Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. feb 2009 9:14

sonce51 je napisal/a:
Prosila bi vas še za en nasvet. Jutri nameravam kuhati marmelado. Poskusila bi z 1 kg pomaranč, 1 kg jabolk (imam jih v kleti) in 1 kg hrušk(tudi iz kleti). Kaj mi priporočate, da dodam fruktozo, ali želin brez sladkorja, ali nič. Prosim, da me popravite, če nisem izbrala prave kombinacije. Mi običajno ne kuhamo marmelade navedenega sadja, saj je pri nas veliko drugega sadja in pripravljamo marmelado iz sliv, robid, malin, ribeza ... (vedno dodam želin in sladkor posebej) pa tudi prav veliko je ne porabimo. Vendar vsa marmelada, ki jo imam ima dodan sladkor. sonce51

 

Priznam, da te kombinacije ne poznam, le varianto brez hrušk, ampak dvomim, da bi bilo karkoli narobe s tem. Sama sem pri kuhanju marmelade dodala kar želirno fruktozo in začimbe (med drugim česen, a to je že druga zgodba ). Morda se na tvoje vprašanje oglasi še Rimljanka, ta dela krasne marmelade.

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. feb 2009 9:25

Jaz sem delala marmelado: 2kg pomaranč in 1 kg jabolk in hrušk.

Dodala sem želirni sladkor (fruktozni).

Še cimet, koriander in mlete klinčke.

Super marmelada, čeprav bi lahko dodala vsaj še kilogram ali dva sadja, pa bi bila čisto dovolj sladka.

 

Ampak, tale naša tulka pa je en velik inovator. Upam, da me čaka kje kak kozarček te česnove marmelde .

 

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 10:31

Medvedka, kje kupiš fruktozni želirni sladkor? Sem ga že iskala, pa ne našla.

Hvala.

Julija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. feb 2009 10:44

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. feb 2009 11:38

Imam eno vprašanje, ki rabi nujno odgovor. Pri nebeljakovinskih M večerjah se jedo polnozrnate testenine, riž..ipd. Jaz pa tople večerje delam le izjemoma - bolj mi paše kakšna solata, ali jogurt, seveda pa sem včasih lačna in bi še kaj zraven. Običajno kruh. Montignac strogo odvrača od kruha razen pri zajtrku. Vendar - če sama pečem kruh in to izključno iz polnozrnate pirine moke, kakšna je razlika med tem da pojem košček kruha ali pa zajemalko polnozrnatih testenin? Lisa

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

5. feb 2009 11:50

Julyja! Fajn,da si me opozorila. Sicer pa..prebrala sem knjigo Jem, torej hujšam...pa sem iz knjige razumela, da če ješ za kosilo meso, da ga za večerjo ne smeš. Vendar bi iz tega lahko sklepala, da lahko ješ za večerjo kaj drugega beljakovinskega (sir, jajca). Pa še nekaj.....razumela sem, da če je zajtrk bolj OH, da naj bo kosilo z več beljakovinami in potem zopet bolj OH večerja. A potemtakem mislite, da če je zajtrk bolj OH obarvan, da je lahko in kosilo in večerja beljakovinska?? Sicer imam pa danes tak jedilnik pred zajtrkom: rezina ananasa zajtrk: dve jajčki na kokosovi maščobi in pol dcl lahkega jogurta malic: kivi kosilo: segedin večerja: verjetno samo zelje od segedina LP bosa Sporočilo je spremenil(a) bosa dne 05. feb 2009 11:51:20

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

5. feb 2009 13:39

z: hrenovka, sir m: 2 x jabolka k: zelenjavna rižota, bučke na žaru, solata v: jogurt gianja

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

5. feb 2009 19:18

punce moje, glede kg, ki ne grejo več nikamor sem danes izvedela, da rabi naše telo nek "šok" in sicer to pomeni, da en dan moramo jest samo enemon. se strinjate? jaz ne preveč. _kekec_

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. feb 2009 12:34

Jaz se s tem enemonom ne strinjam!!!

Prej bi rekla, da bi bilo kdaj pa kdaj naredit kakšen mali post (en dan samo sadje, ali pa samo zelenjavo, ... ).

 

Zdaj me pa zanima:

- če imam beljakovinski zajtrk, ali lahko za kosilo ajdovo kašo z gobami?

- je moka (polnozrnata, ržena, pirina,..) dovoljena samo v kruhu, ali se lahko z njo gosti omake, golaže,...??

 

Vedno bolj kompliciram

 

Včeraj sem jedla:

kozarec vode, jabolko

Z: polnozrnati piškoti brez sladkorja, bela kava.

K: jajca na oko s čebulo, radič v solati s česnom, jogurt

M: sadje in pest lešnikov

V: jogurt

MM

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

6. feb 2009 13:45

Mene pa zanima glede zajtrka: če jem kosmiče (pirini, sojini, polnozrnati pšenični...) skupaj z na koščke narezanim suhim sadjem (fige, slive, marelice) in oreščki + prelito z navadnim jogurtom..., je tu kakšna napaka? Mac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti