Kaj danes za zajtrk

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. mar 2013 21:22

Da bo lepa v poročni obleki!

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. mar 2013 7:08

Danes:

UVERTURA:
- Kozarec radenske + tableta ( se pridružujem klubu)
Čez pol ure;

-3 žlice TETKE SKUTE s polovičko slastne domače ĐABUKE in enim domačim marmeladnim upognjencem 
-šalca zelenega čaja

ZAJTRK:
- umešano jajčko z malo sojinega mleka na prepraženi čebuli,papriki,bučkah in česnu. Dodan poper in ljuta suha paprika (NJAAM),

- 1/2 konzerve tune v olivcu,
- ajdov kruh z orehi (4 šnite)/ 2x namazana z gorčico in nadevan z praženim jajcem ter narezano kislo kumaro; posipana z ljuto papriko; 2x nadevana s tuno,česnom,čebulo in rukolo.
- sveža zelenjava (čebulj, zelena/rdeča paprika, rukola...),
- vložena zelenjava (domače kumare, paprika, olive...)
- gorčica, poper, ljuta suha paprika kot dodatek po želji. Gorčica na posebnem krožniku in se maže sproti na kruh. NJAAM
- šalca mešanice KNEIPPa/SEKE z sojinim mlekom in pol žličke cvetličnega medu

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

katarinčica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 4

21. mar 2013 7:16

Super, da hodiš na fitnes  JJ, daj mi malo povej kako sestaviš trening?

Jaz grem vsak dan, zdaj večinoma delam za noge in raztezne vaje.

Sicer pa danes za zajtrk Prvi zeleni čaj in jabolko, malica: kiwi, banana jagode, potem voda do treninga.

Potem pa še ne vem kaj bo moj pripravil-upam, da bo puran z papriko 

PS: Bezgov sok pa naredim po naslednjem receptu:

30 LEPIH CVETOV BEZGA

NAMOČIM V 5 LITROV VODE ZA 24 UR.

POTEM DAM VSE SKUPAJ SEGREVAT IN MEDTEM POBEREM VEN BEZGOVE CVETOVE.

PRED VRELIŠČEM DODAM OD 5 DO 6 KG SLADKORJA-to je odvisno od posameznika kako sladko imate radi.

KO SE SLADKOR LEPO RAZTOPI DODAM ŠE VITAMIN C OZ. CITRONKO-tudi to dodajte po okusu.

Čez noč pustim, da se ohladi in ga hranim v steklenice v klet, saj mora biti hranjen v hladnem prostoru, da

ne zavre.

 

Lep dan vsem skupaj!

katarinčica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2013 7:48

naor je napisal/a:

Da bo lepa v poročni obleki!

 



naor

 

No ja, v bistvu zato, da bom ostala zdrava in se dobro počutila. Upam, da še dolgo po tem, ko bom poročno obleko pospravila v omaro.

Katarinčica, dobiš ZS.

Danes spet pomaranča, kasneje pa še koruzni kosmiči z mlekom (trening pa danes šele popoldne ).

JJ

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. mar 2013 9:11

@brando: za zajtrk imam ( praktički ) zmeraj mleko, to je edino, kar lahko pijem brez sladkanja, drugač, me ne bi sploh motila kakšna žitna kava ( z mlekom ), recimo divka, proja .......... ampak to vse moram sladkat, ...... jaz pa moram skrbet za sladkost mojega telesa.

@đeniska: uf, škoda da nisi prej vedla, jaz sem ti stručko za trening telesa........., sam pri meni je gužva, saj veš, imam sloves, pa ženske navalile......... , pa pri meni ni nobenih gvihtov ali kaj podobnega, pa ti sploh ni treba v fitnes hodit............

Zajtrk danes:

 

ežoj

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

21. mar 2013 21:13

Uh, kakšne dobrote...se mi kar sline cedijo. Jaz pa sem danes imela kruh z margarino in marmelado ter kakav s koruznimi kosmiči.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. mar 2013 5:54

Pa dobro jutro
Včeraj za večerjo ter prispevek k mojemu zdravju sem imel za
VEČERJO:
 - ALL IN 1 proteine + skuto + mandlji + bučna semena + sončično seme ob spremljavi dveh domačih PZ marmeladnih žepkov + darilo FARMACIJE (nekaj za pljuča ali kaj bo že )

Danes za ZAJTRK pa:
Moja VELIKA in NAJ NAJ KLASIKA OD ZAJTRKA a z manjšo posebnostjo ( jaoooooo, bo treba malo spremenit tole enoličnost. Idej mi, zahvaljujoč vsem objavam, še dolgo ne bo zmanjkalo. Že g. Ežoj mi je spet te presnete žgenke nalepil. Se mi že dalj časa luštajo. Fajn vrelo mleko + čoko proteini in žgenki

- Narezano sadje z različnimi oreščki/semeni +
- kefir (da bom živel kot dedci KAVKAVŠKI; tako piše na embalaži )+
- TETKA SKUTA (uff, hvalabogu včeraj naročil novo kilco. Aktualna posoda je že pri koncu) umešana s cimetom, lanenin semenom in sezamom 
- in za konec rženi kosmiči napojeni z 1/2 jajčke ter popečeni na teflonu.
- OGROMNO CIMETA posipanega vsepovprek 

VAM moram sploh še povedat kako BOŽANSKO JE BILO?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

23. mar 2013 18:43

Mix: riževo mleko, kvinoja, chia semena, kakav.

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

23. mar 2013 21:02

danes:jajce vmešano v ovsene kosmiče kuhane v vodi + malo mleka

mali kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti