Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. sep 2014 16:44

Maso je nalil v ponev, da je zlato porjavela, potem jo je s krožnikom obrnil, ko je bila pečena, jo je s penovko po dolžini narezal na trakove, potresel s sladkorjem in še malo zapekel. Mi običajno šmorn malo drugače "trančiramo", da ni tako pravilnih oblik. Meni je tako kot je naredil Bine kar všeč, imam s šmornom še nerazčiščene zadeve.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. sep 2014 17:06

Naor, potem je pa itak samo en velikanski ponvičnik naredil. Garantirano bi bil boljši s pomarančnim sokom, kot pa z mlekom. 

Tele knjige, ki jih potem izdajo, a so vredne nakupa? Ne spomnim se, da bi jo videla od kateri od knjigarn pa vedno brskam vsaj v tisti na stari Titovi in v mojem domačem kraju. :)

Vanja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

12. sep 2014 17:30

Uuu, mene so danes pohvalili, ker sem po včerajšnjem receptu pripravila" piščanca".  No, z malo spremembe, ker sem imela divjo raco že odmrznjeno... Jutri bo pa očitno nekaj današnjega 

Kar se šmorna tiče,  naša babica ga je tudi tako pripravljala, kot Bine. Rumenjaki in beljaki posebej. In res pride zelo puhasto 

yulchi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

12. sep 2014 17:37

Vanja_v _ZDA,ker ne gledaš oddaje naj povem ,da je ponvičnik naredila ena tekmovalka ..in ker ni vedel kaj je to,jo je vprašal..najbrž pozna to tehniko ,samo jo drugače imenuje..mi je bilo pa všeč,da je vprašal česar ne ve,s tem je pokazal,da tudi on vsega ne ve,kot tudi mi tukaj ne..pa ni nič narobe..včasih je to prej znak neke veličine kot neznanja.Predvidevam da ime izhaja iz besede ponva,ker se to peče v ponvi.Receptov za ponvičnik in šmorne je malo morje..eni ponvičnik delajo samo v ponvi,eni jed zaključijo v pečici.Skoraj bi rekla da so naše primorske frtalje  ena vrst ponvičnik.

Šef res ne odkriva tople vode v kulinariki,ker je to težko..se pa ve,da so letošnje jedi ,nekako izpodrinjene jedi v gostilnah,restavracijah...in on hoče pokazat,da se malo modernizirana jed lahko kosa z drugimi kao vrhunskimi..meni je ta koncept zelo všeč...in ta šmorn z glaziranimi češpami in takim sladoledom bi jo v enin restavraciji z veseljem naročila..za spremembo da ni vedno čiskejk.

Tudi današnja hobotnica v solati ni neka noviteta..so pa tiste malenkosti,ki jih nikjer ali zelo težko zaslediš super...recimo pri tej jedi "kaviar" iz balzamičnega kisa..super..sploh ,ko je rekel,da lahko s to tehniko naredimo tudi "kaviar" recimo iz sokov,pa imamo eno posebno dekoracijo slaščiči.

Verjamem ,da je enim težko gledat to oddajo,ker imajo že veliko znanja,pa se novega nič ne naučijo..meni je to tekmovanje postransko..zanimajo me samo njegovi recepti,oziroma te dodatne finte..no,pa za Tino s Kulinarike navijam,pa naše primorce,mislim na skorajšne sosede...

Ufff..sem se razpisala....

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

12. sep 2014 17:42

..pozabila dopisat...njegovih knjig pa se v knjigarnah ne dobi..mislim ,da jo je lani prodajal samo Tuš,kot glavni sponzor oddaje..za letos pa ne vem kje jo bo mogoče kupit...so pa v njej recepti iz Gostilne...

Vrtejbenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. sep 2014 18:03

Vrtejbenka, saj popolnoma razumem njegov koncept. :) Z malo drugačnimi tehnikami ali malo (ali precej) spremenjenimi se da neko sestavino narediti "jedljivo", če ti že v obliki, ki si jo poznal, ni bila všeč. Vsaj pri meni spada sem polenta, ki mi kuhana na vodi in soljena ne gre dol, pa če me tepeš. Pripravi kremasto z juho...to je vse kaj drugega. Isto velja za palačinke (crepes) s marmelado ali skutine. Jem pa slane prelite z omako. Ajdovi žganci? No, thank you! Ajdov kruh? Kadarkoli. 

Oddaje, v katerih kuhajo, gledam že od vekom vekov in to predvsem zaradi tehnik. Recepte itak najdeš povsod. Zato velikokrat pravim, ko greš jest v kako bolj posebno restavracijo, naroči nekaj, česar načeloma ne ješ. Zna se zgoditi, da te presenetijo. Tako sem se zaljubila v polento, palačinke, šmorn (no tega sem odkrila na internetu) in še par stvari, ki mi ravnokar ne padejo na misel.

 

P.S: Hvala za informacijo o knjigi.  



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2014 18:04

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. sep 2014 19:46

Sem včeraj probala malo gledat pa mi gredo ti komentarji tekmovalcev o njihovih občutkih in nevemčemševse preveč na živce. Škoda, ker Bine je ok, njegove jedi so zanimive, kuha suvereno in z zadovoljstvom.

Mogoče bo pa imel kako kuharsko oddajo v prihodnosti, ki bo verjetno bolj gledljiva.

Vesnuska

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. sep 2014 20:04

Kar vsi navijamo za Tino, ker je s Kulinarike? Čeprav ni niti približno dorasla ostalim, pa še antipatična.

Commis débarrasseur

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

12. sep 2014 20:24

Meni je pa Tina všeč (pa sploh nisem vedela, da je s Kulinarike).. Pia in Polonca sta bolj švoh kuharci.

emalisej

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

12. sep 2014 20:25

Joj zzak... več te berem, bolj se mi zdi da si doma tiho koš miška, tukaj pa stresaš svoje "bisere" .

SMARTY1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti