Jesenski oblačilni report

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

10. dec 2009 9:09

Mene pa zanima, kako so kaj letos v modi ponči? Kratkih plaščkov že imam vrh glave (jih nosim celo življenje), dolgi plašči pa mi sploh niso všeč. Hvala za odgovore! ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 10.dec 2009 09:10

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. dec 2009 9:18

Niso. To ne pomeni, da če ti ta kos ustreza in če ga rada nosiš, da ga pa potem, ker ravno ni posebej moderen, ne "smeš" nositi. Problem tega kosa je v tem, da ni posebej praktičen v smislu, da omeji gibanje rok (da o tem, da je slačenje tega kosa en cel manever) in potem je s pončem težko nositi torbice in vrečke, težko je šofirati...in zaradi tega ga potrošniki malo ignorirajo. S pončem se da lepo sedeti na konju in si ogledovati planote južne Amerike (roke imajo manj gibanja), malo manj udobno je pa ves čas odpirati in zapirati torbico, vleči ven mobilca in ključe in kartice. Drugače pa spadajo ponči, pledi, štole v kategorijo oblačil za prehodni čas oziroma za jesen, oziroma za tam okoli 10 stopinj nad ničlo. Nižje temperature pa zahtevajo kakšen bolj slojevit ali pa bolj kompakten vrhnji kos. Vendelina jr.

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

10. dec 2009 11:37

a ima katera kako sliko za kakšne "univerzalne škornje" za vsakodnevno nošenje na hlače, krilo.... cinci

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. dec 2009 12:22

cinci je napisal/a:
a ima katera kako sliko za kakšne "univerzalne škornje" za vsakodnevno nošenje na hlače, krilo.... cinci
Cinic, žal mi je.Takega obuvala ni. Tu imaš nekaj blagih usmeritev, če kaj pomaga: 1. H krilu (vse dolžine) grejo najbolje klasični škornji, ki se oprijemajo meč (tu nas je nekaj, ki tak model iščemo z lučjo) in imajo zadrgo in so krojeni do višine kolen. Podplat je tenek, zavarovan s tenko gumo, peta je vitka (7 cm), ali pa nizkopetna varianta od 3 cm. To obuvalo se nosi v suhi zimi, oziroma v pogojih, ko ni treba gaziti snega. To obuvalo se kombinira tudi s krajšimi hlačami do kolen in okej, zmore se to obuvalo nositi tudi s hlačami, ki se likajo na rob. 2. Hlače, ki so cigaretno krojene, hlače s krojem, ki spominja na jahalne hlače, določeni modeli korenčkovi hlač (če so od kolena dol krojeni ozko in se zapenjajo z gumbi ob mečih), se kombinirajo s škornji, za katere je bolje, da imajo nizko peto. Škornji so bodisi cevasti široki (zadrga do polovice, da se spravi gleženj skozi tubus) ali pa kroji z zadrgo do konca (širša verzija). Okej, tiste, ki težko kupimo model, ki bi se oprijemal meč, brez problema zatlačimo hlačnice v škornje običajnega kroja. Tako nošene škornje+hlače se kombinira z jaknico (ko je zunaj nekje od 0 do 10 stopinj) in z maksi plaščem in jakno iz umetnega krzna, ko je zimski mraz. Plašček do kolen in hlače, zatlačene v škornje, ta kombinacija ni posebej srečna. 3. Hlače vseh krojev se v tej sezoni zelo uspešno kombinira z gležanarji (visoka ali pa nizka peta). Gležnarji se tudi dobro kombinirajo z legicami in tunikami. Pri gležarjih svetujem, da se izogibaš tistim, ki imajo drapirano strukturo (ker naredijo disproporce) in ki imajo veliko zakovic (ker se tkanina zatika in se tako lahko uniči rob od hlač). Če ne prej, naslednji mesec bodo razprodaje in velja kupiti tak par, zlasti še zaradi tega, ker se bodo nosii tudi v naslednji jesensko-zimski sezoni. 4. Ko je pa zunaj sneg in brozga, ga pa ni čez martensice. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. dec 2009 13:31

Če si Lady Ga Ga in dobiš za tole še honorar in asistenta, potem ni problema. Gre za scensko obuvalo in ne za vsakdanjik. Vendelina jr.

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

10. dec 2009 13:43

super hvala,Vendelina jr. bi te imela kar za stilistko;)) cinci

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. dec 2009 0:08

Ma meni naj dajo še tako zajeten honorar, tistega ne spravim nase. Pa sploh nisem XL, še L ne. OK, včasih že, a le v določene dele telesa, po določeni kvoti mesecev začnem hujšati :)

 

Fajn nasveti za nošnjo škornjev. Vidim, da vsaj približno delam prav :)

Atina

Atataska  

član od: 6.12.2009

sporočila: 31

15. dec 2009 14:48

Pozdravljene/i! Šele pred kratkim sem odkrila forum na kulinariki in moram priznati, da tu vlada prav prijetno prijazno vzdušje. OK, se kdo poheca, ampak nobeden ne deluje žaljivo kot na kašnih drugih straneh, kjer si posamezniki skrivajoč za anonimnostjo olajšajo sikakajočo dušo. No, toliko o mojih čisto prvih vtisih tu gori. Vendelina Jr., dobesedno sem pogoltnila tvojo temo o oblačenju, tako zelo, da sem prejšnji torek "pozabila" na TV seanso pri dr. Housu. Absolutno pozdravljam vsa tvoja apeliranja na bralke v smislu negovanja svojega telesa ne glede na to, kakšnih mer je, in da poskušamo sprejeti svoja telesa takšna kot pač trenutno so. In jih negujemo in razvajamo. Že samo po teh razvajanjih se počutimo bolje. Jaz sem si po porodu (ki je bil predčasen in sem bila pač malo na tleh, pa dojenje ni sprva steklo, ... no sinko je pa prekrasen fantek) med tuširanjem delala take masaže s soljo in oljem, pa z ovsenimi kosmiči in oljem, pa zaključek s curkom mrzle vode od stopal do stegen. No, da ne zahajam preveč od topica: ugotovila sem oz. se mi dozdeva že nekaj let, da bi pri meni bila dobordošla stilska preobrazbo oz. vsaj dogradnja. Sicer sem zdaj trenutno brez službe in doma je casual varianta zelo priročna. Tudi moja prejšnja služba ni velevala nekega blazno šik dress-coda. Moja omara je tako pri moji velikosti L in 162 cm polna bombažnih (oprijetih in malo boj ohlapnih) topov, majic, puloverčkov, dvojih kavbojk, hlač, enih malo bolj finih hlač in krila za posebne priložnosti. Premorem tudi malo laneno črno oblekico za poletje. Nimam pa npr. nobenega kostima s krilom ali hlačami. Spodnje perilo je seveda vse bombažno, no, v trenutku nekega zanosa sem si kupila svilene spodnjice in spodnjo majčko. V moji rosni mladosti je trajalo kar nekaj časa, da sem si ozavestila pomen ustreznega modrca in od takrat sem še vedno prepričana, da rabim takega s trdnimi širokimi naramnicami, ki se ne razvlečejo takoj, ko se sklonim in so sposobne po več pranjih držati stvari na svojem mestu in ohranjati obliko. Seveda nikoli zraven takšnega robustnega "oklepa" ne kupim pripadajočih hlačk. Oh, in čevlji: moj prepoznavni znak, bi rekel moj mož, so "punčke", kakor je on poimenoval Martenske Mary Jane (tiste s paščkom čez nart). Ko pa so tako zelo udobne in hitro obute, pa še moji opravi praviloma vedno pristojijo! Pa je moje veselje, ko mi je prejšnji teden poštar končno prinesel po spletu kupljene nove črne ala dr.martens-MaryJane čeveljce skalil naš pasji mladič, ki je en čevelj v trenutku moje nepozornosti zadaj na opetniku pogrizel... meni za zjokat, možu pa v veselje. Nakupovanje je zame pravi projekt s katerim se moram vedno trdno spoprijeti. V trgovinah z veliko ponudbe ala H&M, Zara, se počutim izgubljeno. Pa dobro vem, da se najdejo lepi, modni in cenovno ugodni kosi. Ko jih vidim na kakšni mimoidoči ženskici, si mislim, srečnica, kako si lepo našla! Skratka, kako naj dogradim oblačilno podobo, da bo še vedno sproščena in hkrati malo bolj resna, saj sem vendar 30+? Atataska Atataska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti