Jedilniki po montignacu

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

8. mar 2010 19:52

sok dveh pomaranč Z: pz kruh, lahki sirni namaz M: pest študentske hrane brez rozin K: juha, govedina iz juhe, špinača V: radič in trdo huhano jajce l.p. Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. mar 2010 21:05

voda

Z: ovseni kosmiči z jogurtom

M: jabolko, pest oreškov

K: pečen piščanec, kolerabica, zelena solata

V: špinačna omleta, paradižnikova solata

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. mar 2010 11:51

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: polnozrnata žemlja, marmelada, kava K: sveža domača goveja juha, meso in cvetača iz juhe M: jabolko V: kitajsko zelje v solati s trdo kuhanim jajcem Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. mar 2010 13:48

sok jabolka, pomaranče, kivija in korenčka

Z: 2 pz mafina, activia bs

K: goveja juha, skutni cmočki (lahka skuta, pz moka, ovseni kosmiči) s česnovo-paradižnikovo omako, zelena solata

M: jabolko

V: solata s tuno

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

9. mar 2010 15:41

o tulka, vidim, da tudi da začneš zdravo s sokom. punce jaz sem se ga tako navadila da je to stalnica zjutraj in tako paše. Z: sok pomaranče, kivija, jabolko, musli z melkom M: pomaranča K: pečen piščanec, solata M: jabolko, jogurt V: zelenjvna juha Moram še topovedat da se mi po hlačah že pozna, da sem shujšala, pa tudi odlično se počutim. komaj čakam , da ta zima zgine da se bom lahko še več rekreirala zunaj. Marjanpn

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

9. mar 2010 17:23

pomaranča Z: pz kosmiči s posnetim mlekom M: dve jabolki K: ričet V: umešana jajčka in rdeči radič Adrijanam

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

9. mar 2010 17:52

Ali mi lahko katera pove ali pri kuhi uporabljate navadno smetano ali sojino (sem zasledila, da je ena od vas delala zrezke v smetanovi omaki)? In me še to zanima, recimo ali s PZ moko zgostite jedi ali ne (recimo kislo zelje, repo)? No, imam sicer še kup vprašanj...recimo kako naredite PZ mafine, samo nadomestite moko s PZ? Bom hvaležna za odgovore. MIZZI

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. mar 2010 18:13

Kadar uporabim smetano, uporabim navadno, s čim manj maščob. Sojina je zelo v redu, vendar preberi deklaracijo, da ne bi kupila sladkane.

Jedi praktično ne zgostim več, sem se navadila na take, kot so. Po M. naj bi jedi zgostil, če sploh, s čičerikino moko.

Recept za moje pz mafine bom objavila v par dneh, so brez dodane maščobe in praktično le z naravno prisotnimi sladkorji. Načeloma naj bi imeli čim več vlaknin, čim manj maščob (sok namesto mlečnega izdelka) ali s pravimi maščobami (npr. kokosovo maslo). Roko na srce, takih mafinov, da bi jih M. požegnal, še nisem nikjer našla.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

9. mar 2010 18:24

no pa še jaz... JAZ delam zreske v smetanovi omaki ;) tudi jaz izberem tisto z manj maščob (za enx sem dobila z 22% m.m. imaš ti tulka kakšno ki je manj mastna?) poskusila sem že z sojino pa je bila slatka...fuuj :D rada pa bi uprašala kako si rasporedite obroke? jaz ko imam popoldne pouk jem okoli 12h kosilo in potem sem seveda zvečer lačna in jem tudi normalno večerjo (danes bo to: zelenjavni polpeti in piščančja bedrca... brez maščobe) in to so seveda 3 polnovredni obroki na dan, če štejemo tudi zajtrk... vendar če se trudim ne jest sem zvečer zelo lačna kar pa ni čudno če nebi jedla od 12h nič več... je to narobe? pa še nekaj...že večkrat sem hotela vprašati pa pozabim :) kako pa pripravljate hrano? kuhate, parite, pečete? jaz večinoma pečem v pečici v alu posodicah za eno uporabo tako da je potem brez maščob...kuham v ekonom loncu... je ok? pa še svoje pregrehice vam opišem ;) včeraj: Z: pomaranča + pz kruh z lahkim sirnim namazom K: cvetača gratinirana z jajcem, šunko in malo manj mastnega sira (pečeno v pečici...mmm :)) M: jogurt V: košček piščančjega mesa in riževa čokolada (8.marec je bil in sem se pustila razvajat ;)) danes: Z: pomaranča + pz kruh z lahkim sirnim namazom K: ješprenka M: čokoladni puding (no jaa... :)) V: sojini polpeti + piščančja bedrca brez maščobe pečena v pečici mirelca

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

9. mar 2010 18:33

Joj Tulka, zlata si, pa hitra tudi! Hvala ti za te odgovore in seveda, za mafine se priporočam. Smetano bom preverila, mislim pa da ni sladkana, ker sem se 2x že nasmolila in sem res kupila napačno, ampak se je to tudi na hrani poznalo in seveda ni bilo dobro (beri - bilo je sladko). Sem pa recimo danes delala zelenjavno juho (1/2 brokolija, 1/2 cvetače, česen, začimbe) z mletimi lešniki (1-2 žlici), vse skupaj sem, razen nekaj cvetkov, zmlela s paličnim. Na koncu je bila juha izredno dobra, sta jo pohvalila tudi moja dva. Nisem pa prepričana, ali je ta kombinacija ok. MIZZI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti