Jedilniki po montignacu

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

13. feb 2009 12:29

Hvala vsem za informacije. Sara....čičerika v solati? Kako si jo ti pripraviš? Dodaš še malo paprike, paradižnika, pora, čebule, ter kis?? Julyja..tebi pa hvala glede palačink. Vidim, da sem kar pravilno domnevala. Takrat ko sem se šla malo ločevalne, sem si tudi take palačinke pekla, noter pa sem dodala narezane šampinjone in zelišča. Tako da vem, da so take brez jajčk tudi zelo dobre. Uživajte v lepem dnevu! bosa

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2009 12:50

SENTA je napisal/a:
Ksilitol, sorbitol, manitol, maltitol sirup, aspartam, sladilo, gumijeva baza, zgoščevalec.... Verjetno bo problem sladilo.Senta

 

Ne vem, če je katera teh sestavin "zelo kritična", razen morda zgoščevalca. Bi se mu pa jaz kljub vsemu izognila, ker me cela vrsta teh umetnih sladil odvrača. Poleg tega sem v knjigi Tudi z OH ste lahko zasvojeni prebrala, da imajo umetna sladila enak učinek na porast sladkorja v krvi kot trsni sladkor. Možgani namreč samo dobijo informacijo o sladkem in slinavka odreagira temu primerno.

Kljub vsemu, pa en ali dva "čigumija" sem ter tja, ne bosta naredila posebne škode.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2009 12:53

SENTA je napisal/a:
Julija, hvala. Imeti moraš domišljijo in malce prilagodiš pa gre. Naslednji teden gremo na smučanje. Verjetno bodo prevladovale beljakovine, OH ne bodo sigurni. Ne bo grozno narobe?Senta

Vsaj za zajtrk si privošči kake kosmiče ali kos pz kruha (lahko ga spečeš doma in odneseš s seboj). Nekaj dni bo sigurno zdržal.Čepa boš imela na razpolago zamrzovalnik, pa itak ni panike.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2009 12:57

Ker je tale topic namenjen jedilnikom, predlagam, da se za vsa vprašanja preselimo semle

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1277

 

ali pa odpremo novo temo, ki bo namenjena samo vprašanjem in odgovorom. Zaradi drugega pisanja, postanejo jedilniki nepregledni in se je teže znajti. Sploh za nove, ki potrebujejo ideje.

Se strinjate?

Julija

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

13. feb 2009 13:10

hvala Julya...jaz tega niti opazila nisem. Torej tukaj samo jedilniki, druge debate pa tam... bosa

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

14. feb 2009 9:19

SENTA žvečilnega Monti ne priporoča, ker ko žvečimo, želodček misli, da bo dobil hrano. Jaz pa ga vseeno žvečim, mam takšno navado, in mi je boljše, če imam žvečilko, vsaj ne grickam nič. z: pz kruh, sirni namaz, čaj m: 2 x jabolko k: panga file, zelenjava v teflonki (bučke, paprika, čebula), zelena solata v: brokoli, cvetača, cottage cheese gianja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

14. feb 2009 9:23

Včeraj:

kozarec vode, mandarin

Z: polnozrnat kruh, kavica

K: 3 jajca na oko in malo dušene zelenjave od včeraj

M: mandarini

V: 2 grška jogurta z marmelado brez sladkorja.

 

 

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. feb 2009 16:02

sobota:

2 mandarini

Z: pz palačinki z marmelado bs

K: čista kokošja juha, piščančji zrezek, motovilec in radič v solati

M: skuta 0% mm s cimetom in ščepom fruktoze

V: motovilec in radič s kuhanim kokošjim mesom, zabeljeno z lahko kislo smetano in malo domače majoneze

 

Julija

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

14. feb 2009 17:04

Zajtrk: kivi, muesli z jogurtom, kava bs, malica: sadna skuta, kosilo: čista goveja juha, pusta govedina, bučke na žaru, večerja: zelena solata. jana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. feb 2009 23:39

Včeraj:

Kozarec vode

Z: polnozrnat kruh z marmelado, kavica

K: zelenjavno mesna enolončnica

M: jabolko

M1: čokolada

V: zelenjavno mesna enolončnica

 

Danes:

Kozarec vode

Z: polnozrnat kruh z marmelado, kavica

K: goveja juha brez zakuhe, meso z juhe, hren, kuhana zelenjava (cvetača, brokoli), bučke na žaru s sirom in tržaško omako, solata (mešana in zelje s korenjem), kava z mlekom

M: nekaj prekrškov na zabavi (ampak, torti sem se pa odrekla)

V: grški jogurt z marmelado bs

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti