Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. jan 2010 15:12

župca, jogurt in skuto delam kar iz domačega mleka, ki ga dobim pri kmetu.

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

6. jan 2010 16:34

pa recept? Mi tud hodmo po domač mlek, pa bi probal to narest. Marjanpn

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

6. jan 2010 19:06

ja, tulka, recept, to bi bilo zelo lepo. z: čaj, pz kruh z marmelado sf m: kava, jabolko, dva rožiča, kava k: dve jajci na oko, malo fižola s čilijem, žlica ajvarja v: še ne vem, morda zelena solata in še kaj notri marjanpn, dobrodošla med nami. Sprašuješ, koliko smo kaj shujšale. Raje vprašaj, koliko smo se zredile čez praznike . Mene kar srce boli, ko spet oblačim vse, kar mi je bilo še pred božičem vse lepo preveliko, da je kar grdo zgledalo . Ampak, boš videla, da bo šlo lepo dol, če se boš držala pravil. Da ne govorim o dobrem počutju, trebuh po obroku ni napihnjen, prebava odlična, utrujenosti tudi ni. Tudi na obrazu se vse skupaj pozna. Če pojem kaj slabega prejšnji dan, lahko to preberem naslednje jutro na obrazu. lp, župca

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

7. jan 2010 14:03

Ma super, župca sam da gre dol, sem glih po eni dobri trebušni virozi, tako da mi ne paše še nič jest, in tud danes sem že vsaj zajtrke jedla po Motignacu, torej sok dveh pomaranč in pa 2 kivija. Malica so bili kosmiči z mlekom uni, z 0,1% maščobe. Mal moram še sprobat, tud se kdja pregrešit, predvsem pa od zdaj naprej pravilno kupovat hrano in kombinirat. Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jan 2010 22:48

Z: polnozrnati mafini, voda

M: kava

K: puranje prsi z blitvo, zelena solata

V: pusta skuta s sadjem

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jan 2010 22:54

Marjanpn, postopek za jogurt sem dobila tule na KulSlo, od naše članice Teke:

Mleko - 1 liter skoraj zavreš (5-10 minut na temperaturi med 85-95 stopinjami) in ohladiš na cca 40-50 stopinj (ideal je 42 stopinj ). Vanj vmešaš 1 navaden jogurt in zmešaš. Če ga daš v pečico za par ur na 50 stopinj, je jogurt že dober (spet, ideal je 42). Teka ga pusti kar na toplem in pač traja malo dlje, da je jogurt narejen. Za naslednjič pa vzameš kozarček jogurta kar od tega, ki si ga naredila ti.

Skuta: delam po receptu od Jade: http://www.kulinarika.net/recept/sirove_jedi/Domaca_sku

Mleko posnamem, vendar pravijo (ravno zadnjič je bilo nekje na forumu), da to ni pravi lahki jogurt oz. pusta skuta, za tisto bi potrebovala posnemovalnik.

Aja, pa še en zs imaš .

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

8. jan 2010 9:14

O hvala, tulka, bom probala jogurt narest ta vikend, da vidim če je v meni kaj "kmetice". Sicer pa sem danes popila kozarec pomarnče -ožete, sedaj kosmiče z mlekom. K: piščančja obara M: jabolko, jogurt V: fižolova juha Upam da se ne bo še kaj pregrešila, ker bom huda .... Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

8. jan 2010 9:48

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: wassa kruh, lahek sirni namaz, kava K: piščančja obara M: jabolko V: zelenjavna juha Lizzie

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. jan 2010 20:35

tulka, hvala za pojasnilo. Saj ravno tole me je zanimalo, kako uspeš posneti maščobo. Z: čaj, pz kruh z marmelado sf M: kava, pomaranča, jabolko K: ajdova kaša s praženo zelenjavo in šaminjoni V: dateljni, pomaranče lp, župca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. jan 2010 9:12

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: pirin PZ kruh, marmelada SF, kava K: tunini polpeti, paradižnik M: hruška V: cottage cheese Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti