Jedilniki po montignacu

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

9. mar 2010 18:44

Sem morala prav v smeti preverit, sem včeraj porabila smetano. Znamka je Provamel in ima na ovitku krožnik (po moje) paradižnikove juhe in je brez sladkorja, piše, da je EKO. No, če jim gre verjeti, ampak okus ima po sladki smetani in jaz jo uporabljam tudi za omake pri makarončkih in stvar je res okusna. http://www.provamel.co.uk/soya-products/alternative-sin , kupujem pa tole v Mercatorju (hipermarket). A lahko še malo napišete, katere sire kupujete, da ne bom delala preveč napak. MIZZI Sporočilo je spremenil(a) MIZZI dne 09. 2010 20:16

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

9. mar 2010 18:49

voda z limono Z: dve rezini ananasa, 1 bolj zelena banana (primanjkuje mi kalija,zato banana, s čim ga ve nadomestite, ker krompirja tudi ne jem...mi pa pomanjkanje kalija povzroča motnje srčnega ritma, kar pa ni prijetno, kljub magneziju) M: hruška K: 1 na olivnem olju na hitro popražena bučka, zraven skuta in solata iz kislega zelja V: jogurt Za ostale člane pečem maffine, si lahko predstavljate kako omamno diši...Komaj čakam na Tulkin recept za bolj zdrave maffine... Mayisa

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. mar 2010 19:03

Jaz uporabljam tole sojino smetano http://www.selfmarket24.com/public/Products/H_Salse_Valso sem sla pogledat na deklaracijo pa nic sladkorja napisanega. :) Ima pa 16% mm. Kar se pa vitaminov tiče, pa jem vitamine in minerale v tableti (Unicap) - 1 tableto na dan. Lahko pa poskusiš s šumečimi tabletami... Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 09. 2010 19:32

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. mar 2010 19:09

Danes v Lidlu opazila kislo smetano z 12% mm.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

10. mar 2010 11:47

ker ste me ignorirale bom še enx vprašala... kako pripravljate jedi? se opravičujem ;) jaz kupujem sir kar v hoferju, je neki light ''jogurtina'' z 25% m.m. mogoče je malo preveč ampak ker ne jem toliko sira ampak ga večinoma dam v cvetačo ko jo gratiniram, se niti ne sikiram toliko... pa zelooo je okusen! ja tulka tudi jaz sem videla to smetano ampak nisem hotela kupiti, ne vem se mi je zdelo nerealno :D je dobra? bom poskusila ;) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. mar 2010 15:15

Idealna priprava jedi je kuhanje na sopari (ohrani se največ vitaminov), Monti zagovarja tudi žar. Običajno pečem v pečici na peki papirju, tako ni treba dodajati maščobe. Sicer pa normalno kuham.

Sir kupujem povsod, pogledam pač na deklaracijo. Ta, ki ga omenja mirelca, iz Hoferja mi je čisto všeč - so tri vrste, vse po 25% m.m. Šmarski rok je prav tako manj masten.

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

10. mar 2010 15:36

joj, punce morm bit bolj pridna in bolj pogosto gedat poste, ker če ne imam preveč za brat. Glede smetane, tudi jaz uporasbljam tisto iz lidla, mi je čist ok, se pa še nisem poglobila v to katera je boljša, ker zelo malo uporabljam smetano. Z: polnozrnata žemla+ montijeva marmelada M: jabolko K: golaž + poletna (ni bilo po montiju) M: kivi, jabolko V: jogurt jah , če si dolgo v službi in greš kdaj ve na kosilo, se zgodi, da ne moreš izbirat. Kdor dela, tud greši pravjo. jupi, danes sneži a ni lepo......se hecam, punce, me mika da bi se pod kovtr skrila in gledala Tv, ampak pol se zna zgodit da bom še bl grešila. Marjanpn

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

10. mar 2010 18:15

voda z limono Z: rezine ananasa, 1 hruška, kapučino M: suhe marelice (vsebujejo kalij, ki ga moje telo potrebuje, pa še nizek GI imajo) K: pečen ribji file (som) prelit s paradižnikovo kašo in malo lahke smetane z začimbami, mix solata (zelena solata, por, paradižnik) V: jogurt Mayisa

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

10. mar 2010 18:42

včeraj: z. čaj, vasa kruhki z marmelado sf m. jabolka, pomaranča, kava k. piščančje bedro, zelena solata, cvetača z jogurtovim prelivom v. arašidi danes. z. čaj, vasa kruhki z marmelado sf m. jabolka, kava k.mleto meso v paradižnikovi omaki, zelena solata v. sir, sadje ali pa testenine v solati - še ne vem Kako kuhamo: v glavnem vse na olivnem olju, razen če dolgo pražim, potem gre sončnično olje. V pečici pečem ribe - spet na olivnem olju. V mesne jedi ali k mesnim jedem obvezno delam zelenjavne priloge - pražena zelenjava ali pa kuhana in še topla prelita s kisom. Omak ne gostim z moko, raje dodam več čebule ali več mesa. Pri mesu skrbim, da je čim manj mastno. Kruh pečem polnozrnat, prav tako muffine. Uporabljam rjavi sladkor, fruktozo in sladila. Le redko beli sladkor. Poleti pa roštilj, solate, sadje Tako je praviloma, občasno pa.... Najhujša so praznovanja. lp, župca

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

10. mar 2010 18:56

hvalaaa :) torej imam vsaj glede priprave hrane prav :) jaz tudi ne uporablam slatkorja ampak imam une...(ne vem kaj...) za slatkorne bolnike...one tabletke al kar koli... ;) mi je uredu saj tako in tako slatkam samo čaj...(minimalno) drugih slatkih stvari pa ne pripravljam..ni časa... če pa že je to čežana in je slatka že sama od sebe :) danes sem bila po nakupih in sem si nabawla čičerikino moko... za zgostitev kakšnih mineštric in juhic...da ne steče kar po grlu čene sem lačna :) Z: pz kruh z lahkim sirnim namazom K: zelenjavni polpeti z šunko in zeljna solata M: jabolko in pomaranča V: jogurt z kosmiči + košček čokolade (72%) umes spijem pa kar dovolj raznih čajev (metin, sadni...) saj se učim in rabim nekaj v rokah... slatkam jih minimalno z natrenom (no pa sem se spomnila:)) in dodam limono... je to po montiju? :) mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti