Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

5. dec 2013 15:27

Evo Tomažev krožnik ( goveja juha po moderno), ki ga je pripravil na današnji iziv  za jutrišnje obiskovalke-gospodinje.

 Meni je super fantastičen

 

Fant obvlada!

anibas

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. dec 2013 15:33

S tem se pa strinjam. Sem kar dosti premišljevala, kako bi sama naredila. NIČ mi ni prišlo na misel, a saj tudi tekmovalci niso vedeli kaj bi, sploh Kaja. Tomaž pa, je kuhar, ni kaj reči.

 

naor

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

5. dec 2013 16:18

Pa še to mi je padlo v uho, kako narediti res močno govejo juho. V kuhano ohjlajeno govejo juho dati notri še ekrat zmleto govedino pomešano z beljakom in stisnjeno v krogle in mislim da tudi zelenjavo še enkrat.

BABI 2+2

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

5. dec 2013 17:06

BABI 2+2 je napisal/a:

Pa še to mi je padlo v uho, kako narediti res močno govejo juho. V kuhano ohjlajeno govejo juho dati notri še ekrat zmleto govedino pomešano z beljakom in stisnjeno v krogle in mislim da tudi zelenjavo še enkrat.



BABI 2+2

 

ja tudi meni, tukaj sem našla nekaj podobnega-mislim da je to to

http://www.gurman.si/recepti.php?S=6&Article=4

anibas

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. dec 2013 8:19

Meni se pa te variante, ko je na ogromnem krožniku tu ena kapljica, pa tam nekaj razmazano..., ne dopadejo.

trac

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

6. dec 2013 8:47

Mogoče kdo ve, ali se takle krožnik juhe res že streže na dvorcu Zemono, kjer je Tomaž (ali še) delal? Ker če je to res, potem ni čisto fer do drugih treh, ki so kreirali nekaj svojega, Tomaž pa predstavil že dodelan krožnik, pa je čisto vseeno ali je  juha z Zemona njegova kreacija ali ne. Za ustvarjanje verjetno potrebuješ čas in ti ne pade na pamet nekaj kar tako. Tomaž je res najboljši od vseh še sodelujočih, ker ima za sabo kilometrino. Mi je pa Lidija simpatična kako se trudi. Občudujem pa tako ali tako vse štiri - pod kakšnim pritiskom zdržijo vse tole.

Ava

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

6. dec 2013 9:46

Ava..zakaj ni fer?..to je tekmovanje,tekma za dobro nagrado..in če nekdo nekaj obvlada,bo seveda to izkoristil sebi v prid..pa naj dobi to znanje na Zemonu,ali na vojaškem olimpijskem kulinaričnem tekmovanju (kjer se kuhajo specialitete in je Lidija lahko marsikaj odnesla),ali v gostilni ali pa na tečaju pri šefu Binetu (kjer je bila Kaja,pa predvidevam da je izvedela tudi  kakšno kulinarično skrivnost)...vsi imajo nekaj predznanja,ki ga tukaj skušajo "vnovčit" po svojih zmožnostih...osebno ne navijam za nobenega...vsi so mi simpatični...jedla pa sem Mitjanove  jedi,ko je kuhal na Krasu in so bile vse vrhunske..nikoli ne bi az njega rekla da ni poklicen kuhar.

Vrtejbenka

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

6. dec 2013 10:43

Se popolnoma strinjam z Vrtejbenko. Nekaj novega je zelo težko izumiti. Vse je že skuhano, prekuhano, postreženo, nekje nekoč. Keč je v tem, da v pravem času skombiniraš prave sestavine, da dano nalogo opraviš najboljše. To je inteligenca. Da se v dani situaciji čimhitreje in najbolje znajdeš.

Kje pa (je) Mitja kuha na Krasu?

Oreo

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

6. dec 2013 11:31

Oreo..sem ti odgovorila na zasebno...

Vrtejbenka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

6. dec 2013 13:54

Kar se tiče Tomaža, res ni kaj za dodat. Mislim pa, da tukaj niso potrebni le kilometri, ampak neka notranja žilica in občutek za kreacijo, ki pa je nima vsakkdo. Dobra zamisel nič ne pomaga, če ne veš kako bi jo napravil in uresničil. Sama izhajam iz te stroke, imam kar nekaj za sabo, pa mi niti na pamet ne pride, kaj in kako.

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti