Jedilniki po montignacu

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

31. jan 2009 6:49

Petek: zajtrk: pomarančni sok, pz kruh, skuta in marmelada bs, kava bs, malica: kislo mleko kosilo: piščančja prsa z brie sirom v gobovi skorjici (brez kruha), zelena solata s fižolom, večerja: še malo mesa mi je ostalo od kosila, pa malo kislega zelja zraven. jana

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

1. feb 2009 13:21

Danes pa je nedelja in seveda si privoščim Montingnacovo čokoladno torto. daga

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. feb 2009 13:35

Včeraj:

kozarec vode

Z: jabolko

K:morska pikantna solata, lignji na žaru, pečena zelenjava na žaru

M: jabolko

V: kaki

 

Danes:

kozarec vode, jabolko

Z: domač polnozrnat kruh (ga je pekla mami), kava brez kofeina s posnetim mlekom

K: zajček v pečici, dušene bučke, solata

M: sadje

V: jogurt (mogoče pa me kaj drugega zamika)

MM

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. feb 2009 14:05

Naša kosila za ta teden: sobota: piščančji indijski curry, tarka dal, raita nedelja: goveja juha s pirinimi zvezdicami, boranija, solata ponedeljek: grahova juha, špinača, govedina iz juhe, solata torek: parmigiana, solata sreda: polnozrnati špageti z artičokami, limono in parmezanom, solata četrtek: paradižnikova juha, riba na žaru, zelenjava na žaru, solata petek: špinačno bučna frtalja, solata Pa še malice za sabo: - solata iz čičerke s tuno (recept je v bazi) - stročji fižol in brokoli s polivko iz limone, kaper in inčunov - kreolski krožnik (stročji fižol, čičerka, beli fižol in bučke s kreolskimi začimbami) - sadna solata - ribji namaz Ne vem točno, česa ne smete jesti, ampak mogoče se pa kakšna ideja najde. fresh

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

1. feb 2009 14:43

sobota: zajtrk: pomaranča, pz kruh z marmelado bs, kava bs, malica: 2 mandarini, kosilo: ribji file na žaru, stročji fižol v solati, kompot bs, večerja: ovseni kosmiči in nekaj sadja iz kompota s kislim mlekom. nedelja: zajtrk: pomaranča, ržen kruh, sir, kava bs, malica: pest lešnikov, kosilo: pečen zajec, kumare, paradižnik in paprika v solati, večerja: kumare z jogurtom jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. feb 2009 20:14

pomarančni sok

Z: graham kruhki s skutinim namazom in paradižnikom

M: kompot (jabolko, nektarina, suhe slive)

K: brokolijeva juha, puranov zrezek z gobami, zelena solata; posladek: črna Gorenjka z lešniki

M: jogurt, jabolko

V: zelenjavna juha

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 02. feb 2009 17:01:22

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. feb 2009 11:22

sobota

2 kivija

Z: pz kruh, skuta, marmelada bs

K: goveja juha (čista), kuhana govedina, dušeno rdeče zelje, zelena solata

V: zelenjavni narastek

 

nedelja

2 mandori

z: mešanica kosmičev z naribano temno čokolado, toplo mleko

k: goveja juha z jajčkom, svinjski zrezek, velika skleda zelene solate

v: še en zrezek, vložene kisle gobice, manj mastni sir in 4 polovičke oreha

 

ponedeljek

jabolko

z: pz kruh, lahki sirni namaz

m: manj mastni sir, par mandljev

k: krvavica, brstični ohrovt v solati

v: pz višnjev zavitek

Julija

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

2. feb 2009 16:58

Danes 2.2. se vam pridružujem tudi jaz. najprej jabolko 06.30 zajtrk: ovseni kosmiči, ena suha smokva, lahko jogurt (08.00) kapucino brez sladkorja 11.00 malica: pomaranča in kivi 13.30 kosilo: piščančji file, solata (kislo zelje in fižol) 16.00 večerja: kislo mleko Sonce P.S. Danes sem kupila musli v DM, piše da je brez dodanega sladkorja. Kaj pravite je dober, maram še pebrati kaj piše na embalaži. Sem že pregledala, ne smem ga konzumirati, ker med sestavina piše, rastlinsko olje, sladkor, med, aroma, koruzni kosmiči, ekstrakt ječmenovega slada itd, itd. Bom kar nadaljevala z ovsenimi kosmiči (Hofer). sonce51

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. feb 2009 17:05

Sonce51, dobrodošla!

Res je, pri muslijih se splača kar v trgovini na hitro pregledati ves drobni tisk, ker najdeš v njih marsikaj... na žalost. Sicer pa je doma narejen musli še bolj okusen (s figami, slivami, lanenim semenom, jabolkom, par orehi, malo črne čokolade...). Sama ga pripravim že zvečer, ker uporabljam pirine kosmiče in mi je všeč, če se do jutra fino napijejo jogurta...

tulka

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

2. feb 2009 20:29

Še jaz, po malo pavze. zajtrk: ajdovi žganci s krepkim suhcem (manj masten kefir) malica: pest orehov kosilo: "ričet" brez mesa in z veliiiiiko zelenjave večerja: še ne vem, mislim da bodo ovseni in rženi ponozrnati kosmiči z jogurtom Drugače sem našla sladoled, ki je načeloma sprejemljiv na II. stopnji. Ledov Grandissimo vanilija & čokolada light je brez dodanega sladkorja in iz manj mastnega mleka. Pa še prav zelo dober je Stentor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti