Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2014 22:05

Sandra_a je napisal/a:

Jaz spoštujem prav vse, ker odločitev, da se prijaviš na takšno oddajo in se s tem tudi konkretno izpostaviš sigurno ni lahka. Verjamem, da ima vsak od njih res željo po znanju in uspehu na področju kulinarike, drugače dvomim, da bi se šli tako izpostavljat očem javnosti. Poleg tega se vsi zavedajo, da delajo napake, nekateri nimajo izkušenj, drugi mogoče malo podlegajo stresu, ki ga prinesejo kamere in kar precejšnja izolacija, kljub temu pa se čisto vsi trudijo in tudi tisti, ki bo prvi odšel domov bo s seboj odnesel nekaj novega znanja. Izjava, sa nekdo ni dorasel vsem ostalim se mi zdi prej odraz tistega, ki je to izjavil, kot pa odraz dejanskega stanja. Svaka čast vsem...



Sandra_a

Ali ima željo po hitro zasluženih tisočakih? Mislim, da je takih več. Kot praviš, ona se je izpostavila javnosti, ne jaz. Zakaj bi bil potemtakem to moj odraz? Jaz nimam nobene želje po tekmovanju in izpostavljanju, čemu naj bi bil potem dorasel?



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 14. 2014 22:06

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

15. sep 2014 8:46

Kuhinja se nadaljuje....z kuharskem maratonom...fajn jih je bilo videt kako so se trudili  v 4 urah pripraviti toliko jedi....ene od njih še kar zahtevne.Pokazal nove jedi in sicer kokosovo rižoto,to je tapiokine perle kuhane na kokosovem mleku z sorbetom in bananino meringo...seveda aromatizirano z ingverjem,pomarančno lupinco...

Na blind testu so ugibali tudi eno izmed glavnih jedi,to je fiš rola,brancin zavit v tramenzino kruh,popečen in priloga iz paradižnika in malancanov ter tapenada iz črnih oliv...pa še malo špinačne kreme je vmes.

Sedaj pa me zanima ,če mi katera zna povedat razliko med želatino v prahu ali lističih in agar agar..ta agar agar je uporabil pri balzamičnem kaviarju,in z njim še nisem delala,me pa zelo matra naredit ta kaviar v sladki-sadni varianti.

Pa še nasvet je dal moškim..kako se dela z ribo..nežno kot z žensko...v tridesetih sekundah lahko vse zafrkneš..

Vrtejbenka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. sep 2014 11:07

zzak1977 je napisal/a:

Sandra_a je napisal/a:

Jaz spoštujem prav vse, ker odločitev, da se prijaviš na takšno oddajo in se s tem tudi konkretno izpostaviš sigurno ni lahka. Verjamem, da ima vsak od njih res željo po znanju in uspehu na področju kulinarike, drugače dvomim, da bi se šli tako izpostavljat očem javnosti. Poleg tega se vsi zavedajo, da delajo napake, nekateri nimajo izkušenj, drugi mogoče malo podlegajo stresu, ki ga prinesejo kamere in kar precejšnja izolacija, kljub temu pa se čisto vsi trudijo in tudi tisti, ki bo prvi odšel domov bo s seboj odnesel nekaj novega znanja. Izjava, sa nekdo ni dorasel vsem ostalim se mi zdi prej odraz tistega, ki je to izjavil, kot pa odraz dejanskega stanja. Svaka čast vsem...



Sandra_a

Ali ima željo po hitro zasluženih tisočakih? Mislim, da je takih več. Kot praviš, ona se je izpostavila javnosti, ne jaz. Zakaj bi bil potemtakem to moj odraz? Jaz nimam nobene želje po tekmovanju in izpostavljanju, čemu naj bi bil potem dorasel?



Commis débarrasseur



Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 14. 2014 22:06

 

Večina jih nima niti dovolj samozavesti, da se ne bi tresli pred šefom. Resno verjameš, da je premorejo toliko, da bi bili tako prepričani v hitro zaslužene tisočake in bi se zato prijavili? Jaz tega res ne verjamem, vsi se zavedajo, da je itak le en zmagovalec na koncu in dvomim, da se je ena Tina, ki je že večkrat povedala, da je amaterska kuharica in ji manjka ogromno znanja, prijavila zaradi denarja... O tvoji (ne)doraslosti pa raje ne bi, ker meni so takšne izjave, kot si jo ti tako strokovno podal preprosto neumestne.

 

 

Drugače pa, letošnji recepti so mi do zdaj najbolj všeč, me prav zanima kaj vse bo šef še pripravil... Mogoče pa končno zakorakam v gostilno še v času šova, se že dosti časa 'odpravljam' ... Je že kdo delal kaviar v sladki obliki?

Sandra_a

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

15. sep 2014 13:22

Agar agar je iz narejen iz alg in je odličen nadomestek za tiste ki ne maramo navadne želatine. Se ga pa dobi v prašku v vseh večjih marketih.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

15. sep 2014 13:36

Se pravi,da potem lahko uporabim navadno želatino? Razlika je ,da je on segrel do vretja,želatine ne smemo..a je kdo zasledil kakšno olje je vzel iz hladilnika..navadno ali oljčno?...po barvi oljčno..nisem pa slišala.

Sedaj pa še do lekarne po inekcijo...pa akcija..če mi uspe,pokažem 

Vrtejbenka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

15. sep 2014 13:46

olje je bilo oljčno-vsaj po barvi

anibas

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

15. sep 2014 13:52

Zdaj pa razmišljam o tem agar agarju,zakaj ga je šef uporabil,zakaj ni navadne želatine ?...najbrž je res potreben agar agar,ker le ta lahko zavre in te vroče kapljice zakrknejo v mrzlem olju...domnevam da je tako...bom kupila raje agar agar pa stestirala.

Vrtejbenka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

15. sep 2014 14:04

Zdi se mi, da so letos šli v to smer, da predstavijo tudi recepte, v katerih se uporabljajo "bolj" zdrave sestavine. Poleg tega želijo tudi predstaviti sestavine, ki niso tako zastopane v kuhinjah (tapiokine perle), pa še poskrbet za tiste ki ne smejo uživati laktoze (mlečni izdelki) in glutena (celiakija).

Če kdo išče tapiokine perle, jih lahko nabavi v kitajski trgovini na Prušnikovi. Prav tako agar agar.

 

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. sep 2014 14:20

Vrtejbenka je napisal/a:

Se pravi,da potem lahko uporabim navadno želatino? Razlika je ,da je on segrel do vretja,želatine ne smemo..a je kdo zasledil kakšno olje je vzel iz hladilnika..navadno ali oljčno?...po barvi oljčno..nisem pa slišala.

Sedaj pa še do lekarne po inekcijo...pa akcija..če mi uspe,pokažem 



Vrtejbenka

 

Mislim, da je bilo oljčno olje. Brizge pa imajo tudi v sana labor-ju, vsaj kakšno leto nazaj so imeli, sem si jaz kupila eno za marmelado v krofe brizgat . Jaz bom najprej naredila poskus z želatino, ker jo imam ravno doma. Če ne bo šlo pa bo agar agar na vrsti

Sandra_a

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

15. sep 2014 14:32

Res je,Sandra,delal je iz olivnega olja in agar-agar. Zelo nenavadno in zanimivo.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti