Ljubezen gre skozi želodec

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. dec 2009 12:21

Se kar podpišem, strelka. Kolikor sem si ogledala oddajo, mi je čisto simpatična, zmotilo pa me je to, da ne uporabljata lastnih receptov, ampak večinoma že videne recepte v knjigah (predvsem je ogromno Jamijevih zadevščin), ki so jih prevajali v njihovi založbi. Bolj toplo vodo odkrivata kot ne. Pa saj bi lahko osnovne ideje zapakirala z lastno domišljijo, pa bi bilo. Potem pa je tukaj še nekaj "tehničnih napak" kot na primer pri tatarskem biftku, ki se ga ne seseklja, ampak se meso strga z nožem, ampak, ben', pustmo stat. Drugače pa čisto simpatična oddaja. fresh

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

7. dec 2009 12:42

strelka je napisal/a:
Zadnjič sem slučajno imela v rokah najbolje prodajano italijansko kuharico vseh časov, ki se mi je slučajno odprla ravno pri špagetih alla "kitara", ki sta jih delala v oddaji, ki sem jo uspela pogledati... Skratka, poleg inovativnosti se meni tukaj poraja še vprašanje avtorskih pravic, ampak to je že druga zgodba... strelka
Meni pa sploh ne, saj nikoli ne "prodajata" receptov kot svoje. Pri omenjenih testeninah sta celo navedla originalno ime recepta in povedala kje jih tako pripravljajo. Čebulno juho sta recimo predstavila tako, kot jo pripravljajo v Franciji na ne vem kateri že ulici. Ne vem kaj bi bilo s tem narobe. Jaz oddaje pač ne vidim kot prodajanje samega sebe in svojih receptov, pač pa kot predstavljanje različnih, tudi svetovnih receptov in običajev priprave hrane. Issi

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

7. dec 2009 14:13

antonija8 je napisal/a:
Meni pa se ta kuharska oddaja dopate in tudi oba Novakova sta mi všeč. Tudi že kakšen recept sem uporabila. Vidim, da je tudi že izdana knjiga. Toda preden jo kupim me zanima Vaše mnenje. Prijazen dan. antonija8
Jaz sem jo kupila....se mi zdi v redu.... Andreia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

7. dec 2009 15:53

strelka je napisal/a:
Zadnjič sem slučajno imela v rokah najbolje prodajano italijansko kuharico vseh časov,
Katera knjiga je to? Naslov me zanima. Ne bom spraševala, kje jo prodajajo. rdkapica

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. dec 2009 19:00

rdkapica je napisal/a:
strelka je napisal/a:
Zadnjič sem slučajno imela v rokah najbolje prodajano italijansko kuharico vseh časov,
Katera knjiga je to? Naslov me zanima. Ne bom spraševala, kje jo prodajajo. rdkapica
Pri najboljši volji se ne morem spomniti točnega naslova, zato moram povedati, kje jo prodajajo:) V Konzorciju, je pa zeloooo zajetna bukva, krepko čez 1000 strani ima, zelo malo fotografij, platnice pa v barvi italijanske zastave. Ko bom šla naslednjič mimo, bom pa poškilila še za naslov. strelka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. dec 2009 19:10

Naslov je pa kar: Ljubezen skozi želodec Mateja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. dec 2009 21:15

men sta pa luštna zdej. nim veze ali delata po svojih receptih ali ne. meni je všeč že če nekdo kuha na teveju kaj dobrega. hihi. glede uporabnosti je isto uporabno ali je recept izviren ali pa ne, razen če je takšen, ki je napisan v vsaki knjigi bannanna_v_slo ;)

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. dec 2009 8:58

Osebno uspem uloviti le nekaj minut oddaje, ker potem so obligatorične večerne risanke na RTV. Gledam jim predvsem, ne zaradi receptov, ampak kako komunicirata med sabo, nakup živil, kaj kuhata, saj načeloma ne delata zapletenih receptov, mal improviziraš kot onadva, pa je jed tu. So me pa nazadnje tiste rogljičeve kajle motile, ma se ni mogla mal bolj potruditi. Saj rogljičkov ni težko oblikovati. Data si toliko duška okoli hrane, hrana gor, hrana gor, potem pa na enih stvareh popolnoma pogrneta. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2009 9:31

kroki je napisal/a:
So me pa nazadnje tiste rogljičeve kajle motile, ma se ni mogla mal bolj potruditi. Saj rogljičkov ni težko oblikovati. Data si toliko duška okoli hrane, hrana gor, hrana gor, potem pa na enih stvareh popolnoma pogrneta. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte
Te "kajle" sta ji pomagala delat tamala hčerka in sinček matilda

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. dec 2009 11:22

Pa saj sama ni delala nič boljše, otroka sta pa že toliko velika, da jima bi lahko mal bolj vodila.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti