Praznično pecivo 2012

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

14. dec 2012 11:06

Živjo, ta glazura mi ne gre in ne gre?? Ne vem kdaj jo bom prav skup spravila? Ste pa res majstrce. Saj spečem in tudi okrasim samo ta bela glazura mi ne rata taka, da bi bila lepo suha in se ne bi sprijemala.

Slike pa take!!

pozdrav, Branka

branka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 11:38

Ja, tudi moja glazura se začne rahlo topiti, če je na pretoplem. Zato sem piškote lani hranila v sobi, ki je ne ogrevamo in sem na mizo nosila le količine, ki so se sproti pojedle. Ampak po nekaj dneh na hladnem se je glazura čisto utrdila in se ni več topila.

 

Lani sem poskusila narediti te nebeške poljubčke, ki so zgoraj na sliki (krasna slika, gogad!), vendar sem imela strašne probleme z brizganjem piškotov (testo je bilo pretdo in ga nisem mogla spraviti ven iz dresirne vrečke), tako, da sem jih potem oblikovala kar na roke (kar tudi ni bilo lahko). Ima kdo kakšno idejo, kako bi rešila ta problem? Rada bi jih naredila tudi letos, ampak bi jih rada nabrizgala, ker je hitreje, pa še veliko lepši so.

 

Hvala za pomoč!

JJ

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. dec 2012 13:23

JJ,mehko maslo stepam vsaj 15 minut,na največji hitrosti...moko dodajam po žlicah...pa potem takoj brizgam...pri meni še ni bilo problema,skoraj kar sami ven padajo :)..vse brizgane kekse miksam tako dolgo...

lp goga

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

14. dec 2012 13:39

Vavvuuuuuuu punce kakšne mojstrovine . Bravo

 

Gogad mene pa zanima recept za angelska krilca ,pa kje si dobila zlate zvezdice?

urška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

14. dec 2012 13:43

JanisJoplin je napisal/a:

Ja, tudi moja glazura se začne rahlo topiti, če je na pretoplem. Zato sem piškote lani hranila v sobi, ki je ne ogrevamo in sem na mizo nosila le količine, ki so se sproti pojedle. Ampak po nekaj dneh na hladnem se je glazura čisto utrdila in se ni več topila.

 

Lani sem poskusila narediti te nebeške poljubčke, ki so zgoraj na sliki (krasna slika, gogad!), vendar sem imela strašne probleme z brizganjem piškotov (testo je bilo pretdo in ga nisem mogla spraviti ven iz dresirne vrečke), tako, da sem jih potem oblikovala kar na roke (kar tudi ni bilo lahko). Ima kdo kakšno idejo, kako bi rešila ta problem? Rada bi jih naredila tudi letos, ampak bi jih rada nabrizgala, ker je hitreje, pa še veliko lepši so.

 

Hvala za pomoč!

 

 

 

 

 



JJ

 

Verjetno imaš testo za nebeške samo za malnkost pretrdo. Kot je napisala gogad, moko dodajaj postopoma, če je pa testo pregosto, lahko dodaš ali še malo masla ali pa malo sladke (tekoče) smetane. Z malo vaje boš zadela pravo teksturo, da bodo piškotki šli lepo brizgat in da se ne bodo razlezli.

 

Z glazurami nikdar nisem imela težav, res pa je, da okrašene piškote vedno pustim na hladnem, dokler se glazura povsem ne posuši, in jih šele potem spravim v škatle.

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

14. dec 2012 13:46

branka.mahnic je napisal/a:

Živjo, ta glazura mi ne gre in ne gre?? Ne vem kdaj jo bom prav skup spravila? Ste pa res majstrce. Saj spečem in tudi okrasim samo ta bela glazura mi ne rata taka, da bi bila lepo suha in se ne bi sprijemala.

Slike pa take!!

pozdrav, Branka



branka

 

Kako jo pa delaš?

Raje kot z beljakom delam glazure iz sladkorja v prahu in tekočine (voda, limonin ali pomarančni sok, kaljica jedilne barve, če ne želim bele). Se hitreje posuši kot beljakova.

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. dec 2012 14:09

urska79 je napisal/a:

Vavvuuuuuuu punce kakšne mojstrovine . Bravo

 

Gogad mene pa zanima recept za angelska krilca ,pa kje si dobila zlate zvezdice?



urška

Imam modelček za krilca,tako da ni važno katero testo za piškote vzameš,glavno je da imaš model:)Zvezdice sem kupila v novi trgovini Peki v Ljubljani,imeli so še srebrne :)

lp goga

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. dec 2012 14:12

Kapo dol gogad

katti

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 16:49

Hvala vsem za nasvete, naslednji teden bom poskusila, pa vam sporočim!

JJ

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. dec 2012 17:20

razpokančki in breskve

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti