Jedilniki po montignacu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 7:16

zajtrk: kos polnozrnatega kruha z mojo včerajšnjo pomarančno marmelado Malica: pomarančni sok kosilo: mineštra iz stročnic malica: pest indijskih oreščkov večerja: mala ajdova žemljica z orehi Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

27. jan 2009 7:24

Jaz sem tudi včeraj kuhala pomarančno marmelado. Iz 2 kg pomaranč in dveh limet. Sem dodala 150 g fruktoze. Res da ni tako gosta kot kupljene marmelade, ampak je vseeno dobra. Tudi malce greni, ampak meni je to všeč. Se mi zdi, da bi bila dobra za Jafa kocke. z: pz kruh, domača marmelada, mleko m: sadje k: boloneze omaka prirejena po moje in Montiju, zelenjava na žaru, solata v: jogurt gianja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 8:29

No moja marmelada tudi greni. jaz sem pa vedno mislila, da zaradi pomarančnih olupkov, pa zgleda ni zaradi tega. Jah bo treba kar lepo počakat na slive. meni je slivova najbolj všeč. No ma tudi ta pomarančna ne bo ostala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

27. jan 2009 9:21

Tulka, hvala za jogurte... Kaj imate res tako rade marmelado na kruh? Meni to ne gre "dol". Nič sladkega na kruh. LP Mac

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2009 11:34

Punce, vse pomarančne marmelade malo grenijo. To pomeni, da so tiste čisto ta prave. Meni je blazno všeč na popečenem polnozrnatem toastu, spodaj pa malo masla (mogoče lahko vi uporabljate jogurtovo maslo?), zraven pa čaj z mlekom. fresh

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

27. jan 2009 15:48

Z: naravni sok iz 2 pomaranč, pz kruh z marmelado b.s., čaj nesladkan M: jogurt, kroglica mozzarelle K.: ajdovi žganci z golažem( brez zgostitve) V: 1/2 krožnika zelenjavne mineštre _kekec_

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

27. jan 2009 18:50

Pozdavljene! Tudi sama razmišljam, da bom začela z Montijevim načinom prehranjevanja. Sedaj spremljam vaše poste in kombinacije živil. Psihično se pripravljam in čakam na poook v glavi. Zanima me, koliko kg si želite odložiti, oz. ali se ste kar tako odločile za zdrav način prehranjevanja in s tem dobrega počutja. Sama bi se želela znebiti do 10 kg, če bi bilo manj tudi v redu. Zanima me tudi, če kaj migate oz. kako drugače skrbite za izgubo kg. Koliko kg ste že izgubile. Joj, sedaj sem ugotovila, da ne pišem na pravi naslov, saj to so jedilniki. Pa upam, da mi boste vseeno odgovorile oz. kaj napisale, koliko minus (kg seveda) je do sedaj. Želim vam veliko užitkov ob pravilnem načinu prahranjevanja in upa, da se vam kmalu pridružim. LP Sonce sonce51

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 19:55

kelly je napisal/a:
Montignac je zakon! Mimogrede, marmelada in kruh nista dobra kombinacija, ker gre to v telesu direktno v maščobo. kelly
S čim pa naj bi se jedla pol Montijeva marmelada? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. jan 2009 22:51

Sonce 51,

Montija se držim samo zato, ker ta način prehranjevanja ustreza moji prebavi, s katero imam sicer velike težave. Pred 5 leti sem z njegovo metodo shujšala pribl. 18 kg, sedaj se je držim le toliko, da vzdržujem normalno težo. Menim, da je gibanje v vsakem primeru nujno - že zaradi boljšega počutja in zdravja. Vem, da Monti gibanju pri izgubi teže ne pripisuje velikega pomena, vendar gibanje vpliva na oblikovanje telesa in vzdržljivost, tako da se ne bi zanašala le na njegovo metodo prehranjevanja, če želiš zdravo živeti.

Takrat pred leti sem se diete držala zaradi zdravstvenih težav, vendar nisem vedela, da gre za njegovo metodo - šele ko sem kasneje brala njegovo knjigo sem se zavedla, da ta način kombiniranja hrane pa poznam :)

Tule objavljam jedilnike le tedaj, ko se (po mojem mnenju) metode popolnoma držim, ker nočem zavajati tistih, ki želijo temo uporabiti kot vir idej zase.

Zajtrk: jabolčni sok, jogurt s figami

Malica: jabolko

Kosilo: polnozrnata pašta s stročnicami

Malica: pomaranča

Večerja: losos s špinačo

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

28. jan 2009 8:39

Ponedeljek: zajtrk: pomaranča, ovseni kosmiči s kislim mlekom, kava bs, malica: pest lešnikov, kosilo: kislo zelje in krvavica, jabolčni kompot, večerja: muesli s sadjem. Torek: zajtrk: pomarančni sok, ržen kruh s skuto, kava bs, malica: hruška, kosilo: zelenjavna juha, file lososa z zelenjavo, večerja: zelena solata jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti