Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. nov 2013 11:58

Nekaj takega - srednja širina :)

<a class='linki2' href=http://www.recepti.com/images/stories/kuvar/supe-i-c" width="331" height="318" />

ANJA

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. nov 2013 12:31

tagliatelle najbrž

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

19. nov 2013 13:15

Meni pa je to bolj slično na bavette..tagliatelle so bolj široke,bavette pa so kot špageti ,samo so ploščati.

Vrtejbenka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

22. nov 2013 8:36

Hm, mene spominjajo na tiste okrogle vlivance, kako se jim reče pa ne vem, bom malo pogledala v Tuševi trgovini.

Mora pa biti nekaj res kvalitetnega, da prenese predkuhanje in se potem do oblivanja z omako ne spremeni v tak seseden pac.

 

BABI 2+2

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. nov 2013 8:38

A sem vceraj prav videla na hitro kaj je kuharca skuhala na domu?  A sem jaz cudna da sem pricakovala vec ko en pisker makaronov pa palacinke?

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. nov 2013 8:54

Niso vlivanci ampak taki ozki rezanci kot sem jih prilepila na slikci...smo jih prejšnji teden jedli v Gostilna išče šefa. Omaka ni ne vem kaj...taka sladkokisla, nič posebnega...lahko si jo kupite v trgovini, od Ete in poskusite.. Fantastična je juha z žara, okusen je piknik na travi in raviol. Žal pa smo bili razočarani nad Gburgerjem - ful ampak res ful dimljeno meso (iz green egga), ki oddaja premočan vonj, okus je pa sploh premočen. Otroci so vse pustili (smo pojedli odrasli, ampak prav o Gburgerju so sanjali, potem pa bili res razočarani). Malca za dame in gospode je taka varna klasična varianta, losos je ok, od sladic pa vodi prismojeni trijo. Evo, kratko poročilo in opis mojih okušanj....smo pa poskusili vse jedi iz menija. Čeprav vseeno menim, da so jedi letos boljše kot lani - vsaj zame.

ANJA

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

22. nov 2013 8:54

Ja, prav si videla. Če po pravici povem, bi bila jaz tudi v zadregi kaj skuhati, če bi se znašla pred krušno pečjo. Poleg bi se spomnila le še pice in domačega kruha, kaj več pa že ne za tako kratek čas, ki jim je na razpolago.

Vsekakor bi pa jaz zraven naredila še bogato skledo mešane solate.

V sami gostilni imajo od svežih solat le tistega Kozla v vrtu, je pa v  ostalih jedeh zastopano ogromno kuhane ali blanširane zelenjave: korenček, repa, zelena, por....

Moderna kulinarika pa je očitno šla tudi močno v smer raznih pirejčkov in penic ter kremic...

Enkrat bi tudi rada poskusila tisto meso, ki je popečeno na roza, sama doma takega nikoli ne pripravljam, me kar malo zmoti tisti roza izcedek iz mesa.

 

 

BABI 2+2

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

22. nov 2013 11:16

Precej uporabljajo meni popolnoma neznane sestavine: maltosek, santana. Ne vem ali so to zgoščevalci in kje se to kupi?

BABI 2+2

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. nov 2013 12:00

Babi, tole o solatah pa še kako drži. Makaroni brez solate, ne vem, težko bi jih pojedla. Za še krvav zrezek se pa ne bi pulila. Smo pred davnimi leti pešačili kot nori v neko fancy gostilno. Obdana s samimi moškimi mi še na misel ni prišlo, da gremo v gostilno, kjer strežejo pretežno steake. Na krožnik sem dobila ta super steak, zraven pa še pomfri, ki se je napil tiste roza tekočine. Ne vprašajte me, kako so moji fantje polizali še moj krožnik. Tega je res že dolgo, bilo je v Koelnu, ko smo bili na nekem sejmu, a od takrat še bolj ljubim well done zrezke. In ker smo prehodili pol mesta do tam, smo bili vsi lačni in žejni. Odšli smo eni zelo siti, jaz pa še bolj lačna.

Tudi mene je presenetila kombinacija testenin in palačink. A najbrž so ta mladi navajeni takih obrokov, saj so bili nad Lidijo navdušeni.

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

22. nov 2013 13:22

Danes sem pri kosIlu naredila še glazirano črno redkev po šefovo.Olupila črno redkev,prerezala na pol in potem narezala na 0,5 cm rezine-lunce.Blanširala sem jih 3-4 minute v rahlo osoljeni vreli vodi.V ponev sem dala ene tri žlice masla,ko se je stopilo pa dodala še dobri polni 2 žlici sladkorja.Ko je sladkor rahlo porjavel sem dala črno redkev v ponev in cvrla dokelr niso lunce lepo porjavele.Bilo je okusno,malo preveč sladkorja sem dala po moje,ideja je dobra tudi za glaziranje šalotke ali baby korenčka.

 

 

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti