Ljubezen gre skozi želodec

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. nov 2009 9:51

Nekateri uživamo v okusih in samo grižljajih, nekateri pa pač zgolj v hrani in velikih količinah. raviol je že sam po sebi jed ki pride do izraza v malih količinah in je odličen kot predjed, ponavadi k takemu plemenitemu "testu" pašejo močni in okusa polni nadevi. Meni so brbončice delale sto na uro ob tisti rački. Makaronflajš je pa lahko malica ali celo kosilo. Kaj je koliko vredno in če odtehta znesek na računu je pa relativno, sam bi z veseljem plačal, sem tudi že velikokrat. Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 15.nov 2009 10:02

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4335

15. nov 2009 9:52

Karnak, to je bila ena izmed prvih misli, ki se mi je porodila - le koliko ti to potem zaračunajo

rrr

neznan uporabnik

15. nov 2009 9:56

V glavnem eno figo vidim kar se kuhanja tiče, ponavadi je pisker obrnjen tako, da gledam zunanjo površino in ne vsebine... slišim pa veliko, veliko govorjenja - koliko razumem, je druga zgodba. Skratka, o družini Novak sem izvedela veliko (tako kot o članih Kmetije slavnih ).. Priznam, da ne zapopadem pointa te kuharije japaja

mpodlog4  

član od: 4.12.2009

sporočila: 39

6. dec 2009 16:59

sem si ogledala razen ene kar vse,meni je bila ideja za oddajo kar všeč,moti me ker je oddaja namenjena kuhanju, pa nikoli ne izvem za recept, resnično preveč govorita en čez drugega,še najbolj pa mi grejo na živce reklame,ki jih je več kot je dolga oddaja sama.Strinjam se tudi, da je danes pretežno vse naravnano na ljudi z globokimi žepi,kuhamo pa mi,ki nimamo tako globokih. mpodlog4

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

6. dec 2009 17:08

Razlog, zakaj v oddaji ni receptov.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

6. dec 2009 17:33

Točno to, petkica. Sicer pa ideja izvirno ni Novakova - so jo samo pokopirali po Jamieju in Nigelli... oboje smo gledali na TV in potem brali v, glej no glej, založbi Vale-Novak... in zdaj tudi vem, kaj mi je bilo ves čas hudo znano v oddaji "Ljubezen... " Luka s pridom uporablja fraze, ki jih je plasiral že pri prevajanju knjig j. Oliverja. "So what..." mi pride na misel še en znan slovenc... dokler se bere, gleda (beri prodaja) ni važno, če ni izvirno Irena

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

7. dec 2009 11:21

piškotek je napisal/a:
Točno to, petkica. Sicer pa ideja izvirno ni Novakova - so jo samo pokopirali po Jamieju in Nigelli... oboje smo gledali na TV in potem brali v, glej no glej, založbi Vale-Novak... in zdaj tudi vem, kaj mi je bilo ves čas hudo znano v oddaji "Ljubezen... " Luka s pridom uporablja fraze, ki jih je plasiral že pri prevajanju knjig j. Oliverja. "So what..." mi pride na misel še en znan slovenc... dokler se bere, gleda (beri prodaja) ni važno, če ni izvirno Irena
Irena, ali mi lahko, prosim, razložiš, kaj bi po tvoje bilo lahko danes še izvirno v smislu "nekaj čisto novega"!? Pa s tem ne mislim samo kuhanja, televizijskih oddaj, ... sonci

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

7. dec 2009 11:36

Ej, sonci, če bi si zmislila izviren tv scenarij, bi ga prodala kje drugje, ne na kulinariki. Pri receptih poskušam biti izvirna od drugega poskusa naprej (prvič sledim originalu, da vidim, če mi je ideja v osnovi všeč), pa še vedno tvegam, da nekje v Prekmurju ali na Primorskem kakšna cukrpekrca na isto idejo pride... Kar se tiče prodajanja že videnega formata pa, kot sem napisala - dokler gre, ni problema. Tudi ne kritiziram, kot si morda razumela. Zgolj ugotavljam. Če smo pa pri ustvarjanju tistega "nekaj čisto novega, še nikoli videnega", mi pa pri najboljši volji v glavi odzvanaja samo eno....ampak za to morata bit pa dva na voljo. In midva imava že tri, kar je nadpovprečno in dovolj Irena

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

7. dec 2009 11:39

Meni pa se ta kuharska oddaja dopate in tudi oba Novakova sta mi všeč. Tudi že kakšen recept sem uporabila. Vidim, da je tudi že izdana knjiga. Toda preden jo kupim me zanima Vaše mnenje. Prijazen dan. antonija8

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. dec 2009 12:05

antonija8 je napisal/a:
Meni pa se ta kuharska oddaja dopate in tudi oba Novakova sta mi všeč. Tudi že kakšen recept sem uporabila. Vidim, da je tudi že izdana knjiga. Toda preden jo kupim me zanima Vaše mnenje. Prijazen dan. antonija8
Za nakup je odvisno samo in edino tvoje mnenje, saj kot praviš, si kakšen recept že uporabila. Kolikor pa sem uspela videti (in nekaj prebrati tukaj), Novakova ne uporabljata lastnih receptov, ampak si jih lepo sposojata od drugje. Spomnim se npr. Jamijeve solate s figami in pršutom, pa receptov iz Osnovnih kuharij, ki jih po tujih izvirnikih prevaja in izdaja njihova založba. Zadnjič sem slučajno imela v rokah najbolje prodajano italijansko kuharico vseh časov, ki se mi je slučajno odprla ravno pri špagetih alla "kitara", ki sta jih delala v oddaji, ki sem jo uspela pogledati... Skratka, poleg inovativnosti se meni tukaj poraja še vprašanje avtorskih pravic, ampak to je že druga zgodba... strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti