Jesenski oblačilni report

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

5. nov 2009 10:36

Vendelina, hvala. Mislim, da bom izbrala prvo varianto, debele nogavice mi nikakor ne sedejo. Če sem prav razumela, si mislila, da naj obleko nosim brez nogavic? Ali s tankimi nogavicami kožne barve? Pa še to: bi morala imeti še kaj za čez obleko-bolero ali kaj takega? Ali so gole roke OK za ta zimski čas? Sem malo trda za te stvari, očitno....Hvala še enkrat. lenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2009 11:05

Vilina, breznogavično pomeni brez nogavic. Gole noge na cocktail sandal ali pa na polodprt salonar (v smislu, da je odprt med petnim delom in prsti) ali pa peep-toe salonar ali pa satenski salonar (Buffalo ima nekaj prav cort satenskih salonarjev, imajo jih v vseh Humanicih) Tanke nogavice kožne barve so kiks prve vrste (to so nogavice za dnevno uporabo, za večerno odsvetujem). Dopustna pa je črna gosta mrežica in klasiš salonar. Ravno zaradi tega, ker je pozimi mraz, so potem začeli kombinirati tudi zelo tenke črne oblekice z debelimi nogavicami. Ker debele nogavice v bistvu do neke mere nadomeščajo tudi škornje (v dnevni varianti). Sama sem imela do debelih nogavic sprva podoben zadržek, ampak sem zelo spremenila mnenje in sem zdaj navdušena nad to rešitvijo (moj mehur tudi). Sama imam do "bolerčkov" rahlo ambivalenten odnos. Oziroma, imam neke pletene kose, ki pa jih nosim ves čas, če so slučajno v opciji za oblačilno sestavo. Tista "obleci nekaj za čez, da te ne bo zeblo", mi je pa malo za lase privlečena. Temperatura v gledališču in na večernih sprejemih je vedno taka, da zmore zdrav človek ženskega spola obsedeti v kratkih rokavih ali pa v obleki brez rokavov (nastopajoči na odru in v orkestru mirno prenesejo tako temperaturo in oblačila, ergo?). Poleg tega, dodatno dvignejo temepraturo ostali ljudje (prostori, v katerih je veliko ljudi, so vedno toplejši kot takrat, kadar so ti isti prostori prazni). Tako da obleka brez naramnic se čisto lepo obnese brez vsega, samo roke morajo biti b.p. V smislu, da ni netopirjevih kril na nadlahteh (če so, potem obstajajo obleke s kratkimi rokavi) in da so roke šle čez en dober waxing (ja, depilacija z voskom, to mislim). Če pa misliš, da te bo vseeno zeblo oziroma, da ga ni čez zanesljivo....potem ti namesto "bolerčka" za jesensko zimski čas predlagam nakup ene zelo kratke jaknice iz umetnega krzna (cca 70 EUR, sama kupila eno pri sinequanone, vidim, da jo imajo tudi pri drugih znamkah, zelo dobro prenaša vse, pa še fake fur je tako osveščeno). To je super kos, ki pride prav za večerne evente (jaz jo kombiniram s korzetnimi variantami in je kombinacija za orožno dovoljenje) in tudi za zimski mraz, ko nosiš tako malo jaknico v kombinaicji s pulijem in hlačami in maxi plaščem in ti minus 15 ne pride do živega. Hope this helps. Vendelina jr.

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

5. nov 2009 11:43

Super, hvala. Bom najverjetneje naslednjič kar samo v obleki. Sem jo mislila že kar jutri uporabiti za Bajadero v Mb, pa žal ne morem iti. Kar se tiče "zgornjega kosa", gre bolj za to, kot ti praviš, da " ga ni čez zanesljivo", drugača je vroče v gledališču ali podobnih prostorih čisto dovolj, mi je v kostimu prav vedno vroče. lenka

neja3  

član od: 15.1.2007

sporočila: 1

6. nov 2009 15:06

Prosim za nasvet, kaj obleči k ozkemu črnemu ali temno vijola špric krilu z visokim pasom. Naslednji petek gremo na martinovanje in bi bila rada uštimana modno in sexsi. Torej nogavice-barva, salonarji-imam temno sive, skoraj črne z visoko peto, bluzica ali majčka, nakit ali brez,... Tudi krilo še nisem dala delat, tako da prosim še tu za nasvet, ali je zame ta kroj, ki se sedaj nosi, z visokim pasom. Moja številka je 40-42, hruškasta oblika, v pasu sem vitka, čez boke me pa je nekaj, visoka sem samo 160, kakšnao dolžino bi morala imeti, malo čez koleno ali 7/8.... Hvala za odgovor. neja3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. nov 2009 16:34

Neja3, povej nam še koliko let imaš in predvsem, koliko si plačala za blago. Če je bilo blago res, res drago, si umisli čisto navadno ozko krilo do srede kolen. Jaz imam kar nekaj takih, najstarejše visi v garderobi že 10 let (pa nosim ga tudi redno, da ne bo pomote). Moj "pas" je eno številko manjši kot moji "boki" in mi krila z visokim pasom sploh ne pašejo. Vsekakor bluzica, z globokim dekoltejem in vsekakor ogrlice. Povdarek letos je na množini. Razen če imaš kakšno res masovno, potem zadostuje ena. K temnemu krilu si natakni temne nogavice.

Druga varianta je pa krilo z visokim pasom, bluzico z dekoltejem in verižice si "obesi" raje okrog pasu kot okoli vratu. Pa temne nogavice, to te bo vsekakor podaljšalo.

Pa kar tako mimo: Meni se zdijo nogavice z vzorci taakoooo cheap, da je kaj.

 

Vanja

dolenjka3  

član od: 2.11.2008

sporočila: 14

6. nov 2009 17:12

Mlada sem 47 let, počutim se vsaj 10 manj, vendar to ne pomeni, da se z oblekami trudim uloviti zamujeno mladost. Imam se še vedno za mlado, vem pa tudi, da si čisto vse pri mojih letih in postavi ne morem nataknit na rit. Trenutno sem v shujševalni fazi, iz 82 sem prilezla na skoraj 72, čaka me še 10 kg, vendar glede na to, da so mi vse stare cunje že preširoke, ne morem čakat, da mi bojo še bolj, pač pa si moram privoščit nekaj novega za dušo. Torej blago je mešanica poliester in elastan, čisto povprečno, cena nekje 10 eur po metru, dolžino do kolena si ne morem privoščit, ker imam precej močne noge po celi dolžini, tudi v gležnju. Zato me zanima, kaj me bo bolj optično podaljšalo, malo čez koleno ali 7/8? Pa tudi visoki pas me zanima, če je zame. In če so primerne zanke za poseben pas in v kakšni barvi? Čez pas imam trenutno cca 75 cm, čez boke pa cca 105 cm. Srajčka z dekoltejem pomeni klasični ovratnik z odpetimi gumbki ali kaj drugega? Pa tudi barva me zanima. Imam novo belo srajčko, bi bilo to preveč kelnarsko? Kakšne koralde, v kakšni barvi bi potem pasale k tej črnobeli kombinaciji? Vem sem zahtevna, ampak glede na to, koliko uporabnih nasvetov sem na tem forumu že dobila, upam na ponovno pomoč dolenjka3

dolenjka3  

član od: 2.11.2008

sporočila: 14

6. nov 2009 17:38

Da ne bo nesporazuma, Dolenjka in neja je ista oseba, le iz različnih računalnikov. Nogavice z vzorci me ne povlečejo, ker imam v njih še bolj okrogle noge, pa itak mi niso seksi tudi na vitkih ne. LP dolenjka3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. nov 2009 18:39

dolenjka3 je napisal/a:
Da ne bo nesporazuma, Dolenjka in neja je ista oseba, le iz različnih računalnikov.Nogavice z vzorci me ne povlečejo, ker imam v njih še bolj okrogle noge, pa itak mi niso seksi tudi na vitkih ne.LP dolenjka3

 

Sem malo debelo gledala tole, ojoj! Sem te prešišala za eno leto , pa ti povem, da se tudi jaz ne dam!!!

Ne glede na to, kaj si napisala, ti povem, da boš boljše izgledala v kratkem krilu, tik pod koleni ali pa sredi kolen. (govorim iz lastnih izkušenj!) Pozabi na gležnje in podobne neumnosti. Glede na to, da boš imela visoke pete in (pedvidevam) črne nogavice, te bo to optično še bolj zožilo, kot pa si.

Če boste v kakšni gostilni, kjer bodo natakarji, potem si jaz bele srajčke ne bi oblekla, ker se lahko zgodi, da se boš počutila kot natakarica. Seksi, ampak še vedno natakarica. Če greš na privat zabavo, takole h komu v goste, potem z belo ne boš zgrešila. Pa gumbe imej odprte, to bo naredilo globok dekolte. Ogrlice imaš lahko srebrne, meni je turkizna v kombinaciji s srebrno barvo blazno všeč in jo nosim ne samo k črno-belim in modrim kombinacijam, ampak tudi k sivim in rjavim. Poleg tega malo bolj odstopa od "osnovnih" barv in je bolj "sofisticated", če lahko tako rečem. Od barv so mi prav tako všeč rdeče korale, ampak te mi nekako ne sedijo pozimi. Lahko si pa zavežeš okrog vratu malo srškano rutko. (Ena kulinaričarka dela božansko lepe)

Pod drugo si pa lahko vmisliš puloverček z globokim V izrezom. Če poiščeš kakšnega z lepim leopardjim vzorčkom, razen večjih uhanov ne boš rabila ničesar. Ali pa šrn pulover z zebrastim vzorcem.

Po vrhu vsega moraš imeti pa ravno prav "attitude", česar ti pa očitno ne manjka. Že samo to te bo naredilo seksi. Ob vsem ne pozabi na malo make-upa in šminko.

 

Če te nisem prepičala, da ti kratko krilo bolje pristane, naredi tole: Pojdi z nekom v trgovino. Izberi dolgo, kratko in srednje dolgo krilo. V vsem naj te spremljevalka slika. Doma na računalniku poglej, kaj ti bolje paše. Pa nikar se avtomatsko vpiči v noge! Veliko boljše izgledajo, kot si pa ti misliš. Potem se šele odloči za kroj in dolžino. Glej da boš šla v trgovino v tistih famoznih visokih čevljih.

 

Mimogrede: mojemu možu so, hvalabogu, vzorčaste nogavice tudi totalno neseksi. Zdaj pa ne vem, če mu nisem to jaz vcepila v glavo

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2009 19:49

Vanja, you did a perfect job, I could not have done it better myself. Vendelina jr.

dolenjka3  

član od: 2.11.2008

sporočila: 14

6. nov 2009 20:24

Joj Vanja, hvala ti za tale tvoj trud. Ampak še vedno imam podvprašanja. Torej glede dolžine krila bom preizkusila v trgovini. Še vedno ne vem, če bi bilo primerno krilo z vispkim in širokim pasom za moj tip hruškaste postave. Sedaj, ko sem shujšala, se mi je precej tistih nrsramnih oblok malo nižje od bokov, se pravi na najširšem delu stegnov stopilo, tako da ne štrli več tako kot prej. Glede bluzice: feštat gremo v gostilno, vendar se ne bojim, da bi se pomešala s strežnim osebjem. Vendar, če kjub temu odmislim belo srajčko, kaj pa meniš o precej prozorni črni majčki, pod katero bi oblekla seksi modrček. Kako bi tole delovalo, preveč črno? Mogoče bi se v tem primeru odločila za temno vijola špric krilo(ki ga moram dat tudi še naredit). Kaj bi pa potem v tem primeru dala za vrat- barva korald? Aha, imam eno svileno bež srajčko, kako bi pa ta zgledala v kombinaciji s črnim krilom? Oprosti za tole zmešnjavo z mojimi vprašanji, ampak res sem precej bosa na področju stiliranja in kombiniranja oblačil in dodatkov (razen klasike, ki me pa v teh letih začenja dolgočasiti), zato vam bom neskončno hvaležna za še kakšen nasvet. Pa še glede vzorcev iz živalskega sveta,....v njih se ne počutim doma, približno tako, kot se ne vnogavicah z vzorcem. Lep pozdrav! dolenjka3

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti