprni predvsem tisti, ki obsojajo druge za nekaj, česar sami ne delajo. Bi, pa ne morejo. 

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

29. apr 2014 18:26

Obstajajo kozmetične firme, ki se na veliko reklamirajo s tem, da "svojih izdelkov ne testirajo na živalih". Mogoče celo res ne, ampak vse sesetavine, ki so v njihovih proizvodih, so bile testirane na živalih. So pač posredno ali neposredno plačali nekomu drugemu, da je "umazano" delo naredil namesto njih. In če je nekaj rastlinsko ali naravno ali deklarirano za naravno, to sploh ne pomeni, da nekomu ne more škoditi. Vsakdo si pač plačuje svojo pravljico, v kateri živi.  

 

 

 

 

Sonja

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

29. apr 2014 18:52

limnol je napisal/a:

Obstajajo kozmetične firme, ki se na veliko reklamirajo s tem, da "svojih izdelkov ne testirajo na živalih". Mogoče celo res ne, ampak vse sesetavine, ki so v njihovih proizvodih, so bile testirane na živalih. So pač posredno ali neposredno plačali nekomu drugemu, da je "umazano" delo naredil namesto njih. In če je nekaj rastlinsko ali naravno ali deklarirano za naravno, to sploh ne pomeni, da nekomu ne more škoditi. Vsakdo si pač plačuje svojo pravljico, v kateri živi.  

 Sonja

 

  

blossom

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

29. apr 2014 18:57

limnol je napisal/a:

Obstajajo kozmetične firme, ki se na veliko reklamirajo s tem, da "svojih izdelkov ne testirajo na živalih". Mogoče celo res ne, ampak vse sesetavine, ki so v njihovih proizvodih, so bile testirane na živalih. So pač posredno ali neposredno plačali nekomu drugemu, da je "umazano" delo naredil namesto njih. In če je nekaj rastlinsko ali naravno ali deklarirano za naravno, to sploh ne pomeni, da nekomu ne more škoditi. Vsakdo si pač plačuje svojo pravljico, v kateri živi.  

 


Sonja

 

Popolnoma prav imaš. 

Zato imam navado reči, da ni hyperallergenic, če nisem tega jaz odobrila. 

Aja, s kano sem ga tudi sračkala nekaj časa četrt stoletja  nazaj in takrat sem imela možnost videt svoj las pod mikroskopom. To make a long story short, zamenjala sem šampon (z mal dražjega sem prešaltala na pol cenejšega) in si začela barvat lase na kostanjevo rdeče s  "kemikalijami". Kako leto kasneje je šel en las spet pod mikroskop in slika je bila popolnoma drugačna: Las ne bi mogel biti nič bolj zdrav in vitalen, kot je bil. Mi je grozno žal, da sem med "veliko" selitvijo vrgla sliki v smeti. 

Tolko o zdravi, naravni kani in strupenim barvam.  

 

 

Vanja

kozamurnik

sporočila: 2311

29. apr 2014 21:08

lucka52 je napisal/a:

 

Počnemo to zaradi sebe ali zaradi  drugih, zato  ker nam je to všeč in smo bolj samozavestni ali je to le žalosten poskus prevare samega sebe in nesprejemanja dejstva, da se pač staramo? 

Ker ja vsi vemo, da je ženska pri 50 siva in ne rdečelasa, kot vemo  da ima gube in če jih ni, je na delu plastika. Z redkimi srečnimi izjemami, tu pomaga genetika.

Že res, sivolasi moški  so baje šarmantni, žensko  pa siva barva postara. Ne vse, večino pa.  Ampak jaz jih poznam nekaj, ki so, odkar so si pustile rasti sive lasje, lepše. Bolj samozavestne, svobodne, pristne.

Kaj menite o tem?   Se tabuji končno sesuvajo in je ženska lahko lepa tudi če ima sive lase?

 

 

lp Lučka

http://chuppacadabra.com/aktualno/staranje-dvojna-meri

 

murnik

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

29. apr 2014 22:44

Glede sive barve: kakor kateri paše. Če pa že razmišljate o tem, ste najbrž pol koraka do odločitve.

Po EU zakonodaji od letos naprej kozmetični izdelki, ki so na voljo v eu, ne smejo biti več testirani na živalih, niti ne njihove sestavine. Zato se mnogo podjetij pritožuje, da jim je otežen razvoj, ker so ujeti v krogu poznanih sestavin, ki so v preteklosti že bile testirane. Seveda pa se dogajajo tudi umazani posli...

Mateja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

29. apr 2014 23:34

matejac je napisal/a:

 

Po EU zakonodaji od letos naprej kozmetični izdelki, ki so na voljo v eu, ne smejo biti več testirani na živalih, niti ne njihove sestavine. Zato se mnogo podjetij pritožuje, da jim je otežen razvoj, ker so ujeti v krogu poznanih sestavin, ki so v preteklosti že bile testirane. Seveda pa se dogajajo tudi umazani posli...



Mateja

 

Hja, potemtakem bodo odstranili vse japonske, kanadske, ameriške itd...kozmetične izdelke. 

Sorry Mateja, ne vzemi napisanega osebno.

Tile na Eu tud ne vejo, kaj bi radi. So pač birokracija in nekaj pač morajo delat in potem se gredo nek mikromanagement, ki ne pripelje čisto nikamor. Me zanima, kako dolgo bo ta EU aparat še laufal. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti