Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

22. okt 2012 17:42

hmmmm....me prav zanima , če bi z užitkom v gostilni kaj pojedli, ko bi vidli npr. gnile zobe v ustih kuharja ali črno za nohti ipd...bi sploh kaj pojedli??? Jaz žal ne...sem nedolgo nazaj mimogrede šla na kavo eno restavracijo ...ko sem videla kuharja in picopeka kaj sta počela sem rekla  NIKOLI TJA JEST !!!

Danes sem bila pa na kosilu v restavraciji, kjer sem opazovala picopeka in kuharja .... po nekaj času smo si kosilo tudi naročili - bilov se na nivoju - nobenih pstov v ustih, nič lizanja....nič praskanja po obrazu, vrtanja po nosu, higiena na nivoju, tudi oba sta izgledala čista...z veseljem sem jedla in bilo je super...pa še napitnino sem pustila, čeprav tega ponavadi ne počnem

vd007

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. okt 2012 20:41

Nekoč sem napisala zgodbo o tem, kako sem v eni nobl restavraciji gledala kuharja, ki je s kosmatimi rokami mešel velik vajdlek solate, da so se mu oljne solzice nabirale na dlakah. Od takrat ne jem solate v velikih poudbah.

Kasneje je kuhar, ki mi včasih naloži krožnik, povedal, da morajo imeti obrite roke. Ne vem, ali se meni zdi, da nimajo obritih tačk.

Glede Bineta pa imam pomislek. Ni faca za TV. Nima seksapila, nima šarma, ko se nasmeji, se mi zdi, da je prisiljeno. Pač ni pravi.

Videti je napet kot struna in slabo prenaša stres. Veliko stvari niso pokazali, vendar se mi dozdeva, da je bilo premalo narejeno na organizaciji dela, izpostavljanju kritičnih zadev vnaprej. Ta šov je zanj prevelik zalogaj: nima nič flegmatike ( ki bi jo lahko rešil s šarmom, če bi ga imel), nihče s tovrstnim šovom nima izkušenj, delo z  novinci za tako ponudno je zelo zahtevna zadeva, ker ne pozna njihovih slabosti, tudi kamere naredijo svoje.

Naslednjič naj Bineta pošljejo  v en wellnes, da ne bo vedno zgledal kot prestrašena srna. Namesto, da bi me prevzel, se mi tako zasmili, da bi ga raje tolažila kot pa gledala njegove umetnije.

Tudi tokrat nam servirajo pikantne zadeve in malo kulinarike, ki sem jo pričakovala. Režija za denar.

Predlagam, da naslednjič naredijo gostilno, v katerih usposobijo za normalno kuhinjo ljudi z zavoda in jim nato dajo možnost, da se preživijo z novim znanjem.

Predvidevam, da bo zmagovalec Rok, če bo dobil simpatije, mogoče Jani, ki je čeden, ali Nik, ki se še ni povsem izvalil.

Tisti, ki bo dobil v najem gostilno, bo imel slej ko prej običajno ponudbo, ker sicer ne bo preživel.

Pa še nekaj: šele zdaj je jasno, da za naloženim krožnikom stoji dobra ekipa. Zato sem včeraj potrpežljivo čakala na svoj obed in poslušala šume iz kuhinje v enem dobrem lokalu.

PS Glede Mateja in kmetije se nisem nič zmotila v predvidevanjih.

F r i n a

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. okt 2012 20:59

frina je napisal/a:

Glede Bineta pa imam pomislek. Ni faca za TV. Nima seksapila, nima šarma, ko se nasmeji, se mi zdi, da je prisiljeno. Pač ni pravi.

 


F r i n a

 

Men se zdi, da so pokazali ene par situacij v njegovem pristnem nasmehu, takrat je bil seksi za dol past. 

Že naslednji trenutek pa totalno antipatična pojava.

Glede čistoče se strinjam. Zakaj bi moj "nivo padel" doma? Je pač drugače kot če žlico poliže moja mama kot pa npr. mamamia, hedonist al pa Branko...

Začetnica

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

22. okt 2012 21:03

ZAČETNICA je napisal/a:

frina je napisal/a:

Glede Bineta pa imam pomislek. Ni faca za TV. Nima seksapila, nima šarma, ko se nasmeji, se mi zdi, da je prisiljeno. Pač ni pravi.

 


F r i n a

 

Men se zdi, da so pokazali ene par situacij v njegovem pristnem nasmehu, takrat je bil seksi za dol past. 

Že naslednji trenutek pa totalno antipatična pojava.

Glede čistoče se strinjam. Zakaj bi moj "nivo padel" doma? Je pač drugače kot če žlico poliže moja mama kot pa npr. mamamia, hedonist al pa Branko...



Začetnica

 

.točno...o tem sem tud prej jaz nekaj govorila. Zadnji omenjeni, da meni hrano pripravlja - ne dotaknem se ničesar, pa če sem sestradana totalno. Čisto zares  - raje sem lačna

vd007

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. okt 2012 21:04

ežoj je napisal/a:

nakaj posvečenih to obvlada, ostali naj se počutijo kot kmetavzeri, ker tega ne obvladajo.

ežoj

 

Baje, da moreš od vuni noter jemat pribor. 

Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. okt 2012 21:05

vd007: saj meni je bilo popolnoma jasno kaj hočeš povedati... 

Začetnica

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

22. okt 2012 21:06

Za Bineta podpišem vse, kar si napisala Frina. Res deluje nesproščeno, sem mislila, da ga bo minilo, ko bo pred gosti, pa je blo še slabše.

Jani je pa res fejst. Podoben pa je Colin Farrellu, no vsaj meni.  

 A glede jezika pa ne bomo nobene rekli? Toliko kletvic kot slišimo v tej enourni oddaji... obupno.   Vključno z Binetom, če bi bila jaz na njegovem mestu ne bi dovolila toliko "pi"pkanja.

Vilma

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. okt 2012 21:08

Vilma je napisal/a:

Jani je pa res fejst. Podoben pa je Colin Farrellu, no vsaj meni.  

Vilma

 

On men zgelda tak bad boy. Lepi bad boy. 

Začetnica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. okt 2012 23:27

Verjetno je bilo težko najti nekoga s smislom za kuhanje, ki bi bil pripravljen za pred kamere, poleg tega pa bi bil še všečen. Kombinacija, ki je težja, zato ker so hoteli kuharja s posebnim talentom, kar je vsaj za štart narobe. Jaz bi začela z lažjo varianto: slovenska kuhinja, naprimer. V tem rangu je kuharja lažje najti, ker je ponudba večja.

Čakala sem ko pes na kost, da se Bine, ki je ves čas v krču, da se nasmeji. Takrat ko so zapeli, se je nasmehnil, ampak s takim zadržkom, da zame ni bilo tisto.

Bom napisala, kdo ima pričakovani nasmeh: Zoran Jankovič,  Mišo od komentatorjev, Brad, omen Kumer, Rok Švab, še Jonas, ki že izgleda tečen, je meni boljši. Ni pomembno, čemu se smehaljajo, pomembno je, da si smehjaj zapomniš. Pri enih imam občutek, da bi prej znesli jajce kot pa iztisnili smehljaj, omembe vreden. Poglej Janijev smehljaj, Rok pa se komaj stisne.

Jaz vem kaj čakam in vem, česa ne vidim.

Mi je pa faca Branko. Pravi škrat Bolfenk. Ni za v kuhinjo, ampak za v komedijo.

Pri kletvicah sem se spomnila na priporočilo, da je potrebno kuhati z ljubeznijo in lepimi besedami, da jed tekne.

 

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. okt 2012 1:20

Ko takole poteka debata o lizanju nožev, mesenju testa z rokami, mešanju solate itd. se resno sprašujem - a smo ljudje resnično tako "umazani", da niti svojega prsta v svoji juhi ne prenesemo več? Pa da nam je resnično tako strašno nagnusno videti nekoga, ki "steak" potipa s prstom, preden ga da iz ponve ... ali je to že malo poza? Ne vem, no ... a nihče od vas ni res nikoli z žlico svojega otroka postrgal zadnjo žličko z njegovega lončka jogurta in je dal v usta? Ja, kako se pa poljubljamo za božjo voljo, če še partnerjevega prsta na zrezku ne bomo prenesli?

Pa na potovanjih - ste slastne sarajevske pite, pa dunajske zrezke, pa v girice v vaškem mandraču z užitkom jedli ali vmes ves čas razmišlali, ali je imel kuhar vse plombe bele in pobrite roke in kolikokrat si je branjevka, ki vam prodaja kozji sir doma roke umila? Dragi kolegi, dajte no, po takim pritiskom domnev "kaj vse se po kuhinjah počne" pa res ni prijetno hoditi po svetu in jesti tako po gostilnah kot tudi na obiskih pri prijateljih in znancih, a ni res?

 

Upam, da ne bomo vsi skupaj začeli verjeti, da je tale šov ogledalo sodobne slovenske kulinarike.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti