Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. sep 2014 7:43

Sem zaspal...prvič in drugič  in me zanima kako se naredi KOKOS RIŽ?!? In kaj je tista skorja, katero so posebej spekli v pečici? Tisto je kot krokant, kateri se poda k rižeku oz. da namakamo v rižek in jemo? 
Razmišljam o takšni inačici riž.narastka...

HVALA

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

21. sep 2014 8:56

Tisto je meringa z okusom banane.

tamalaursa

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

21. sep 2014 9:08

Nomen..krompir je opral,posušil dal na sol,tako kot si že sam napisal...nekje do polovice so bili v soli in jih pekel na 200 okrog 1 uro.Nato jih je zarezal na vrhu in dal čez dobro žlico kajmaka.Simpl je nartabuš..Tudi mi smo krompirjevci..in glede vaše lokalne zvezde Polonce,je prav ena fejst babnca..vsaj ne šimfa čez druge kot nekatere.

Res ji manjka kilometrina v kuhinji,v primerjavi z drugimi tekmovalci ,ma mi je simpatična..fajn karakter.

Marta bravo..a kakšne slikice pa ni,ali pa vsaj recept....

MBrando..žal si recepture za kokosov riž nisem zapisala..Mislim ,da je skuhal tapiokine zrnca na kokosovem mleku,v sredini je bil sorbet..tista skorja pa je bila iz zmečkanih banan,vmešene v stepen beljak in na tenko namazano na pekač in posušeno v pečici..mislim da je rekel bananina meringa.Mogoče si je kdo zapisal recepturo in postopek,pa bo tukaj napisal.

Kar sem zasledila bo naslednja sladica njemu najboljša v tem šovu..kuhane hruške v vinu..pa še en kup stvari zraven..bo treba zvečer gledat..

Zdaj grem pa v akcijo..na moji čokoladno-pomarančni gigant torti bodo šefove perle v okras...seveda iz cointreau likerja....

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

21. sep 2014 16:31

Torta uspela..čokoladni biskviti in pomarančna penasta krema.Dekoracija z šefovimi perlicami ..ene iz Cointreau likerjem,ene iz pomarančnega soka...s tem likerjem in sladkano vodo sem tudi poškropila biskvite.

Vrtejbenka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

21. sep 2014 16:45

Noro lepo zgleda! Bravo! 

tamalaursa

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. sep 2014 18:34

Res noro lepo! Bravo!

 

naor

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

21. sep 2014 18:43

Vrtejbenka je napisal/a:

Torta uspela..čokoladni biskviti in pomarančna penasta krema.Dekoracija z šefovimi perlicami ..ene iz Cointreau likerjem,ene iz pomarančnega soka...s tem likerjem in sladkano vodo sem tudi poškropila biskvite.



Vrtejbenka

 

Čudovita mojstrovina, bravo! Bi bilo mogoče deliti recept? 

Lp od R.

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

21. sep 2014 18:47

Sem vedela da bo Vretejbenka dala slikico da malce učke pasemo, in sem vedela da bo torta MRAK .

Ja, kaj drugega naj rečem, kot: bravo mojstrica , res svaka čast.

SMARTY1

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

21. sep 2014 18:50

Uauuuu, kako dobro pa to izgleda. Čestitam!

Fora

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

21. sep 2014 21:10

Vrtejbenka, to pa je res "prezentacija in pol", čestitam!

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti