Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

SMTN  

član od: 15.9.2013

sporočila: 4

14. nov 2013 21:58

BABI 2+2 je napisal/a:

Sem včeraj slučajno gledala, ko je tekmovalcem Bine pokazal izdelavo nove sladice, ki jo bodo v petek postregli osnovnošolcem in sicer servirano v visokem kozarcu:

-najprej panakoto iz smetane, bele čokolade in želatine

-gor potrosen suh črn nadrobljen biskvit pomešan z nekimi pokalicami???

-potrošen s pol žličke tistega "dušikovega leda" v prahu, ki se ob prelitju z vročo tekočino ven skadi kot oblak

- gor je dana kepica kepica kokosovega sladoleda (v mleku ali smetani pokuhan kokos + ??? in precejeno pred zmrzovanjem

- pri mizi prelito z vročim ananasovim prelivom in potem se iz kozarca noro kadi

No, tako približno, ampak tole bi pa res rada pojedla, tako dobra kombinacija se mi je zdela.

 BABI 2+2

 

 

 

 

 

pozdravljene,

našla sem te čokoladne pokalice :) v  trgovini planet peke jih imajo!!!

Še za led moram nekje izbrskati kako se naredi - ali katera ve?

 

lp

SMTN

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

14. nov 2013 22:27

Suhega leda ne moreš narediti. To je zmrznjen C02, ki ima okoli -80°C. Lahko ga kupiš, vendar se mi zdi, da to niso stvari za domačo uporabo...

Vesnuska

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

14. nov 2013 22:55

Lahko, če aktiviraš gasilni aparat na suhi led  Eleganteje pa je, da ga kupiš pri Messerju (industrijska cona Črnuče). Prodajajo ga tudi fizičnim osebam s hladilno skrinjo, po okoli 3 €/kg, če se prav spomnim. 

 

Za inspiracijo: http://www.youtube.com/watch?v=epsr4c_oZoM Nikakor pa si ga ne bi dajala v usta, tako kot tale stric... je res preveč mrzel, da bi bilo varno.

kutikula

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

15. nov 2013 21:02

Pa kaj je ta stekleni kaki taka skrivnost ali kaj?

Suzi

SMTN  

član od: 15.9.2013

sporočila: 4

15. nov 2013 23:27

Hvala za informacije o ledu. Mislim, da bom najprej naredila samo s pokalicami - saj je že to pomoje ful zanimivo za otroke. :)

SMTN

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

17. nov 2013 9:43

anibas je napisal/a:

zvezdica969 je napisal/a:

Lani pa je bila sladica stekleni kaki. Ali mogoče ima kdo recept? V knjigi ni objavljen.



zvezdica969

 

kaki, lešnikov sladoled, cheese cake espuma



anibas

A lahko napišeš recept prosim? Zmiksan kaki, a je dodal tudi kaj vode?

 

zvezdica969

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

17. nov 2013 10:31

kutikula je napisal/a:

Lahko, če aktiviraš gasilni aparat na suhi led 
kutikula

 

CO2 iz gasilnega aparata je sicer res zmrznjen, vendar je zelo prhek in se obnaša precej drugače kot tisti, ki ga kupiš kot suhi led.Približno tako, kot če primerjaš pršič in led.

Sonja

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

17. nov 2013 19:00

zvezdica969 je napisal/a:

Mene pa zanima ali sem prav slišala, ko so delali torto, da so jo dali zamrznit? Recept je objavljen pa nikjer ni pisalo, da se jo zamrzne.



zvezdica969

Kje pa je objavljen recept? Sploh ga ne morem najti.

ema82

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

18. nov 2013 18:51

Mi lahko kdo pove katere rezance uporabljajo pri šefovi omaki

lp

-pika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti