Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. okt 2012 9:11

Sinoči je črna skupina odšla v adrenalinski park na Pohorje, rdeči pa so kuhali za goste. Potem so bile še nominacije in nominirana je Tinca. Toliko  v telegrafskem slogu.

Sicer pa vedno bolj ugotavljam, da delo kuharjev ni šala mala.

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. okt 2012 9:26

Ja, doma naj liže vsak po svoje.....so pa sicer tile veseljaki v Gostilni veliki packi. Sem zadnjič gledal na Voyo ,ko so pekli neko meso v eni čudni mašini, jagnetina je bila. In je Jani vsake toliko zadevo odprl, pretipal vse tri kotlete in vsakič polizal prste. Ravno tako je storil vsak, ki je prišel mimo. Skratka , vse je bilo prešlatano in prelizano. Potem so meso nonšalantno dali na krožnik in ponudili Šefu, da poizkusi. Evo, to me je pa zmotilo in sem se globoko zamislil ali se to počne povsod, tudi tam, kamor hodim jaz jest.

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

22. okt 2012 9:34

Sicer pa - ocvrtega piščanca je tudi v gostlni dovoljeno jesti z rokami.

Suši jem s paličicami, zunaj. Doma z rokami.

Kot je rekel hedonist - kako je  za domačimi štirimi stenami, je stvar vsakega posameznika.

Sama sicer jedi, ki jih kuham, vedno poskušam z žlico in naj se sliši še tako smešno, po vsaki uporabi jo splahnem.

 

Aja, šova iz te teme pa ne gledam. Sem poskušala ene dva krat, pa mi ne znese.

 

 

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. okt 2012 10:02

hedonist je napisal/a:

Ja, doma naj liže vsak po svoje.....so pa sicer tile veseljaki v Gostilni veliki packi. Sem zadnjič gledal na Voyo ,ko so pekli neko meso v eni čudni mašini, jagnetina je bila. In je Jani vsake toliko zadevo odprl, pretipal vse tri kotlete in vsakič polizal prste. Ravno tako je storil vsak, ki je prišel mimo. Skratka , vse je bilo prešlatano in prelizano. Potem so meso nonšalantno dali na krožnik in ponudili Šefu, da poizkusi. Evo, to me je pa zmotilo in sem se globoko zamislil ali se to počne povsod, tudi tam, kamor hodim jaz jest.



hedonist

Matr, hedonist, pa dej dokončaj, me res zanima, kaj je šef naredil: a  je s prsti pretipal in prste polizal ali kaj?

 

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. okt 2012 10:19

Ja Ežoj, še huje- šef je tisti stokrat prelizani in prešlatani kos mesa dejansko poskusil , pojedel, groza me je bilo gledati. 

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. okt 2012 10:32

Jah, jaz voyo ne gledam, ampak tudi meni ni ravno všeč takole lizanje. Sicer pa so vsi mladi in zdravi, pa vročina tudi opravi svoje delo.

Sama sem grozno natančna glede higiene pri hrani, ampak če pomislim na vse mogoče situacije v življenju, potem nas ne bi bilo več. Res ne bi jedli nikjer drugje kot doma, pa kruh tudi marsikaj doživi, preden mi zagrizemo vanj. Kadar mi gre najbolj na živce, se spomnim na pregovor, da moraš v svojem življenju pojesti tudi toliko in toliko vozov svinjarije. Pomaga tudi kakšen štamperle za razkuževanje.

 

naor

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

22. okt 2012 10:39

hedonist je napisal/a:

Ja, doma naj liže vsak po svoje.....so pa sicer tile veseljaki v Gostilni veliki packi. Sem zadnjič gledal na Voyo ,ko so pekli neko meso v eni čudni mašini, jagnetina je bila. In je Jani vsake toliko zadevo odprl, pretipal vse tri kotlete in vsakič polizal prste. Ravno tako je storil vsak, ki je prišel mimo. Skratka , vse je bilo prešlatano in prelizano. Potem so meso nonšalantno dali na krožnik in ponudili Šefu, da poizkusi. Evo, to me je pa zmotilo in sem se globoko zamislil ali se to počne povsod, tudi tam, kamor hodim jaz jest.



hedonist

 

Se popolnoma strinjam  s tabo !

vd007

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. okt 2012 11:13

Sam se pa za mizo vedno vedem enako, doma ali v gostilni, na pikniku, ne delam razlik. Zanimivo, kako vaša vzgoja in bonton nenadoma odpovesta doma za zidovi.

Se pa to kar hedonista moti dogaja v vseh gostilnah, skoraj brez izjeme. Lizanje prstov res ne sodi v kuhinjo, ampak šlatanje pa vendar, kako drugače sploh postreči hrano. Meso tudi sam potipam ko gre za steak, da vem kako spečen je na primer.

Vsi top chefi to počnejo, ravno zadnjič sem gledal nekega Mišelinovega kuharja, kjer so kuharji premikali s prsti korenčke v omaki, da so bili lepo razporejeni po omaki. In potem vas moti da nekdo od gostov v taki oštariji na hitro poliže nož. Ironično, ne?

Sem se pa spomnil dogodka, ko je moji dragi kelnar Pod Gradom v Kamniku prinesel juho na mizo s prstom v njej, po poti do naju jo je pa lepo prijazno hladil s pihanjem vanjo :)

 

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. okt 2012 12:53

Zzak, tale je pa za šest, ne pet...

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

22. okt 2012 14:51

Lizanje je uživanje, pa naj bo to prst od čokolade "umazan", nož, "umazan" z odlično omako,  sladoled ali še kaj bolj pregrešno uživaškega

Ni kaj, smo si različni tudi v užitkih.

Mimogrede, v Italiji sem velikokrat slišala: "Le mani sono forchette di dio" (roke so vilice od Boga), mi je luštno (pa pustimo ob strani, da najbrž izhaja iz kakega cerkvenega zateglega mišljenja, še iz časov, ko so uporabljali žlico za tekočo hrano in dva noža za ostalo, en za rezat, drug za v usta).

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti