Jedilniki po montignacu

nita24  

član od: 11.1.2008

sporočila: 2

19. feb 2009 22:14

dober večer!:) že nekaj dni vas spremljam na forumu, pa me zanima, če sploh delam prav po tej dieti. Jedilniki: 16.2.2009 Z: sok 2 limon, 1 kivi, 3 koščki sira K: pečena rdeča paprika(pripravljena doma- brez olja) - kava BS V: 5 dag polnozrnatih testenin, peč. rdeča paprika 17.2.2009 Z: sok 1 limone in 1 pomaranče, 2 mandarini, košček polnozrnatega kruha, posneto mleko - kava BS 2x :) K: mleto meso z začimbami - samo poprčeno, zelena solata V: 4 mandarine 18.2.2009 Z: 2 kivija, voda, muesli s posnetim mlekom - brezkofeinska kava BS K: jota brez krompirja - brezkofeinska kava BS V: pomaranča 19.2.2009 Z: sok 2 pomaranč, hrenovka - brezkofeinska kava BS K: šampinjoni v solati, s fižolom (recept iz montijeve knjige) - brezkofeinska kava BS V: 4 mandarine upam, da nisem vsega pomešala!:) nita24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. feb 2009 22:38

nita24, malica ti manjka - če se da, malo več sadja in zelenjave...

jaz bi bila sestradana, zlasti 16.2. in 18.2. Po Montiju naj ne bi bil lačen, le pravilno naj bi kombiniral hrano, pa se vseeno lahko naješ...

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. feb 2009 9:36

Nita24, odsvetujem ti sadje zvečer. Nadomesti ga z beljakovinami, oz ogljikovimi hidrati. Odvisno kaj si jedla za kosilo. Po mojem vedenju pa ješ premalo. No ja, vsaj jaz bi bila lačna ob takih jedilnikih. Pa namesto sadja, ki ga praviloma jemo samo zjutraj pred zajtrkom, si privošči več zelenjave.

Jedla pa sem, ouiroma bom, takole:

 

Četrtek:

sok pomaranč

Z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

M: zelena frutabela

K: pz špageti z bučkami, papriko in paradižnikom

V: kuhan pršut, sir, trdo kuhano jajce, vložene gobice

 

Petek

sok pomaranč

Z: pz kruh, marmelada bs, toplo mleko

M: skuta z malinami

K: zelenjavni riž, motovilec

V: pečen ribji file, blitva v solati

 

Sobota

sok pomaranč

Z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

M, K in V, pa pojma nimam, ker greva z dragim na potep Samo upam lahko, da ne bom preveč grešila.

 

Julija

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

20. feb 2009 11:13

eno vprašanje:včeraj sem skuhala fižolovo mineštro, namesto pz testenin sem skuhala rjav riž in še polovičko hrenovke.menda sem šla kar mimo ne?hvala za odgovor lp, _kekec_

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. feb 2009 11:26

_kekec_ je napisal/a:
eno vprašanje:včeraj sem skuhala fižolovo mineštro, namesto pz testenin sem skuhala rjav riž in še polovičko hrenovke.menda sem šla kar mimo ne?hvala za odgovorlp,_kekec_

 

Ja, hrenovka je res mimo, pa juha mora bit pripravljena brez maščobe.

Julija

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

20. feb 2009 11:34

Zajtrk: pomaranča in kivi, kos polnozrnatega kruha, kislo mleko, kava bs, malica: sadna skuta, kosilo: kislo zelje, krvavica, večerja: zelenjavna juha. jana

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

21. feb 2009 15:51

O mai, jaz si pa že tako dolgo želim krvavice, pa se jim zmeraj odpovem zaradi riža. A si našla take brez? Ker sem že razmišljala, da bi se dalo notri tudi samo ješprenj (ki ima nižji GI), čeprav še vedno ni idealno. Pa me vsi poznani izdelovalci krvavic čudno gledajo, kaj ga serjem s tem rižem No, še današnji jedilnik (zopet za vzdrževalno raven, kot zmeraj): Z: PZ kruh (http://www.kulinarika.net/recept/kruh/Totalno_polnozrna) in 2dl lahkega kefirja, malo kasneje kava BS in košček 85% čokolade M: nič, ker veliko delam za računalnikom in popijem veliko sadnega čaja, ki ga na liter in pol sladkam z deci jabolčnega 100% soka (lakote pa od nikjer....) K: kvinoja s porom, bučkami in šampinjoni (njami) V: kuhana svetača s 25% sirčkom Stentor

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

21. feb 2009 18:55

Pozdravljene, po vseh uspešnih in neuspešnih dijetah sem si prišla gor, da bom mogla spremenit prehrano, da se mi bodo kg ustalili. Tako sem se pred dnevi začela truditi z Montignacom. Pa bi vas prosla za pomoč ko ga bom kaj posr... KOlikor sem razumela naj bi zjutraj jedla sadje in OH, za kosilo beljakovine, kaj pa zvečer? Iz vaših jedilnikov sem razbrala, da tudi za večrjo jeste OH, meni pa se zdi da je bolje da jem zvečer beljakovine. Ćetrtek: Z: sok 2 pomaranč, posneti jogurt, polnozrnati kosmiči, 2 žlici borovničeve marmelade BS M: jabolko K:2 goveja zrezka v gobovi omaki brez moke, solata V: 2 trdo kuhani jajci, Petek: Z:sok 2 pomaranč, PZ kruh, marmelada BS M: ups...krof K: zelenjavna juha, sir V: sir brie, paradižnik, jogurt + marmelada BS Sobota: Z: sok 2 pomaranč, posnet jogurt, PZ kosmiči, 2 žlici marmelade BS K: file aljaškega lososa, cvetača M: kava z mlekom V: 2 jajci, posneti jogurt z marmelado BS tuna1

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

21. feb 2009 21:52

Tudi jaz se vam bom pridružila v ponedeljek. Lp Levinjav Levinjav

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

21. feb 2009 22:36

danes pa sem se totalno pregrešila in to 2 krofa jutri ko jih bom pa jaz delala, bom probala se zadržat....ampak težka bo. _kekec_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti