Praznično pecivo 2012

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

15. dec 2012 17:39

xxxyy me veseli, da so vam piškoti všeč in da ste zadovoljni :) zame je to velika čast :D

prijeten vikend želim

lp

 

ledenka_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

15. dec 2012 19:14

Meni se zdi, da je moja najboljša doba za peko mimo ...

Danes smo v šrijetni družbi sčarale, poelg cimetovih zvezdih in nebeških poljubčkov, še tele kavne srčke

in piškote z malo bolj divjo barve glazure ...

 

 

In nepogrešljivi brizgani keksi:

 

Sledijo še istarski cukarini in smrečice, pa še kaj, saj je še nekaj časa do praznikov.

mamamia

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

15. dec 2012 19:26

mamamia prekrasni so , meni so tisti z divjo barvo zelo zelo všeč..tudi jaz imam namen narediti še živo rdeče, se mi zdi da bodo prov fajn tko za božič..

angie :)

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

15. dec 2012 22:37

tudi pri nas je bil danes kar pester "pekarski" dan - moči smo združile tri generacije - moja mama, hči in jaz. Rezultati so vidni na spodnji slikici - nadaljevanje sledi jutri, ker je nekaj testa še v hladilniku. 

 

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 15.dec 2012 23:13

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

16. dec 2012 6:57

Darjuška, kako se pa tele na spodnjih dveh slikah naredi? Še nisem videla. Kako so lepi!!!!

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. dec 2012 8:38

pirnica je napisal/a:

Darjuška, kako se pa tele na spodnjih dveh slikah naredi? Še nisem videla. Kako so lepi!!!!



pirnica



ENAKO!!! Tudi mene zanima 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. dec 2012 9:23

pirnica in MBrando - izdelava teh piškotov je sila preprosta, izgledajo pa super. Sama sem jih delala prvič (bolje rečeno ob pomoči hčere). Delala sem po receptu http://www.kulinarika.net/recepti/5858/sladice/preprost Delala sem tako, da sem zamesila dvakrat - vsakokrat iz 250 g masla in ustrezne druge količine, pri temni masi pa sem dodala namesto dveh žlic moke eno do dve žlički kakava. Pomembno je, da je testo, ki ga valjaš hladno (jaz iz hladilnika jemljem manjše količine testa). V takih primerih se piškoti izredno lepo režejo z modelčki. Paziti pa je potrebno, da je potem prekladanja surovih piškotov čim manj, da se ne deformirajo. Testi morata biti enakomerno debelo razvaljani - sama imam valjar z distančniki, drugače se da pomagati z letvicami ali pletilkami po katerih valjaš. Napisala bom še postopek rezanja piškotov, kakor sva delali midve s hčero - mogoče bo za katerega bret veze a vendar:

z velikim modelčkom izrežeš polovico piškotov ene barve in polovico piškotov druge barve in jih preneseš na pekač. Nato z manjšim modelčkom iz nap. rumenega piškota izrežeš manjši piškot in ga položiš na podlago. Nato izrežeš še piškot iz temnega testa, ki naj ostane kar v modelčku. Temni manjši piškot kar z modelčkom preneseš v večji rumen piškot. Nato z modelčkom pobereš manjši rumen piškot, ki si ga odložil na  podlago v večji temni piškot. Upam, da je napisano razumljivo, ker je tedaj, ko delaš to veliko preprosteje.

 

Še slikica piškotov pred pečenjem:

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 17.dec 2012 10:26

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

16. dec 2012 9:29

Darjuška, res so nekaj posebnega, zelo lepi..

angie :)

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. dec 2012 9:31

Darjuška, ti piškoti so pa čisto NORIII! Bravo!

JJ

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

16. dec 2012 9:44

Darjuška super so!!!

 

jelcy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti