Jedilniki po montignacu

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:34

morska medvedka je napisal/a:

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

 

Hvala. Grem v ponedeljek v akcijo. Samo to mi še povej, kako izgleda, da ne bom kot slon med porcelanom.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:38

morska medvedka je napisal/a:

 

Zdaj me pa zanima:

- če imam beljakovinski zajtrk, ali lahko za kosilo ajdovo kašo z gobami?

- je moka (polnozrnata, ržena, pirina,..) dovoljena samo v kruhu, ali se lahko z njo gosti omake, golaže,...??

 

Vedno bolj kompliciram

MM

 

1. seveda lahko

2. jaz gostim s črno moko zelenjavne jedi, mesnih nikoli (B+OH=NE)

Julija

 

Malo sem zamočila. Beljakovine lahko kombiniramo z ogljikovimi hidrati, katerih GI je manjši od 15. Nikakor pa ne smemo kombinirati M+OH, npr. maslo in kruh. Izjema je solata, ki jo lahko zabelimo z žličko deviškega oljčnega olja.

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 09. feb 2009 11:22:25

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:43

SENTA je napisal/a:
Sem si premislila. Začnem danes zato prosim, da me pri jedeh popravite.Kozarec vode z limonoZajtrk: pz popečen kruh, figova marmelada bsMalica: 2 kivija (taščin domač kivi)Kosilo: pečen som (vem, da je mogoče premastna riba), pesaVečerja: skuta+brusničin jogort (nemasten).Za večerjo nisem prepričana ali so maščobe na začetku v redu. Postopoma bo šlo.SentaAha še to. Kava samo brez kofeinska? Danes je nisem pila, ker nisem vedla ali lahko pijem pravo kavo.

 

 

Pesa ima visok GI, zato ni priporočljiva. Maščobe res niso priporočljive, pa saj tako niso zdrave. Sicer pa olivno olje brez skrbi lahko uporabiš. Monti ga priporoča.

Julija

 

Jaz zjutraj redno pijem običajno kavo brez vsega. To je greh, brez katerega žal ne morem. Čez dan pa si potem privoščim brezkofeinsko kavo.

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 07. feb 2009 16:46:58

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. feb 2009 16:44

Julya je napisal/a:

morska medvedka je napisal/a:

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

 

Hvala. Grem v ponedeljek v akcijo. Samo to mi še povej, kako izgleda, da ne bom kot slon med porcelanom.

Julija

 

Jaz ga imam od proizvajalca SchneeKoppe. Je rumena škatlica. Narisani pa so kozarčki z marmelado.

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:50

 

morska medvedka je napisal/a:

Julya je napisal/a:

morska medvedka je napisal/a:

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

 

 

Hvala. Grem v ponedeljek v akcijo. Samo to mi še povej, kako izgleda, da ne bom kot slon med porcelanom.

Julija

 

Jaz ga imam od proizvajalca SchneeKoppe. Je rumena škatlica. Narisani pa so kozarčki z marmelado.

MM

 

 

Hvala.

 

Jaz pa jem takole.

 

petek

sok limone in pomaranče z vodo in cimetom

z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

m: še en jogurt

k: piščančja juha, zelenjavni narastek, solata

v: jajčna omleta s tuno, zelena solata

 

sobota

2 mandori

z: črn kruh, domač tunin namaz, čaj

k: gobova juha, pečen piščanec z malimi šampinjoni, zeljna solata

m: grški jogurt 2% mm

v: hrenovka, paradižnikova solata

 

nedelja

kivi

z: črn kruh, domač tunin namaz, mleko s temno šokolado

k: goveja juha, ribji file, blitva, zelena solata

m: pz višnjev zavitek

v: blitva v solati, trdo kuhano jajce

Julija

 

Opažam, da se mi nekam izgubljajo OH. Bo treba malo prevetrit jedilnike.

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 07. feb 2009 16:51:38

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

7. feb 2009 21:13

Julya hvala za komentar. Danes sem dan v redu zaključila. Problem bo jutri(nedelja), ker gremo na izlet. Senta

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

9. feb 2009 8:58

Nedelja: Zajtrk: pomarančni sok, popečen ržen kruh, jogurt, kava bs, malica: jabolko, kosilo: čista goveja juha, zrezek, bučke, šampinjone, zelena solata, večerja: ovseni kosmiči s kefirjem. Ponedeljek: Zajtrk: mandarina, muesli s kislim mlekom, kava bs, malica: pomaranča, kosilo: gobov narastek, solata večerja: zelena solata s tuno in sirom. jana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. feb 2009 11:20

ponedeljek

sok limone in pomaranče z vodo in cimetom

Z: mešanica kosmičev s toplim mlekom in naribano 82% čokolado

M: zobozdravnik Kazati jezik

K: segedinar

V: pz špageti z zelenjavno omako, mehka solata

Julija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. feb 2009 17:29

Včeraj:

kozarec vode, sadje

Z: kava bs in brez kofeina. Mleko, proseni kosmiči

M: jabolko

K: file ostriža, popečena paprika in bučke

V: 2 navadna jogurta z borovničevo marmelado

 

Danes:

kozarec vode, 3 X kivi

Z: mleko ovseni kosmiči, kava bs in brez kofeina

M: jabolko

K: losos z zelenjavo, stročji fižol v solati

M: košček čokolade (70%)

V: kislo mleko z marmelado

 

Naj me kdo popravi, če kaj ne delam prav.

Ja, za zajtrk pa ni kruha, ker ne grem nič v trgovino, doma pa si ga enostavno ne utegnem naredit.

 

In danes je bil takooooooo prečudovit dan, jaz pa sem spet preživela za 4imi stenami .

Mi gre že vse na živce. In komaj čakam, da zazvoni telefon in mi kdo reče.. pridi, gremo - kamorkoli

MM

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

9. feb 2009 18:22

Pri meni oz. z mano pa je vse narobe. V soboto zvečer ob 22. uri sem pri prijateljici pojedla bujto repo, pečerko, kos kruha, pecivo. Groza, nisem mogla oz. hotela razlagati, da sem na dieti, ker potem me vsi gledajo, sprašujejo itd., tega pa na maram. V nedeljo je bilo vse O.K. do poznega popoldneva. Spekla sem kinder paradiso in zebro in vrtanek. Dobili smo obisk, skuhali domače klobase, vrtanek (pleten beli kruh). Pojedla sem pol para klobase, kruh itd. Potem pa še pecivo, to je groza. Danes pa mi je žal, žaaal, ne morem se sprijazniti. Danes sem spet v toku, vendar spet s prekrški, in sicer: pomaranča zajtrk: rženi kruh, domača marmelada, jugurt, malica: jabolko, kapucino, kosilo: kruhovi cmoki in omaka (spet prekršek, vendar na jedilniku v službi in solata večerja: grenivka in pomaranča Zanima me, če vas nikoli ne zanese in ne delate prekrškov????? sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti