Sivi lasje...zakaj pa ne?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. maj 2014 6:14

Še enkrat  sem pozorno  prebrala vse komentarje.

Med odgovori in tudi med vrsticami  se zazna marsikaj. Tudi to, da če mačku stopiš na rep, cvili. ...

Nekaj odgovorov  je pa    , hvala !

 

@ babka 5,1 točno tako frizuro si bom omisllila. Nisem sicer tako lepa kot gospa na sliki, ampak če izgledu dodaš

modne ...   s temnimi okvirji za kontrast, sem prepričana, da ne bo slabo.V  skrajnem  primeru se še vedno lahko pobarvam nazaj, vendar dvomim.

 

Včeraj sem bila na obisku pri sosedi, sem jo pozimi bolj malo videvala, le od daleč, za pozdrav. Pa  sem začudeno opazila, da se je pobarvala. Prvič v življenju, pri 61 ! Ker je njen mož  nenehno nergal, da je sivih že preveč in da je treba to urediti.

" Za ljubi mir v hiši  , mene  teh nekaj sivih las ni motilo", je nejevoljno  rekla.

Namesto kostanjevih las s kakim sivim,  malo opaznim pramenom, ima zdaj na glavi rdečkast mah. Kdo ji je naredil ta dizaster, nisem vprašala in še manj komentirala;  sem pa bila jezna, četudi se me  osebno ne tiče.   Ne vem točno, na koga bolj; nanjo ali  na njenega dedca s srednjeveškimi  merili. Eno  zase ( s svojo svojo sivo na pol plešasto glavo) in drugo za ženo. Ali morda na frizerko, ki to ni.

 

Vsaka podobnost s kakim drugim primerom  in iz kake druge sredine je  seveda izključena.

 

 

lp Lučka

nana06  

član od: 11.12.2011

sporočila: 20

1. maj 2014 7:11

Zelo zanimiva tema. Tudi sama se že kar nekaj časa odločujem, da si pustim sive lase. Lasje mi že dalj časa zelo izpadajo, tako da imam že precej razredčene, zato mislim, da bi bilo boljše, če si na lase ne dajem več kemije.

Me pa vsi, ki jim omenim, da si bom pustila sive lase, prepričujejo, da se moram barvat, ker nisem tip za sive  lase,

(visoka sem 175 cm, ozkega obraza, zato nosim daljše lase,stara 60 let). Zgornja frizura mi je zelo všeč, vendar se meni ne bi podala. Prosila bi vas, če mi predlagate , kakšna frizura bi bila zame.

Frizerja si vsake 4 tedne, ne morem privoščit, barvam se sama.

Hvala za vsako idejo in lep pozdrav.

 

 

nana06

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. maj 2014 10:45

@ Vanja_v_ZDA

če me spomin ne vara, nikjer nisem nič napisala o koži in make-upu in o naravnosti obraza... sem le pisala o mojem razmišljanju o sivini... in ja, tole frizuro nosim s seboj že cele 4 mesece, počasi mi uspeva preobrazba, če bom z njo zadovoljna, jo bom obdržala, drugače imam pa še vedno možnost nadaljnega farbanja... in takrat si bom privoščila res pravega strokovnjaka, saj sem v teh mesecih zanj že prišparala Kakšen bo končni rezultat še ne vem, ker je moj naravni videz drugačen, gubic imam po naravni poti pol manj ( dobre gene mojih prednikov nosim s seboj ) make-up, mi je že nekaj let tuj...

@ lučka52

tudi jaz nosim očala, res je, da so bolj od jutra do večera okrog vratu obešena, ampak takrat, ko jih rabim, jih nikoli več ne iščem sva pa v prednosti, če nama preobrazba ne bo všeč, jo "kuj" lahko spet nazaj pofarbava, samo krajše lase bova imeli.

Na koncu pa je spet tolažba: " Saj tako vedno prehitro zrastejo ".

Za konec pa:

lep 1. maj, praznik dela in moja želja

" Naj delo spet postane vrednota ! "

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

1. maj 2014 10:45

Vanja, ja.

Tiste ne-EU firme, ki imajo certifikat in so pod strogim nadzorom, in spoštujejo direktivo, imajo izdelke na EU policah, druge ne. Saj vsi vemo, da so možne goljufije, vedno so, ampak v grobem pa velja. Ima pa s to direktivo največji problem P&G, ki ima največji market share...

Mateja

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

1. maj 2014 15:21

nana06 je napisal/a:

Zelo zanimiva tema. Tudi sama se že kar nekaj časa odločujem, da si pustim sive lase. Lasje mi že dalj časa zelo izpadajo, tako da imam že precej razredčene, zato mislim, da bi bilo boljše, če si na lase ne dajem več kemije.

Me pa vsi, ki jim omenim, da si bom pustila sive lase, prepričujejo, da se moram barvat, ker nisem tip za sive  lase,

(visoka sem 175 cm, ozkega obraza, zato nosim daljše lase,stara 60 let). Zgornja frizura mi je zelo všeč, vendar se meni ne bi podala. Prosila bi vas, če mi predlagate , kakšna frizura bi bila zame.

Frizerja si vsake 4 tedne, ne morem privoščit, barvam se sama.

Hvala za vsako idejo in lep pozdrav.

 

 



nana06

Ah,  ne poslušaj preveč drugih, navsezadnje je glava  tvoja in žep tudi. Ne rečem, da kak nasvet ni dobrodošel, ampak nekateri so preveč  vsevedni in  težijo in težijo.

http://www.schwarzkopf.si/sksi/si/home/oblikovanje_las/

Ozkemu obrazu se zagotovo podajo polnejše frizure, predvsem ob straneh.

Kotarca

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

1. maj 2014 23:40

Ne netu se najde kar nekaj video posnetkov o postopnem spreminjaju  barvanih las na sive, naravne in ne.

https://www.youtube.com/watch?v=-PMsGe7KRIo

Malo pobrskajte, gotovo boste našle kaj zase.

 

 

Kotarca

nana06  

član od: 11.12.2011

sporočila: 20

2. maj 2014 13:39

Kotarca, naljepša hvala in lep pozdrav.

nana06

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

2. maj 2014 18:16

Bom še jaz pristavila svoj lonček:

 Pri skoraj 60 sem naravno skoraj blond, kakšen siv lasek, ki ga imam, se sploh ne opazi, tako da se dvakrat na leto "splašim" in si dam narediti kakšne pramene, medene barve, da malo poživijo mojo glavo. Baje iz take blond lasje postajajo mišji (brezbarvni). In če z barvo nimam problemov, jih imam pa z vsem ostalim. Nimam las ampak laske (tanki so in dokaj redki, spredaj se mi kar vidi glavo), zato si lase umivam vsake 3 dni in se strižem vsak mesec, ker če ni prave linije je na moji glavi ena repa, imam tanko in suho kožo zato je leta nemogoče skriti, ker so vse gubice vidne takoj, ko nastanejo....Ja, saj zavidam ženskam, ki imajo goste, močne, morda malo valovite lase (torej vse tisto, kar na moji glavi ne"uspeva"), kadar jih vidim, ampak ko gredo mimo mene na to poskušam pozabiti in si raje povem eno misel, ki mi jo je sicer "prodala" moja frizerka: Če bi bili lasje res tako pomembni, bi rasli v glavi in ne na njej.

anaboleyn

D.D.  

član od: 9.8.2006

sporočila: 18

2. maj 2014 20:30

No, tole je bilo pa za mojo dušo.  Skoraj polstoletni problemi z lasmi ... Pa malo drugam ... Sem pred kratkim bila v Italiji. Glej si ga no, skorja vse Italijanke z naravno barvo las. Mnoge izmed njih sive - torej nove  modne smernice  - in luštne, privlačne in seveda seksi. Ker so se znale nositi - kot se za Italijanke spodobi. Me je minilo, da bi dala na lase nekaj, kar ni moje. Tako. Pa lep - barvi, brezbravni - predvsem moj - pozdrav, L.

D.D.

kozamurnik

sporočila: 2311

3. maj 2014 5:37

anaboleyn je napisal/a:

povem eno misel, ki mi jo je sicer "prodala" moja frizerka: Če bi bili lasje res tako pomembni, bi rasli v glavi in ne na njej.



anaboleyn

Ta je pa dobra!

D.D.,opažanje o  Italijankah drži, imam prijatelje in sorodnike tam in poznam iz prve roke. Pri njih še tako siva glava deluje sproščeno in vedno urejeno. Lučka je  prav gotovo v prednosti, pri njih ne bo nihče buljil vanjo, če se odloči za sive.  Pri nas si pa malodane na zaslišanju. Vsaj mojo mami  maltretirajo vsi, vključno z mojo sestro, od  sosedov  do njenih kofetarskih prijateljic. Vse, samo sive ne!

Tako vztrajno prepričevanje  me spominja na že kar preizkušeno trgovsko logiko: če ni (več)  kvalitetne vsebine, naj bo vsaj  embalaža lepa.

Barvanje vsevprek in pri vseh starostih je po mojem mnenju čuden slovenski fenomen, ki me, kdo ve zakaj, spominja na  pleskarske soritve. Odločno predrage in redko zares kvalitetne .

  

 

 

 

 

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti