Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

22. nov 2013 13:38

Vrtejbenka, krasno, tole glaziranje - predvsem  in čebule bi pa tudi meni potegnilo.

Naor, sem se prav nasmejala tvoji kulinarični dogodivščini v Koelnu. Očitno ta način peke mesa moškim bolj potegne, moj zet tudi ne more prehvalit teh nemških steakov, hči jih pa sploh ne more.

Če pa malo pomislim, pojem veliko surove govedine v tatarcu, ki ga obožujem, tam me pa surovost nič ne moti, ker je lepo obdelana z začimbami

BABI 2+2

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. nov 2013 13:43

No vidiš, na tatrca sem pa pozabila, ena mojih najljubših  mesnih jedi.

 

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. nov 2013 14:09

wow!! super vrtejbenka!

Jaz sem drugače tudi bolj med krvoločnimi. Biftek na žlico, steaki medium rare... 

 

 

Babi, vem da bi se marsikdo znašel v temi, ampak marsikateri "domači kuhar" bi to presegel, ona pa tekmuje v kuharskem šovu. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. nov 2013 14:10

Že gratinirane jagode z vanilijevim šodojem bi bile bolše kot palačinke. Oni bi najbrž tak vse pojedli in bili zadovoljni, ker jim je bolj šlo za to da jim bo prišla kuhat... Saj ne rečem, dobro je gotovo bilo (saj s tem ne moreš falit)

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

22. nov 2013 17:35

Ja,najbrž se je Lidija "ustrašila" krušne peči.Toda v njej se lahko peče vse ,kar pečemo v navadni pečici..Tudi jaz sem malo bolj čudno pogledala,kaj jim je pripravila.Če se je že odločila z gratinirane testenine bi vsaj delala pastičo,kakšo bolj izvirno recepturo..ne bi pa zgrešila z kakšno ribo,recimo lososom na koromaču in zavit v peki papir za vsako osebo posebej..po tehniki en papillote...mislim da ima MamaF to tehniko med svojimi recepti.

Bannanna,daj malo opiši to svojo sladico..gratinirane jagode z šodojem?

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. nov 2013 19:12

Nič drugega kot jagode prelite s šodojem in na hitro zapečeno na visoki temperaturi, kar bi šlo v peči. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

22. nov 2013 20:40

BABI 2+2 je napisal/a:

 

Enkrat bi tudi rada poskusila tisto meso, ki je popečeno na roza, sama doma takega nikoli ne pripravljam, me kar malo zmoti tisti roza izcedek iz mesa.

 

 



BABI 2+2

 

Sok se ne edi, če meso zaviješ v folijo za 5 minut, da se sokovi umirijo. :)

 

 

Vanja

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

23. nov 2013 10:57

Kaj pa če je malo dogovorjeno, kaj bodo na Halo, šef kuhali in so upoštevane gostiteljeve želje? Imam na sumu, da je tako.

Ava

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

24. nov 2013 11:12

Vanja, bo res tako, ker pravi kuharji vedno poudarjajo, da mora meso vedno počivati vsaj pol toliko, kot se je peklo (Ramsey, Bine...).

Me pa zanima, kako je s to česnovo juho. A prekadijo na pol kuhane in potem prerezane glavice? Potem pa vsebino stisnejo v pire in potem iz tega kuhajo?

Jaz imam zimski česen, ki ima tisto trdo in debelo steblo v sredini in najbrž ni šase, da ga prerežem poprek. Tole prekajevanje pa najbrž naredi en poseben okus, ki ga drugače ne moreš nikakor doseči.

BABI 2+2

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2013 12:13

Ja, jaz tudi dam počivati meso, ampak če je rare, vseeno priteče. Mene sicer ne moti. 

Prekajevanja se lahko lotiš tudi notri, v pečici, samo ti ne priporočam. Jaz ko dimim zunaj v žaru, sem cela prekajena pa samo tu in tam pokukam :D Nočem vedeti, kako to izgleda v kuhinji. Če nimaš že pripravljenih sekancev, uporabiš namočeno češnjo, jablano, slivo. 

Babi, zakaj ne moreš prerezat tega česna? probaj izpulit steblo ali pa okrog in okrog zareži do stebla pa ga pol z nožem za kruh prereži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti