Jedilniki po montignacu

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

9. apr 2010 18:25

superca dan je, ampak čez vikend bo slabo vreme tako da...ahhh :( Z: 2 kivija + 2 pomaranči + ''skutni'' sadni jogurt K: ješprenka + košček nekega skoraj neslatkega peciva z slatko smetanu M: jagode + 2 pomaranči + kivi V: mlečni rižek (jogurt fora) z malinami zadnje čase imam neke napade sadnih obrokov...mi ne gre za jest kaj drugega tako da si sadje kar privoščim... :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. apr 2010 18:56

mirelca, tale mlečni rižek (če imaš tistega iz trgovine, ni ravno po Montiju)

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

9. apr 2010 19:53

ojoj... :/ se mi je zdelo ja, ampak nisem upala uprašat (saj sem vedela da je narobe) da mi ne pokvarite veselja :) no...se mu bom odpovedala... kaj meniš pa o tistih skutkah z sadjem? podobno jogurtu? za zajtrk ali pa za večerjo recimo...? bi bilo hudo? :) pa vseeno hvala za opazko ;) mirelca

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

9. apr 2010 21:07

Super za kivi...imam ga namreč zelo rada. Še ga bom jedla . Kaj pa svetujete glede ananasa? donat Z: jabolko, hruška M: suhe marelice K: golaž (teletina, puranje meso in šampinjoni), solata iz kislega zelja V: malo sira, kisle kumarice in paprika Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. apr 2010 21:21

Saj ti jaz tudi nisem hotela pokvariti veselja, mirelca . Ampak ravno takle mlečni riž je po M. katastrofa.

Mu ima ene male skute s sadjem - borovnica in marelica (v majhni, okrogli embalaži), v katerih ni veliko sladkorja. Potem so tu 'skute z jogurtom' tipa Topfen creme, ampak jih tudi Monti kritizira, da zavajajo. V skutkah s sadjem tipa tole spodaj je žal en kup sladkorja in ojačevalcev okusa:

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

9. apr 2010 21:45

ojoj... zdej pa res ne vem... ma nekako se ne morem privadit na hrano brez sladkorja... in rajši kot po slatkarijah posežem po sadnih jogurtih... te sem pač kupila ker na njih piše da so lahki in da niso preveč kalorični...bom pa poskusla poiskat te od mu-ja :) mlečnim rižkom se bom pa odrekla, obljubim ;) aja...kako pa veš kolko sladkorja ima jogurt? :/ malo sem še nerodna s tem... Mayisa...kivi rulz, jaz ga imam od vsega sadja najraje :) pa še za prebavo je koristen, vsaj meni pomaga :) ananas pa... ne vem, mislim da nima preveč niskega Gl, ampak vsebuje veliko vode in še zmeraj ima neke učinkovine ki naj bi topile maščobe, bla bla bla... ne vem kolko je resnice v tem vendar nebi smelo bit prehudo... mogoče ni ravno po strogi montijevi 1. stopnji, ampak jaz ga tudi jem in ni nekega poslabšanja zaradi tega, res pa da mi včasih ko nisem lačna in mi hrana ne gre razno sadje nadomesti obrok... :) upam da nisem kaj narobe napisala, če sem me prosim popravite :) mirelca

alenkab  

član od: 14.2.2010

sporočila: 21

10. apr 2010 0:20

Pozdravljene! Tudi jaz sem se odločila, da bom do poletja fit in sem se vam pridružila. Od ponedeljka ubogam Montignaca in sem pozitivno presenečena nad to dieto. Današnji jedilnik: Z: jabolko ... pz kruh z marmelado bs (Montignacovo, kupila v Šparu) K: narastek iz brokolija in cvetače v pečici + fit hrenovka V: jabolko in nekaj lešnikov Po prebiranju neta o GI sem naletela na to stran: http://www.carbs-information.com/gi-values-car Upam, da so informacije o GI živil točne, saj navajajo, da ima Nutella GI samo 33. Le kako, le kako .... Če je temu res tako, pol je ta dieta sanjska . Hec ..... Stvar sem vzela zares in so navdušeni tudi moji družinski člani predvsem zato, ker zares zdravo jemo. Predvsem sem vesela za otroka, da že v ranih letih osvoji zdravo prehranjevanje. Močno upam, da nam zleze pod kožo in postane to naš način prehranjevanja. En lep pozdrav vsem in prijeten vikend želim! alenkab

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. apr 2010 9:04

alenkab, tvoja tabela se ne ujema z Montignacovo. Teh tabel je zelo veliko, tvoja temelji na vplivu 50g živila na krvni sladkor, zato so vrednosti lahko nižje.

Če želiš povezavo do Montignacove: http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php

mirelca, ne zaupaj napisom na jogurtih in skutah - glej na deklaracijsko tabelo ter sestavine! Na activii piše, na primer, da je brez sladkorja, ko pogledaš na sestavine pa vidiš, da je pač oslajena z umetnimi sladili. Glej na vsebnost maščob in OH. Kalorije tudi niso prava informacija.

Če že ne moreš brez sladkega, sladkaj s fruktozo, njen GI je le 20. Ampak vzemi fruktozo, ki jo pridobijo iz sadja, ne tiste iz koruze (spet: beri deklaracije).

Daleč najboljši sadni jogurt je navadni  z žlico domače marmelade

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

10. apr 2010 9:20

alenkab, dobrodošla! Glede vrednosti GI je res najbolje, da se držiš povezave, ki jo je napisala tulka. To so še najbolj zanesljive informacije. mirelca, kaj pa ce si v navadno skuto ali pa jogurt narežeš sveže sadje? Meni zelo paše z nektarinami ali breskvami (poleti), pa tudi s kivijem je OK. glede ananasa: 45 Pineapple (fresh fruit) - sveži ananas 65 Pineapple (tin/can) - ananas iz konzerve (kompot) 50 Pineapple juice (unsweetened) - ananasov sok (nesladkan) sok 3 pomaranč, navadna voda Z: polnozrnata žemlja, marmelada, kava K: zelena solata, tunini polpeti M: jabolko V: ? Lizzie

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

10. apr 2010 12:27

tulka...bom poskusla z domačo marmelado, tega se pa še nisem spomnila :) hvala za idejo, teh pa seveda ne morem zavreči, bom še tega dva pojedla in pol bo :) Lizzie...s kivijem mi ni preveč ušeč ker je kislo in pol...fuj :D z breskvicami bom pa poskusila, samo mormo čakat na poletje, tako da je še tolko težje ker je težko najti pravo sadje, po leti ga je veliko već in je izbira bolj pestra tako da se sedaj še malo mučim :) kakšno skuto pa uporabiš? :) Z: 2 mali pomaranči + 2 kivija + sadno-skutasti jogurt K: gratinirana piščančja prsa z šampinjoni + zelena solata M: ananas + pomaranča V: pest oreškov z rozinami mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti