Jedilniki po montignacu

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

11. jan 2010 22:20

Z: čaj, pz kruh z marmelado sf M: kava, sadje K:pečenka, zelje V: kompot bs, nekaj mandeljnov

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

12. jan 2010 11:09

Tulka hvala, sem včeraj spekla pirin kruh in je odlično. Z:sok pomaranče, pirin kruh, marmelada, kava K: zelenjavna pizza M: mandarine V: zelena solata s paradižniki Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

12. jan 2010 11:13

2 kivija, sok 2 pomaranč Z: pirin kruh, laehk sirni namaz, kava K: skutin narastek (ni po Montiju ) M: jabolko V: cottage cheese Lizzie

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

12. jan 2010 20:03

jst bi se vam tudi rada pridružla :) mam enih 6 kg za zgubit, montignaca sm začela pred dvema mescoma, (od takrat se 1000...x pregrešila med prazniki) in izgubila 5 kg... še 6 bi blo treba :) bi vas uprašala kaj menite o zdrobu za večerjo? naj bi tle res tako ločevali beljakovine od ogljikovih hidratov al se sam meni zdi? kaj pa kruh in salama za zajtrk? nebi šlo? lep pozdrav :) mirelca

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

13. jan 2010 10:37

A ima katera seznam živil z nizkimi GI? Marjanpn

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. jan 2010 20:00

živijo mirelca, čestitam za kile. Vsaka čast. Za zdrob ne vem, se mi zdi, da pri montiju ne bo šel skozi, še posebej z mlekom ne (oglj.hidrati in beljakovine), če imaš v mislih dobri stari "mlečni gris". Tulka je tukaj naj-strokovnjak. Glede ločevanja ogljikovih hidratov in beljakovin pa priporočam, da si prebereš njegovo knjigo, kjer razlaga, kaj se dogaja v prebavnem sistemu pri kombiniranju različnih jedi in kakšno vlogo igra glikemični indeks. V grobem ti bo vse jasno. Jaz sem kljub temu, da sem se pred leti čvrsto držala montija (in tudi med drugim precej shujšala), najprej prebrala strani tega foruma in obiskala linke, ki so ga montijevke na forumu prilepile. Pa vidiš, da ti za zdrob ne morem odgovoriti preprosto za to, ker to nisem še nikjer zasledila. In še moj jedilnik: Z: soja napitek, čaj, pz kruh z marmelado sf M: sadje K: ješprenj z zelenjavo V: kompot, pest mandeljnov lp, župca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. jan 2010 20:09

marjanpn, poglej tale link: http://miljenka-zg.coolinarika.com/forum/view ne vem, če sem ga dobro prilepila. Tudi slovenščina ni. Nekaj strani nazaj pa lahko najdeš link za tabelo v angleščini, ki ga je prilepila tulka. Drugače pa vtipkaj v google glikemični indeks ali montignac in boš zagotovo našla to, kar iščeš. župca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. jan 2010 20:12

Z: ržen kruh, marmelada bs, nesladkan čaj M: mandarine K: zrezek iz pustega mletega mesa in grah v omaki V: jogurt Tudi jaz mislim, da zdrob pri tej dijeti ne pride v poštev. Glede živil z nizkim GI so v njegovi knjigi razpredelnice in razvrščena živila in njihov GI po vrednostih od največje do najmanje in potem še po abecedi. Ker nima skenerja razpredelnice ne morem kopirati v računalnik. LP Adrijanam

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

13. jan 2010 20:38

Ali mogoče katera ve kako je z dobrimi kašnatimi klobasami. Ali so po Montiju? Jaz jih namreč v zimskem času obožujem, zraven pa kislo zelje. Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2010 23:00

Marjanpn je napisal/a:
A ima katera seznam živil z nizkimi GI? Marjanpn

http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php#bas

Glej tabelo, ki je zeleno obarvana... žal je v angleščini.

Mayisa: če je v kašnatih klobasah veliko maščobe (take so ponavadi dobre ), ne bo šlo. Paziti moraš še na to, da jih ne smeš kombinirati s kruhom - samo s kakšno solato, zelenjavno prilogo ali še več mesa. tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti