Praznično pecivo 2012

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

10. dec 2012 9:33

Mi lahko pomagate, prosim. Na spletu sem našla recept, ki je bil objavljen v enem od dnevnikov, in sicer z imenom Mali zamorček. V receptu piše, da sladico kuhaš  na sopari v pokriti posodi.  Moja dilema je v naslednjem: ko v posodo zlijem testo in jo dam v drugo posodo, v kateri je voda, katero posodo moram pokriti? Prvo, s testom  ali drugo, v kateri je oboje - testo in voda. V prvem primeru bo sladica lahko presuha, v drugem premokra.  Bi sama poizkušala eno in drugo varianto, pa sestavine niso ravno poceni, zato lepo prosim in se zahvaljujem za nasvet.

 

Ava

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

10. dec 2012 9:59

Me veseli, da je katka-lopatka zopet svoje mojstrovine na ogled poslala!

Branka

branka

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

10. dec 2012 10:07

Katka lopatka (ali katera druga), lepo prosim za pomoč. Že kakšen mesec po trgovinah iščem modelčke za speculaas piškote, a jih nikakor ne morem najt. Kje se jih da kupiti? In po katerem receptu pečete te piškote?

Hvala in uspešno peko, predvsem pa lepe praznične dni vsem!

kepa11

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. dec 2012 11:07

Branka :) Redno dodajam fotke v fotoalbume :)

Kepa11 modelčke kupiš prek interneta:

http://vsezapeko.si/shop/index.php?route=product/

recept sem pa dobila tudi na internetu, s tem da so začimbe iz Nizozemske (mešanica) in dodala sem še kakav v prahu

 

http://www.joyofbaking.com/Speculaas.html

drugače pa je recept tudi tu na kulinariki:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8527

 

 

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham-3

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

10. dec 2012 11:17

Brgita je napisal/a:
  ,,,mmm,,to bom pa danes pekla

 Vesnuska, res je....sem ga našla na Lisinem kupu. To so tile piškotki.



Brgita



Sporočilo je spremenil(a) Brgita dne 09.nov 2012 07:54

sweety

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

10. dec 2012 11:17

AVA je napisal/a:

Mi lahko pomagate, prosim. Na spletu sem našla recept, ki je bil objavljen v enem od dnevnikov, in sicer z imenom Mali zamorček. V receptu piše, da sladico kuhaš  na sopari v pokriti posodi.  Moja dilema je v naslednjem: ko v posodo zlijem testo in jo dam v drugo posodo, v kateri je voda, katero posodo moram pokriti? Prvo, s testom  ali drugo, v kateri je oboje - testo in voda. V prvem primeru bo sladica lahko presuha, v drugem premokra.  Bi sama poizkušala eno in drugo varianto, pa sestavine niso ravno poceni, zato lepo prosim in se zahvaljujem za nasvet.

 



Ava

 

Ava, kuhanje v sopari pomeni, da je posoda pokrita. Torej pokriješ tisto, v kateri je testo, ki ga moraš skuhat, ta je pa nad posodo, v kateri voda po malem vre.

Sama nad soparo kuham v posebnem loncu, ki ima na dnu luknje, in se tesno prilega spodnji, v kateri je voda, ki po malem vre. Rešiš pa lahko zadevo tudi tako, da kuhaš nad cedilki. Paziš le, da voda, ki vre, ne pride v stik s tistim, kar se kuha, da je torej posoda s testom dovolj visoko nad vodo.

Kuhanje v sopari nikakor ne more povzročiti presuhe sladice.

mamamia

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

10. dec 2012 11:25

mamamia, najlepša hvala. Poskusim danes. Pozdrav

Ava

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

10. dec 2012 12:22

Sweety - jaz se pa priporočam za popravljen recept.....prosim....

Brgita

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

11. dec 2012 17:43

orehki:

 

lincer polnjeni z marmelado:

 

angie :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

11. dec 2012 18:09

Po katerem receptu delaš orehe?

 

Tile so tudi lepi, spodnji, si kar mislim, koliko časa je šlo za krašenje ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti